Imy Imy komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Asi nejlepší kniha, kterou jsem letos četla. Skvěle propracovaný děj, spousta zvratů a naprosto nečekaný konec. Doporučuji.

14.08.2020 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Prostě...KRLEEEŠ!

28.02.2020 5 z 5

Poprvé nedávám hvězdičky. Téma knihy je vážné a silné, ale styl psaní je příšerný. Autorka prostě hodila na papír přepis rozhovorů a nejspíš bez jakékoliv úpravy. Je to zmatené, neuspořádané, měla jsem problém se zorientovat v dialozích o přeskakování časových rovin nemluvě. Nicméně s ohledem na téma nebudu hodnotit negativně. Raději vůbec. Ale pro mě je kniha zklamáním, dalo se z ní vytěžit mnohem víc.

11.07.2019

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Výborně napsaná čtivá kniha.

04.07.2019 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Zklamání. Těšila jsem se na napínavý thriller a dostala jsem...vlastně ani nevím co. Kniha je napsána pro mě divným stylem, autorka neumí dobře popsat atmosféru strachu a napětí. K tomu chyby v textu typu hrdinka jede vlakem a najednou vystupuje z autobusu. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem doufala, že mi závěr vynahradí nekonečné stránky předchozí nudy. Bohužel, nestalo se.

01.06.2019 1 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Ztichlý dům mě zklamal, ale tohle bylo fakt dobrý. Závěrečné skoky pro mě super, až do konce jsem netušila, co a jak.

22.05.2019 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Hezky napsáno. Napětí, duchové, bavila mě linka z minulosti. Posledních sto stran přečteno na jeden zátah.

19.05.2019 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Větší hloupost jsem dlouho nečetla. Vůbec jsem se nedokázala pořádně začíst. Zvrácená zápletka, zbytečně zdlouhavé, celé dost těžko uvěřitelné a překombinované.

17.05.2019 1 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Čte se velmi rychle a dobře, ale čekala jsem něco víc strašidelného. I když normálně mě dokáže vyděsit i pohádka, tady jsem se nebála vůbec. Autor i duchařské scény popisuje tak "podivným" stylem, že jsem se ptala sama sebe, jestli jako teď jsem teda měla bát? Nebo až za chvíli? Od čtení jsem se odpoutávala těžko v očekávání, že každou chvíli něco přijde, nějaká děsivá scéna nebo v závěru nějaké překvapivé rozzuzlení. Bohužel jsem se nedočkala. Ale jako oddechovka to není špatné.

17.04.2019 2 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Četla se dobře, ale Zaslaná pošta se mi zdála přece jen lepší.
Grácie je top :-)

16.04.2019 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silné, děsivé...

16.04.2019 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Tohle by měla být povinná četba...

25.01.2019 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Trochu jsem se jí obávala, jsem spíš na mágy a čarodějky, ale naprosto předčila moje očekávání. Naprosto super.

19.01.2019 5 z 5

Za mě super. Sice první a poslední kniha od Kinga, nemám ráda horory, ale rozhodně nelituji. Není to horor jako takový, ale je psána takovým způsobem, že vás vtáhne do děje a hororem se stane představa, že v těch horách bloudíte vy sami.

19.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se dobře četla, za dva dny přečteno. Příběh byl napínavý, ale konci něco chybělo, přišel mi až moc překombinovaný a nedořešený. SPOILER: Vadily mi i chybějící odpovědi na to, kdo a proč opravdu zabil Mickeyho, kdo počmáral kostel a Eddieho obývák atd.

19.01.2019 3 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Naprosto nevyužitý potenciál dobrého námětu. Kostrbaté věty, přeskakování v čase i místě, chyby a nesmysly v textu. Popisy postav takové, že jsem si nedokázala představit jak kdo vlastně vypadá. Nepopsáno kdo, co nebo proč. Celé mi to přišlo nedotažené a psané stylem žáka prvního stupně ZŠ. Jako třešinka na dortu příšerný překlad místy s nesmysly. Jednu hvězdu dávám za nápad.

25.11.2018 1 z 5