Imor Imor komentáře u knih

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Brilantně popsaný krátký časový úsek ze života tří žen. Jak smutné, krásné, opravdové.

01.03.2024 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Zajímavý příběh, dvě dějové linie - ta historická dobře napsaná, opět se mi dostalo několik informací z minulosti týkajících se rasových nepokojů v USA. Linie ze současnosti ubírá na kvalitě knihy svou romantikou.

04.02.2024 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Asi nejvíce na této knize oceňuji popis Aljašky, způsob žití, jak je pro obyvatele důležité se na dlouhou zimu zabezpečit atd.. Dějově mi kniha přišla zbytečně natahovaná, místy až nudně opakující. Konec určen pro ty , kteří to mají rádi pěkně uzavřené a vyřešené.

30.12.2023 3 z 5

Zdravě a syrově - změna je život a dobré jídlo radost Zdravě a syrově - změna je život a dobré jídlo radost Radmila Zrůstková

Kniha plná zajímavých nápadů na obohacení RAW stravy. Ke každému receptu fotografie. Kniha je rozdělena na roční období a pro tato období vhodné kombinace produktů.

Háčkování pro každého Háčkování pro každého neznámý - neuveden

Dobrý návod jak se naučit další ruční práci. Pletení však vede :-) Dobře a jednoduše udělaná kniha.

Makramé pro začátečníky Makramé pro začátečníky Josephine Kirsch

Vzpomínka na dětství, kdy se této technice říkalo úplně obyčejně - drhání. Kniha je moc pěkně udělaná a dobře se podle ní pracuje.

Dcery panenské královny Dcery panenské královny Jeane Westin

Přečetla jsem několik dobrých knih z období vlády Tudorovců, tato kniha mi však přišla trochu zdlouhavá, místy až nudná. Nicméně kniha mě provedla dalšími dvěma příběhy dvou docela důležitých žen pracujících v těsné blízkosti kruté Alžběty.

27.11.2023 3 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Jedenáct povídek, některé z nich v závěru vyvolají úsměv na tváři. Obyčejná, jednoduchá a nenáročná četba.

31.10.2023 2 z 5

Žít rychle Žít rychle Brigitte Giraud

Podmiňovací způsob času minulého vás bude provázet touto neobyčejně silnou knihou. Aby váš požitek z knihy byl ještě dokonalejší doporučuji si ke čtení pustit skladbu Dirge od Death in Vegas (autorka ji uvádí skoro až v závěru knihy ). Myslím si, že tak se dokonale spojíte s hlavní hrdinkou a s pocity, které na ní dolehly po události, která by se nestala KDYBY...

23.10.2023 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Celých 304 stránek opravdu plných melancholie, tajemství a prožitých láskách. Jako bonus nečekané rozuzlení příběhu až na úplném konci knihy. Zvláštně napsaná kniha a jsem zvědavá na další komentáře o tom jak komu kniha sedla.

18.10.2023 3 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Mám ráda popisné knihy, ale čeho je moc toho je příliš. Jeden den prožitý obyčejnými lidmi a popis jejich myšlenkových pochodů - nebylo to špatné, na udržení pozornosti nesnadné avšak radost z "návštěvy" Londýna s podrobným popisem všech ulic a parků beru jako bonus.

08.10.2023 3 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Další velmi pěkně napsaná rodinná sága, drsná australská příroda, vztahy ze kterých někdy až mrazilo, postoj křesťanské víry - to vše a nejen to mě v této knize někdy až šokovalo , někdy rozesmutnilo, ale někdy i pohladilo na duši.

"Každý zpívá svou malou píseň a je přesvědčený, že je to ta nejkrásnější píseň na světě. Vytváříme si sami svoje trny a musíme za to platit. Můžeme jedině bolest přetrpět a říct si, že to stálo za to."

05.10.2023 5 z 5

Odloučení Odloučení Katie Kitamura

Věcně a bez emocí podané téma rozpadajícího se manželství, obohatila autorka perfektním popisem tísnivé atmosféry řeckého města. Kniha jejíž obsah je natolik frustrující, dává knize zvláštní přitažlivost. Opět Odeon vydal dobrou knihu.

19.09.2023 4 z 5

Mezi mlýnskými kameny Mezi mlýnskými kameny Milly Johnson

Dobře promyšlený a propracovaný příběh. Opravdu ze života. Kniha se velmi dobře čte, nenudí, ALE jen pro zajímavost asi tak kolem třicáté stránky jsem si začala vypisovat jména účastníků příběhu a pokud jsem pozorně četla bylo jich 59 ! Tak do toho, kniha stojí za přečtení.

14.09.2023 4 z 5

Čmeláci. Chov a podpora čmeláků na zahrádkách i ve městě Čmeláci. Chov a podpora čmeláků na zahrádkách i ve městě Vladimír Ptáček

Velmi pěkně udělaná kniha - 66 stran užitečných informací, fotografií i nákresů. Kniha mě ubezpečila, že naše zahrada je nejen pro čmeláky perfektním prostorem, kde mohou v klidu vegetovat - takže žádný čmelín není třeba :-)

12.09.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Kniha, která se mimořádně povedla. Příběh mladé dívky, se kterou se život vůbec nemazlil. Jako matka bych byla na takovou dceru pyšná. Čtenářský zážitek - všem doporučuji.

05.09.2023 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Neobvyklá kniha, jejíž hlavní hrdinkou je dívka, která vyrůstala v pěstounské rodině. Život se s ní vůbec nemazlil a přichystal jí nejedno překvapení. Jak se příběh vyvíjí z dívky se stává žena poté i matka, dobrá kamarádka, ale i milenka. Vše co se v knize odehrává se na konci spojí do jednoho konce.

01.09.2023 4 z 5

Ježek v zahradě Ježek v zahradě Monika Neumeier

Stručné, jednoduché, ale dostačující informace jak přistupovat k přítomnosti ježka na zahradě. Doporučuji jak rodičů, tak i prarodičům - perfektní obrázková kniha se stručnými popisy a to si myslím, že bude bavit jak dospělé, tak i děti.

21.08.2023 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Paní spisovatelka si určitě psaní tohoto románu užila, ale já četbu ne.

21.08.2023 2 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Vietnamská sága od roku 1930 po současnost. Spisovatelka se snažila nás provést velmi čtivě dost krutým příběhem. Jednoduchou formou se dozvíte o dějinách země, vietnamské válce a způsobu přežívání v ní i o hladomoru. Otřesné podmínky žití pro mě velmi těžce uchopitelné.

18.08.2023 4 z 5