immortal-party immortal-party komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

budu se opakovat, ale R.U.R. je vrcholně nadčasové. je to až nepochopitelné, anebo ne? má to spád a hlubokou myšlenku. musím to vidět v divadle.

28.08.2018 5 z 5

Sen o mém otci / Sen o mně Sen o mém otci / Sen o mně Karol Sidon

poměrně působivá kniha z pohledu malého dítěte. člověk si zde potvrdí jak moc je dětství v životě jedince důležité. nakolik nás ovlivňuje a utváří náš další směr. jak moc si ho postupem času utváříme my samy a taky jak moc nás ovlivní v chování k našim vlastním dětem a okolí obecně.

04.05.2018 4 z 5

Básně proti plešatění Básně proti plešatění Nicanor Parra

dobré, ale nic závratného.

04.05.2018 3 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

hodně osobitá, srdcová a sentimentální kniha. ach, jak mi chybí Korutany.

04.05.2018 5 z 5

Můj zrádce Můj zrádce Sorj Chalandon

kniha chladná jako irský cihlový dům přitom zahřeje jako teplý černý čaj s mlékem.

05.12.2017 5 z 5

Nížiny Nížiny Herta Müller

velmi osobité a autentické se zajímavým stylem podání avšak nic co by mě výrazně oslovilo.

11.09.2017 2 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

brak.
po prvních stránkách jsem musela protočit oči v sloup s jistou předtuchou, která se bohužel naplnila. kniha má klasický dramatický námět, který je k vidění každý večer v televizi. postavy jsou zde jednoduše hodné, nebo zlé. knížka se čte snadno, ale taky jen proto, že je předvídatelná jako dvoutisícíšestý díl Ulice. takhle to dopadá, když si autor mermomocí usmyslí, že se přidá k vlně skandinávského dramatu a příliš se divá na laciné detektivky. jinak si nedovedu vysvětlit co ho vedlo k přesvědčení, že je možné tak rychle nějakou štětku ve sklepě vyhledat v téměř milionovém městě. korunu nasadil kýčovitým obelstěním Slavrose a uspěchaným happyendem "...a Máša žila po zbytek života šťastně se svojí matkou a už nikdy neudělala takovou chybu".

05.09.2017 1 z 5

Lapkové Lapkové Tom Cooper

Knihu jsem přečetla na 4 dechy. Čte se doslova sama. Kniha, která musí bavit i čtenáře Autotuningu. Výborně stylizované postavy zasazené do výstižného prostředí. Propletenec životních osudů zachycený do rybářské sítě. Působivé a srandovní.

29.08.2017 4 z 5

Modlitby na těle Modlitby na těle Robert Irwin

filozofická a erotická příručka mladého muže. tak trochu metodika již zkušenějšího muže. potvrzuje se tímto, že u lidí s vyšším sexuálním apetitem potažmo poznáváním sebe sama dochází během let k přeměně tužeb a sexuálních rolí? ano. asi ano.

08.02.2017

Počong aneb O pinoživosti lidské existence Počong aneb O pinoživosti lidské existence Tereza Semotamová

ne. prostě ne. 25 stránek a dost.

21.01.2017

Potížista Potížista Oto Linhart

knižní kancelářský rádoby zábavný sitcom

21.01.2017

Inzerát na hledání ticha Inzerát na hledání ticha Martin Cina

bez komentáře. příliš osobní.

29.09.2016

Slavná Nemesis Slavná Nemesis Ladislav Klíma

Klíma je skvost české literatury. pozoruhodná a líbivá osobnost. Nemesis je protkaná alkoholovými přeludy, klepkou, depresemi, pocity méněcennosti, chtíčem a jistou zvráceností. je to sonda do duše lehce labilních osob, které se rády napijí. přitom je v ní mnohem víc co nejde pouhými slovy popsat. skvělé dílo.

29.09.2016 5 z 5

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

blbá kniha. bože to se tak táhlo. po Cucuim už neštěknu. hlubší smysl bychom snad mohli hledat ve vyhřezlých střevech. nejlépe vše vystihuje komentář herdekfileka, ten mi svými slovy ušetřil patnáct minut k dobru se smolením podobného názoru.

12.05.2016 1 z 5

Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Reinhard Kleist

komiks jsem dostala darem bezprostředně po jeho vydání, tedy s příznačným načasováním k datu Mezinárodního dne památky obětí holocaustu, tedy vlastně i k narozeninám. měla jsem opravdu radost.
jednoznačně poutavé co do hlavního hrdiny. dle zpracování jsem to zhltla během dvou dnů. respektive díl první - temný - v noci a další dva - "světlejší zítřky" - na druhý den ráno. ano, jsem ráda, že se objevila zmínka o zapomenutých boxerech. kam mě ale pošlete, když řeknu, že jsem na Herckovi neviděla nic dobrého?

04.03.2016 3 z 5

Salamandr, duch ohně Salamandr, duch ohně Vladimir Fjodorovič Odojevskij

jalové

20.02.2016 1 z 5

Ema Naopak Ema Naopak Gunilla Wolde

zapůjčila jsem si knížku spíš z recese že jsem taky Ema.
jak příznačné, když jsme se ten večer po přečtení s kamarádem opili, pohádali a já byla ta špatná. Ema naopak.

25.11.2015

já nevím. to se tak táhlo. vůbec jsem z toho nebyla nadšená. spíš jsem u toho byla jelen. nedočteno.
myšlenka i nápad je výborná, ale zřejmě jsem se netefila do nálady.

25.11.2015 3 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Chucku, tak tedy "děkuji", že jsem na dovolené trvající sedm dní neměla po 96 hodinách co číst. skvělá parodie na unifikované americké idoly, na bezsekretovou erotiku a sektářství, ale je to pořád jen laciné knižní porno.

10.08.2015 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

čekala jsem gumové bezvládné tělo potulující se po špinavých tokijských uličkách, depresivní nálož skoro bezvědomí, mozek produkující halucinace se smyslem. namísto toho se mi do rukou dostala storka od maminy na mateřské dovolené, která po večerech smolí příběh za pětistovku do Napsáno životem.

06.08.2015 1 z 5