iluliacross iluliacross komentáře u knih

Všemi hodnocena, jako nejlepší kniha z celé řady HP. Bohužel nejsem schopná vybrat, která je nejlepší, ale Vězeň z Azkabanu je opravdu GENIÁLNÍ a moc se mi líbil. Je to všechno v jednom. Tajemno, kouzla, napětí, oblíbené i nové postavy. Zhltla jsem tu knížku jedna báseň. Úžasné, Rowling, tleskám!

14.08.2015 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tak a jsem oficielně poblázněná do Rowlingové...

10.08.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Snad jediná kniha, u které mi nevadilo, že jsem nejdříve viděla film. Je to tak impozantní příběh, tak čtivý, tak úžasný. Vůbe se nedivím, že HP tak oslovil celý svět. Říkám to pořád, Rowling prostě umí. A Harry Potter se pomalu stává moje srdcová záležitost...

07.08.2015 5 z 5

Habibi Habibi Craig Thompson

Jedním slovem: famózní! Po celou dobu příběhu jsem si uvědomovala tu silnější a silnější propojenost celého světa...

26.07.2015 5 z 5

Nazí Nazí Iva Procházková

Na jednu stranu jsem překvapená, že má tato kniha tak nízké hodnocení, na druhou stranu se tomu ani nedivím. Je to velice osobitá kniha, plná úvah, náhledů do lidského svědomí, cítění, myšlení... Kolikrát jsem ji chtěla odložit, říkala jsem si, že je to divná knížka, že jí nerozumím, nevím, proč autorka takhle skáče z postavy na postavu, ale nakonec se příběhy jistým způsobem spojí do jednoho a já jsem pochopila. Všechny postavy v knize se určitým způsobem hledají, jsou určitým způsobem mimo normy lidské společnosti. Každý jinak. A přesto všichni stejně.

Chceme sami sebe vidět jako vysoce vyvinuté spirituální bytosti, a přitom nás každodenní potřeby strhávají na úroveň stádních savců. Musíme hájit holou existenci, to znamená jíst, reprodukovat se a krmit potomky, musíme si ustavičně vybojovávat místo ve stádu tím, že ukazujeme agresivitu, ale zároveň potřebujeme soucit. Ceníme zuby a žebráme o pohlazení. Primitivní člověk vysílá jasný, čitelný signál, civilizovanej člověk je nečitelnej. To má být pokrok?

20.07.2015 5 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Velice, velice, velice čtivá knížka a to mi potvrdí většina čtenářů, co Zvíře přelouskla. Pár pasáží se opakovalo, občas to bylo zdlouhavé, ale od začátku až do konce velice zajímavé. Hodně jsem o knížce přemýšlela i po dočtení. Pro mě je to známka toho, že knížka byla prostě velice poutavá. Hodně zajímavé, doporučuji všem, co se o tuto problematiku zajímají.
:-) Čte se raz dva, jedním dechem! :-)

15.07.2015 5 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Velice tmavé. Velice hluboké. Velice smutné.

12.07.2015 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Rozhodně nejsem fanda hororu, krimi a podobných žánrů, ale tuhle jízdu jsem si užila. Autor píše brilantně a někde hluboko pod povrchem ví, jak Vás udržet u knihy. Vložil nenápadně napětí a dějový zlom na konec kapitoly, aby jste nemohli knihu odložit. Moc mi nevyhovovalo, že zvolil několik dějových linií (věznice, vrahův dům, vyšetřování,...) a ke konci je příliš nepropojil, ale jinak byla knížka geniálně promyšlená, postavy výborně vykreslené, místo děje vždy parádně popsané. A tak to mám ráda. A akce tam bylo taky dost. Za mě palec nahoru!!!

12.07.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Nemůžu srovnávat s prvním dílem, zkrátka jde o DALŠÍ úžasnou knížku! Že jí čte celý svět, se vůbec nedivím, protože to, co skryla mezi řádky, je neskutečná akce, čtivost a energie, která Vás připoutá ke knížce a nelze jinak, než číst až do konce. Opět, netuším, jak to JKR udělala, postavy byly jako živé, stáli přede mnou, jen se jich dotknout. Netuším, kde je zakopané to tajemství, ale knížka je prostě super. I přesto, že nemám detektivky a akční knížky ráda, rozhodla jsem se, že jediná detektivka, kterou budu ochotná přelouskat, bude od Rowlingové a myslím, že jsem zvolila správně. Je neskutečné, jak je tahle spisovatelka flexibilní. Tleskám, klaním se a v duchu děkuji, že jsem mohla strávit pár chvil s tak úžasnou knížkou.

22.06.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Vůbec nemám tenhle žánr ráda. Prostě mě detektivky nebaví, nebaví mě thrilery, detektivové v hlavní roli, nic pro mě. V podstatě mě občas nebavila ani tahle kniha. ALE... jak to ta Rowlingová udělala, mi nedává spát. Okousala jsem si všechny nehty, konec byl dehberoucí. Nijak strhující to nebylo, ale Rowlingová dokázala něco schovat mezi řádky, nějakou energii, která mě držela u knihy a nechtěla pustit. Nakonec to byla pěkná jízda a mně nezbývá nic jiného, než ji obdivovat, dokáže volit ta správná slova ve správnou chvíli a ne, že ne. Postavy, které vytvořila, byly skoro jako živé, stály přede mnou, jen se jich dotknout. Divím se a obdivuji.

13.06.2015 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Neskutečně geniální věcička. Kdysi jsem poslouchala jako rozhlasovou hru a znovu, po letech, si oživila děj. Nelituji, jsem si jistá, že v budoucnu si Bílou nemoc přečtu znovu, protože to, co Čapek zahrabal, přikryl peřinkou, shoval mezi řádky, je geniální práce. Co dodat. Dle mého názoru, jedna z jeho nejlepších dramatických prací.

03.06.2015 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Adriana jsem četla kdysi, bylo mi kolem 13 let. Teď jsem se k této knížce vrátila jako o něco starší holka a koukala se na toho ťunťu puberťáka úplně jinak. Myslím, že jsem se i daleko víc nasmála. Nejlepší je scéna, kdy mainka opravuje s panem Lucasem kotel v kumbále. Hrozně roztomilé. Četla jsem v Angličtině a dá se přečíst celkem lehce. Doporučuji jako oddychovku na prázdniny, nebo jako knížku pro pobavení :-)

30.05.2015

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

V polovině knihy se mě kamrád ptal, jak se mi příběh líbí (on už četl) a já odpověděla: "Dobrý, ale čekám, až se něco stane." On na to: "Nic se nestane. Musíš vstřebávat ty myšlenky."
Takže jsem knížku "popadla za druhý konec" a náležitě si čtení užila. Je mi jasné, že čtenáři budou na dva tábory, ti, co knihu milují, ti, co jí nerozumí. Já jsem jí v podstatě také neporozuměla, ale vzala jsem si z toho něco pro sebe.

Nikdy nikomu o nikom nevypravujte, poněvadž by vám pak začal scházet...

30.05.2015 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Občas jsem si pomyslela, že tohle je naprosto zbytečná část, moc zdlouhavé, zbytečné opakování, ale... na druhou stranu jsem nepřeskočila jediný odstavec a knížku pečlivě dotáhla až do konce. A nelituji. Moc mě to bavilo. Občas to chce knížku odložit a chvíli přemýšlet, v sobě to zpracovat. Jde o nádherné vykreslení psychologické stránky postav, z různých pohledů, brilantně zvládnuté. Velice čtivá knížka, autorka si s Vámi pohrává, jako kočka s myší. Mám kolem sebe spoustu aspergerů, jejich svět mě nikdy nepřestane udivovat. Knížku bych s klidem doporučila :-).

17.05.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

No fajn. Je to naivní. Je to trapné. Je to dětinsky růžově roztomilé jako cukrová vata a je to pro teenagerky. Ale já jsem si to přečetla fakt s chutí! Nevím čím to, ale čtení téhle knížky mě nadchlo a bavilo. Je prostě čtivá. Zamilované trojúhelníky mají něco do sebe (pokud se tedy nezaměříte jen na tuto tematiku) a občasné spestření mé jinak nezáživné četby mi přišlo vhod. :-)

07.05.2015 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Mě naprosto pohltila ta negativita, pesimistické zbarvení povídky. Byla jsem z této knížky docela špatná. Jestliže si někdy někdo v životě uvědomil, že je využíván druhými a v podstatě pro ně nic neznamená, je to velice bolestivé zjištění, ke kterému bych já osobně nechtěla nikdy dospět. Nejde o brouka, jde o vztahy, schopnost obětování se a víra, že nás někdo miluje (v tomto případě bohužel trochu slepá víra).

09.04.2015 4 z 5

Písně šibeničních bratří Písně šibeničních bratří Christian Morgenstern

Úplně mě to hodilo do moře zmatku, nesmyslů, osobních asociací, kterým nejsem schopna nikdy porozumět. Ale co už.... Morgenstern je prostě Morgenstern.

Korf vynalezl nezvyklý druh vtipů,
jež působí až po dlouhém čase.
Každý zívá nudou, slyší-li je.

Později však, jak když troud se vznítí,
rozjaří se člověk večer v loži
blahým smíchem jako nemluvňátko.

28.03.2015 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Chce to číst v klidu, pozorně, nechat se unést příběhem, který se čte tak hladce, jako by jste míchali smetanu. Velice čtivá kniha s úžasným příběhem. Je tam láska, manželství, život takový, jaký prostě je. U této knížky doporučuji neodkládat a prostě ji zhltnout na jeden zátah. Je psaná velice přesvědčivě, skoro se divím, jak to autorka dokázala!? Postavy jsou krásně vykreslené, moc jsem si čtení užila. Rozhodně se v budoucnu vrhnu na její ostatní knížky.
Manželovo tajemství mužů jedině doporučit :-)

28.03.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Obecně, je to celkem čtivá knížka, hlavně střední část mě dost bavila, je to podle mě pěkně napsané. Ale, asi jsem měla moc vysoká očekávání. Všichni kolem říkali: "Tak to až dočteš, řekneš si, WOW." To se jaksi nedělo. Čekala jsem větší nářez, podle mě se charakter hrdinů k závěru knihy dost změnil, což ubralo příběhu na věrohodnosti. Příběh byl podle mě ale skvěle promyšlený. Celková myšlenka knihy se mi líbila. Souhlasím tady se spoustou názorů, že jisté části byly zdlouhavé, podle mě se zbytečně protahoval popis života hledajícího manžela, právnické návštěvy, "chlastačky" v baru, no, nic moc...Přesto knize dávám vysoké hodnocení, protože se mi celkem líbila a dokonce jsem ji i doporučila dál.

21.03.2015 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Knížka doslova nabušená krví, akcí, vraždami, napětím...
Myslím si, že autoři naprosto skvěle vědí, kam dostat své čtenáře, jak je naladit na vlnu akce. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, úžasná čtivost, napínavost od začátku do konce. Autoři skvěle střídají linie klidu a linie šíleného napětí. Čtení jsem si prostě užila, přestože tento žánr nevyhledávám, jsem ráda, že jsem Písečnému muži dala šanci. Příběh je podle mě geniální, popisy naprosto bezchybné, postavy úžasně vykreslené. Doporučuji!

08.03.2015 5 z 5