ilona8570

Než jsme byly tvojeNež jsme byly tvojeL. Wingate

V zajímavostech je uvedena důležitá informace, která reaguje na velké množství chyb v této knize.

Diamantová sekeraDiamantová sekeraJ. Tichý

Ano, vybaví se dětství a když vidím na břehu našich vod osiky, vzpomenu si na Egle :-)

26.07.2016

Dům v Rothschildově alejiDům v Rothschildově alejiS. Zweig

Kultivovaný příběh z počátku 20.století, který měl atmosféru té doby. Popisoval pocity lidí během 1. světové války, seznámil nás se způsoby života Židů, se začínajícím antisemitismem, velmi dobře jsou vykreslené postavy příběhu...
Stefanie Zweig příběhem pokračuje ještě v dalších titulech.
Autorka mnoha bestsellerů v nich překrásně popisuje život této rodiny řádných občanů, mistrovským způsobem nám přibližuje tragiku doby a prostřednictvím barvitého líčení děje, prokládaného humornými prvky, činí román čtenářsky velmi poutavý.

20.01.2014

Děti z Rothschildovy alejeDěti z Rothschildovy alejeS. Zweig

Ano i tato kniha je napsaná s citem pro dobu ve které se odehrává. Sílí nenávist vůči Židům. Moc se mně líbí vztahy v rodině, zajímavým rozuzlením bylo koncem 1.dílu, kdy se objevila Anna. Anna je hříchem jinak rozumného otce rodiny a přesto se ukáže,
jak charakterově silná je to osobnost. Velmi zajímavé poznání , které je aplikovatelné i na dnešní dobu.
Doporučuji přečíst.

21.01.2014

A hory odpovědělyA hory odpovědělyK. Hosseini

Velmi silný zážitek z této knihy. Láska má mnoho podob...

23.01.2015

Člověk GabrielČlověk GabrielK. Dubská

Moudrost, vyzrálost, naděje a pokora...

01.03.2017

Návrat do Rothschildovy alejeNávrat do Rothschildovy alejeS. Zweig

Doporučuji všem čtenářům, kteří se chtějí na perfektně vystavěném příběhu seznámit s dobou ve které probíhaly dvě nejničivější války...přesto na Vás kniha nezapůsobí otřesně ba naopak všechny tři díly jsou psány lehce humornou formou. A vše je okořeněno různými vztahy v rodině, takže nám vlastně vzniká román, který vypráví o 50-ti letech života jedné rodiny-to máte 3 generace a ještě je lehce historický, takže nečtete jen nějakou slátaninu kdo kdy kde a s kým :-)

21.01.2014

Návrat do Rothschildovy alejeNávrat do Rothschildovy alejeS. Zweig

Je to opravdu pěkný příběh, koho zajímá okrajově historie skloubená s klasickým románem pro ženy- vztahy v rodině, smrt dítěte, úspěchy dětí, statečnost a je tam i výborně vykreslena každá doba ve které se jednotlivé díly odehrávaly a to je vlastně od roku 1900-1948. Postavy také jemně propracované-povahové vlastnosti jednotlivců...

22.01.2014

Příběhy vánoční nociPříběhy vánoční nociP. Gribaudi

Vskutku ,, pohádkové příběhy."

26.02.2014

Kdo zabil Snížka?Kdo zabil Snížka?P. Soukupová

Doporučuji současně přečíst s knihou Nejlepší pro všechny, neboť jedna z důležitých událostí, kterou Viktor na venkově prožije, pak tvoří příběh souběžně s knihou Kdo zabil Snížka?

05.01.2018

Moje matka se to nikdy nesmí dozvědětMoje matka se to nikdy nesmí dozvědětJ. M. Simmel

Zdravím, ilustrátorem obálky u této knihy je paní Lomová Lucie. Ovšem titul Všechno přiznávám,všechno...tam je ilustrátorem obálky pan Karel Gott.
Příjemný podzim přeje Ilona

22.10.2013

Bez zpátečního lístkuBez zpátečního lístkuD. v. Cauwelaert

Od knihy jsem mnoho neočekávala a byla jsem příjemně překvapena.

07.01.2014

Všichni lidé bratry jsouVšichni lidé bratry jsouJ. M. Simmel

Napínavé vyprávění až do konce.

28.06.2014