Ilithyia Online Ilithyia komentáře u knih

Zprvu mě knížka bavila a smála jsem se jejim vtípkům a líbily se mi různé pohledy na stejnou událost, od poloviny jsem knížku, chtěla hlavně dočíst. Už mi humor přišel trapný, situace přitažené za vlasy a postava Natašy mě teda dost štvala. Beru jako oddechovou četbu, kterou bych ale podruhé nevytáhla.

26.02.2023 2 z 5

Pohádky z jedné i druhé nádrže Pohádky z jedné i druhé nádrže Petr Čepek

Jedna z mých nejoblíbenějších knih (spolu s 1.dílem), kterou čtu staršímu synovi před spaním. Baví mně i jeho, a obrázky sleduje i mladší syn. Opravdu povedené

03.02.2023 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Úžasná kniha... přečteno jedním dechem.

28.03.2019 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Tak po dlouhé době jsem v knihovně šlápla opravdu vedle. Autorka se snaží vtipně popsat své vzpomínky života na vesnici, ale po pár zážitcích už Vám hlava moc ty absurdity nebere, už Vám to nepřijde ani vtipné a jen čekáte, kdy už bude konec. Knihu jsem sice dočetla, ale nebude rozhodně patřit mezi ty, které bych si přečetla znovu.

17.02.2019 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

J. Picoult mě asi nemůže zklamat. Knížka byla prostě dechberoucí. Začátel byl trošku pomalejší, hlavně když jsem dané události četla z několika úhlů ale konec mě nenechal spát a já knihu musela dočíst. Otázka rasismu, která se v této knize otevřela, mě donutila hodně nad tímto tématem uvažovat, což byl jistě záměr samotné autorky.

12.02.2019 5 z 5

Příhody z černého kufříku Příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

Skvělá vtipná kniha příběhů venkovského lékaře. Autor skvěle popisuje jednotlivá onemocnění a jejich léčbu v dané době. Odpočinková kniha, kterou jsem rychle prolouskala a dobře se pobavila :)

12.02.2019 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Krásná sbírka krátkých básní, která mě chytla za srdce. Autor mi mluví z duše, z jeho krátných básní tryští tolik citu. Básně jsou krásně doplněny fotografiemi. Hned jsem autora začala sledovat na instagramu a těším se na jeho další tvorbu již v originálním znění.

09.01.2019 5 z 5

Muž s kuželkou Muž s kuželkou Eduard Fiker

Moc vtipná kniha :)

28.10.2018 5 z 5

Čtyři pilíře smyslu života Čtyři pilíře smyslu života Dan Millman

Velice inspirující :) autora jsem potkala loni na Colours a letos se konečně dostala ke knize :) doporučuji

03.10.2018 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Stejně jako do knihy Skleněný pokoj jsem se na začátku nemohla do knížky začíst, ale když jsem prolouskala určitý počet stran, přečetla jsem Mendelova trpaslíka jedním dechem. Skvěle napsaná kniha, která nás obohacuje o znalosti genetiky a našeho významného vědce Gregora Johanna Mendela a současně popisuje zajímavý a těžký život hlavního hrdiny.

24.08.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Vtipná, čtivá, překvapivá knížka :)

16.02.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

No trochu pozdě jsem zjistila, že kniha je pro náctileté. Ale měla jsem ji vybranou do Knižní výzvy, tak jsem se do ní pustila. Příjemně mě překvapila. Takové pohodové čtení, které neurazí. Bylo milé sledovat jak se dějové linie navzájem prolínají

22.01.2018 3 z 5