knihozroutka_il knihozroutka_il komentáře u knih

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Tohle byl krásný příběh. I když smutný. Popravdě knihy s LGBT tématikou úplně nevyhledávám, tuto jsem si koupila pouze podle obálky. A rozhodně nelituji. Příběh je popsán jemně, citlivě a hezky plyne. Zpočátku jsem se ztrácela v dějové lince Edinburgh, ale i to bylo brzy pochopeno. Líbila se mi umělecká stránka knihy, téma fotografie a podrobný popis jak postav, tak prostředí, jako by tam čtenář byl s nimi. Dokonce i veškeré smutky jsem prožívala společně s Liv. Knihu doporučuji všem, kteří někdy byli na rozcestí a měli před sebou hromadu dobrých i špatných rozhodnutí.

10.02.2024 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Třetí díl této pentalogie a opět nezklamal. První dva díly jsem si objednala trochu unáhleně v domnění, že se jedná o klasický thriller. Po přečtení pár stránek jsem však zjistila, že jsem šlápla vedle a ležím ponořena do sci-fi knihy, které přeci nečtu. Přestat číst však nešlo. A tak jsem hltala řádku za řádkou, stránku za stránkou a držela Alexovi i ostatním palce. A v tomto díle tomu nebylo jinak. Příběh je skvěle vymyšlen a velmi poutavě napsán. Dozvíme se důležité informace o Výhni a o správci a konečně se i trochu obrátí karty. Těším se na další díl, který už je na cestě!

26.01.2024 5 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Příjemná oddechovka z prostředí kanceláře, ve které máte svého nepřítele až příliš blízko. Camilla je šéfová snů a brala bych ji všema deseti. Naopak Edoardo záporák již od prvního řádku. Jak spolu tihle dva mohou vycházet? Jednoduché to není, ale když je ten záporák sexy..
Sarkasmus? To je moje! A tahle kniha je sarkastických poznámek a slovních přestřelek plná. Hlavní postavy mě zpočátku nenadchly, ale postupem času se Vám dostanou pod kůži. Děj byl chvilkami vleklý, epilog a bonus však zahřáli u srdíčka

26.01.2024 3 z 5

Den je krásný Den je krásný Amabile Giusti

Tak tohle byla opravdu jízda! Krásná kniha plná emocí. Nedokážu vybrat, kterou z postav jsme měla nejraději, protože mi všechny totálně sedly. Grace a Channing, kterým by kdekdo mohl závidět jejich odvahu a cílevědomost. Gladys s Edwardem, ty prostě musí být radost potkat a cestovat s nimi. Nevýrazná amiška Kate, ale i Cedric, který mě sice drásal nervy, ale bez něj by se nic z toho nestalo. No a plch Fred? To už je taková třešnička na dortu!
Obdivuji všechny, kteří se dokážou sbalit a prostě nechat vše za sebou. Závidím jim to dobrodružství na které já nemám odvahu. Ale zde jsme cestovala s nimi alespoň v hlavě. A moc jsem si to užila.
Při závěru knihy jsem sice prolila potoky slz, ale i to k tomu patří.
Tohle je jedna z knih, u kterých se již teď těším na rereading.
Děkuji @knihydobrovsky za poskytnutí knihy k recenzi.

26.01.2024 5 z 5