IgorGebiza IgorGebiza komentáře u knih

Oči zasypané pieskom Oči zasypané pieskom Paweł Smoleński

nikdy nekončiaci konflikt, na jednej strane židovský osadníci, ktorý idú po pôde aj cez mrtvoly a na druhej strane Hamas a všetky jeho odnože, ktoré abý vládli a ovládali idú cez mŕtvoly. takže mier nebude ani keby bola vyhlásena Palestína, lebo cielom Hamasu, Hizbalahu, Islamskeého bratstva je vyhladenie štátu Izrael.

05.04.2024 5 z 5

Nová šľachta: Papalášstvo od Mečiara po Matoviča Nová šľachta: Papalášstvo od Mečiara po Matoviča Miroslav Beblavý

Táto kniha, ktorá sa nestala bestsellerom by mala byť zahrnutá do osnov žiakov škôl počas výučby Občianskej náuky. Čitateľom v Čechách žiaľ nič nepovie, jedine, že by sledovali našu politickú scénu čo pochybujem, majú svojich starostí dosť.
Obsah knihy ma žiaľ utvrdil v tom, čo za ostatné roky som zistil aj sám slovo morálka obyvateľom a hlavne politikom na SVK nič nehovorí a je jedno z akého politického tábora pochádzajú. Snaha každého je zlepšiť si svoju ekonomickú situáciu a zneužiť svoje aj krátkodobé pôsobenie v politike ako sa len dá.

09.03.2024 5 z 5

Kasta: Korene našej nespokojnosti Kasta: Korene našej nespokojnosti Isabel Wilkerson

Kniha ma bavila aj keď asi ako väčšina bielych čitateľov mal som z nej občas divné pocity.
Kedže nie som z rodiny otrokárov nevyvoláva vo mne pocit viny, do konca moji predkovia nemali ani sluhov takže pocit vyvolenosti v sebe nenosím.
Bavili ma hlavne pasáže kde vysvetluje fungovanie otrokov v USA a naslednú segregáciu po občianskej vojne kedy sice ziskali slobodu, ale nie rovnoprávnosť.

20.02.2024 3 z 5

Gregorove tajné výpravy do vesmíru Gregorove tajné výpravy do vesmíru Stephen William Hawking

Na jednej strane jednoduchý príbeh a na druhej fakty z oblasti fyziky a astronómie, ktoré poučia a možno v nejakom dieťati aj vytvoria záujem o vedu. Čítal som knihu svojim deťom pred spaním, z nich žial vedci nebudú. :O))

27.12.2023 5 z 5

Richard III. - Vrah, či oběť? Richard III. - Vrah, či oběť? Jiří Kovařík

Opäť Kovařík nesklamal. skvelá kniha, ktorá vysvetľuje a odhaľuje skutočný život Richarda III.

27.12.2023 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Kniha v ktorej som sa dostal po stranu dvesto a povedal si staci. Knih je vela a zivot prilis kratky.

29.07.2023

Ako som vozil Nórov 2 Ako som vozil Nórov 2 Ondrej Sokol

Oddychová, vtipná, ale akoby sa už autor vyčerpal v prvej časti a odrazu sa mi zdalo, že túto knihu čítam dlhšie.

18.05.2023 3 z 5

Pěšákem ve Vietnamu Pěšákem ve Vietnamu Manuel F. Van Eyck

Dlho som premýšlal čo napísať o tejto knihe. Na jednej strane neskučný príbeh Čecha slúžiaceho v US army vo Vietname na druhej strane veľmi neosobne napísané akoby to písal človek bez akýchkoľvek citov. K nikomu si nevytváral vzťah. Občas mi to pripomínalo scénku z Forresta Gumpa skladajúceho M16 a jeho odpoveď prečo ju zložil tak rýchlo. Autor bol asi ideálny vojak, ktorý splnil akýkoľvek rozkaz.

25.04.2023 1 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Bavilo ma to o kúsok viac ako Mráz, ale stale mi uniká prečo musí ísť stále Servazovi o život. Na jednej strane mu to super myslí a po chvílke sa nechá nachytať ako malé decko.

15.04.2023 4 z 5

Střípky z amerických dějin Střípky z amerických dějin Jiří Černík

Kniha pre nadšencov histórie, ale ak máte od autora aj iné knihy tak žiaľ kniha nepotrebná. Prvé kapitoly sú z knihy Divoký západ - Muži víry, potom niečo z knih S tomahawkem proti mušketám. Posledné tri kapitoly mi jediné prišly ako niečo nové.

03.04.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Celkom fajn francúzska kriminálka aj keď ten záver mi prišiel zbytočne prekombinovaný.

27.03.2023 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čerstvo dočítaná kniha a úprimne po dlhšej dobe román, ktorý ma tak chytil, že som mu dal prednosť pred všetkým ostatným a chcel som čítať ďalej a ďalej. Jediné čo mi vadilo bol slovenský preklad. Prekladať český román do slovenčiny... ?!!!
"Hana" by mala byť zaradená do povinnej literatúry v školách.

27.03.2023 5 z 5

Šče ne vmerla i ne vmre Šče ne vmerla i ne vmre Paweł Smoleński

v skratke povedané ešte som nečítal zlú knihu od Absynthu a táto nebola iná. V rozhovore jasne vysvetlené čo sa dialo a deje na Ukraine a čo tam aktuálne chcú Rusáci.

12.03.2023 5 z 5

Ako som vozil Kórejcov Ako som vozil Kórejcov Ondrej Sokol

opäť veľmi pobavil. hneď v úvode cesta autobusom na letisko v Bratislave. smial som sa tak, že som až plakal. ale asi to bude mojou veľkou dávkou predstavlivosti.

12.03.2023 5 z 5

Noe Noe Sebastian Fitzek

Málokedy sa mi stane aby ma kniha prestala baviť a mal som problém ju dočítať (Atlas mrakov), ale aj tu sa mi kniha zo začiatku páčila, ale potom mi to prišlo akoby mal autor zmluvu na počet strán a nie na obsah. Nie je to psycho thriller, ale ekologický thriller, Kedže to bol prvý román od Fitzeka, tak neviem či ma to vôbec motivuje prečítať si od neho niečo ďalšie.

11.04.2022 2 z 5

Historie evropských duelů a šermu - Svazek II: Čas rváčů a duelantů Historie evropských duelů a šermu - Svazek II: Čas rváčů a duelantů Jiří Kovařík

Co dodat Kovarik, meno ktore hovori samo za seba. Pre mna najlepsi historik a ked ho raz zacnete sledovat a citat budete si automaticky kupovat kazdu knihu, ktoru napise.
v druhej casti duelov sa zameriava na obdobie romantickych musketierov, ked stacil jeden blby pohlad a uz ste sa museli ohanat s kordom ak vam bol zivot mily.

02.04.2022 5 z 5

Vojna nemá ženskú tvár Vojna nemá ženskú tvár Světlana Alexandrovna Alexijevič

Neobyčajná kniha o osude žien, ktoré sa rozhodli bojovať. Boli mladé, naivné. Škoda len, že keby ich vyspovedala skôr a nie v Rusku, zážitky by boli asi brutálnejšie a hlavne by sa nebáli povedať pravdu. Len niekoľko z nich si spomenulo aj na to ako sa k nim správali vlastní a hlavne ako sa k nim správali keď skončila vojna a vojačky boli považované za ľahké ženy.

07.03.2022 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

kniha, ktora sa da citat, cita sa lahko, ale Normalni lidi sa mi pacilo viacej.

24.02.2022 2 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

dobrá, ale ťažká kniha, nie len témou, ale aj spôsobom opisu príbehu. velmi dobre opísaný smútok a zúfalstvo nad stratou milovanej osoby.

21.02.2022 4 z 5

Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Jonas Jonasson

kniha ktoru som po dlhom trapeni ani nedocital. (skoncil na strane 130) prvu knihu o storocnom starcekovi som precital velmi rychlo, ale toto mi akosi neslo.
odrazu akoby starcek bol neskutocne bystry a vedel oklamat kazdeho, (utek z Korei aj s jadrovym materialom). odrazu mi bolo jedno co sa bude dalej v knihe diat.

08.09.2021