iferdai iferdai komentáře u knih

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Pro mě celkem zklamání. První dvě knížky byly naprosto super a tak jsem se nemohl dočkat dalšího dílu.
Bohužel celá první část je neuvěřitelně nudná a plná patosu. Stále dokola se opakující téma, jak Islanďané nemohli uvěřit, že nestvůry jsou zpět. Podle mě by úplně stačilo nastínit v jedné kapitole.
Druhá část knihy je o poznání lepší a svižnější i když i zde je znát pokles kvality. Nové postavy jsou poněkud naivní a otravné.

22.09.2023 2 z 5

Zoidée, dívka z planety Bardžá Zoidée, dívka z planety Bardžá Václav Semerád

Příjemné čtení - místy poněkud přehnaně naivní, ale jinak pěkně popsaný svět. Trochu mi vadilo několikanásobné vysvětlování již objasněného. Např. jací jsou vlastně pozemšťané. :)

20.02.2022 3 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Opravdu skvělá práce! Nevím co dodat - už aby vyšel Svět v bouři :)

11.11.2021 5 z 5

Tiamatin hněv Tiamatin hněv James S. A. Corey

Opět skvělá zábava. Doufám, že nebudeme po vydání Leviathan Falls čekat další dva roky na překlad :)

20.11.2020 5 z 5

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

Poslechnuto jako audio kniha, kterou četl sam autor a bylo to opravdu skvělé. Výborně jsem se pobavil a vřele doporučuji.

04.12.2019 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tato kniha myslím komentář nepotřebuje. Dnes již skvělá klasika, plná napětí a pohledu na chování lidí v extrémní situaci.

16.05.2019 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Parádní technická záležitost. Pravda, někdy zabráno až moc do hloubky, ale o to si to jeden dokáže lépe představit.
Malinko mi tam přišly zbytečně dlouhé ty pasáže z natáčením reportáží.
Každopádně děj pěkně plynul a krásně se to četlo. Mile mě to překvapilo :)

27.11.2018 4 z 5

Za ledovou bariéru Za ledovou bariéru Lincoln Child

Výborné pokračování a skvěle rozvedené téma. Když jsem pře léty četl Ledovou bariéru, tak mě přesně mrzelo, že nenapsali pokračování... :) Takže děkuji ;)

20.10.2018 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Naprosto úchvatné, Liou Cch'-sin, má úžasnou fantazii a myslím, že zatím nikdo nenapsal tématicky podobný román.
Až na pár zbytečně dlouze popisných pasáží, děj krásné plyne a tento díl by se dal zřejmě shrnout tak, že se jedná o aplikovanou teoretickou fyziku v praxi...
Doufám, že u nás vyjdou i další knihy tohoto autora!

25.09.2018 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Výborná kniha a skvěle vymyšlené prostředí a technologie. Žádné umělé gravitace, skoky hyperprostorem, ale jen o kousek dopředu posunuté současné technologie. Takto si nějak představuji, že se skutečně bude lidstvo posouvat kupředu.
A nad tím vším postaven příběh výborné kvality, plus záhada, která to celé umocňuje...

22.06.2018 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Právě jsem dočetl. A bylo to báječné. Nikdy jsem nečetl čínského autora a musím přiznat, že se mi to četlo velmi dobře. Takové ty strohé jednoduché věty, které byť v překladu, tak pěkně reprezentují styl mluvy a vyjadřování v asijských národech.

Co do obsahu, tak opět milé překvapení už delší dobu jsem nečetl něco co by překonalo nějakou hranici fantazie. A zde se to povedlo. Využití civilizace vzniknuvší v systému tří hvězd a de facto kvantová zbraň... no paráda. Je to skutečný nefalšovaný vědecko-fantastický žánr.

Už aby vyšlo pokračování. Jsem zvědavý jakým způsobem se s nastalou situací autor vypořádá :)

19.10.2017 4 z 5

Nová planeta Nová planeta Martin Vopěnka

Určitě to stojí za přečtení, příběh pěkně plyne, je plný zvratů a sleduje Danovu cestu v které mu život připravil spoustu překážek radostí i strastí.

:: spoilery ::
Ale..... Je to takové trochu rozporuplné... Hezky se to čte, více méně lineární příběh, ale těžko se dá věřit té dětské duši (neustálé tatínek a maminka a dojetí a pláč) že by mohla být navenek vůdcem.
Zároveň plastová lahev se po 800 letech rozsype v ruce, ale tričko Adidas je pořád v pohodě...?
A konec hodně "americký" a tak nějak až příliš pohádkový.

Král Miroslav co zlo vyhnal a dobro nastolil.
Zločin zakázal a zpívat(číst a psát) povolil ... :-)

23.08.2017 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Parádní třídílná série! Nemožné hodnotit jednotlivě jelikož některé věci se vyjasní až v dalších dílech. I když celá trilogie má několik ústředních postav, tak to rozhodně není příběhem jednoho hrdiny a to je právě to co mě na takových knihách baví.

13.04.2017 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

13.04.2017 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

13.04.2017 4 z 5

Lord z planety Země Lord z planety Země Sergej Lukjaněnko

I díky této knize jsem pochopil proč beletrie a poezie patři do "krásné literatury". Nádherný příběh plný energie, citů, filosofie...
Mám rád knihy, kde je představen ucelený svět, unikátní s novou technologií a pohledem na střed různých kultur podobně jako u Vernorna S. Vinge Hlubina.

24.07.2016 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Tak tuhle nádhernou záležitost jsem četl díky Radiu 1, kdy v době prvního vydání proběhla v čítárně a už při ukázce se nedalo nesmát :) Rozhodně doporučuji všem kteří ještě nezapomněli na svá dospívající léta :) OLE! :-D

04.05.2016 5 z 5

Divadlo Járy Cimrmana Divadlo Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák

Tak tato kniha mě přivedla někdy v 15ti letech k Cimrmanům, díky mému kamarádovi a samozřejmě pánům Z. Svěrákovi a L. Smoljakovi za to. Neuvěřitelní géniové stvořili génia :)

31.03.2016 5 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Tak tedy s Marťanem to opravdu nemá společného vůbec nic. Sci-fi je to jen pro ten oblek a "skok". Jinak je to z mého pohledu velmi obyčejný akční thriller, navíc jsem měl u 90% obsahu pocit, že se jedná spíše o scénář k počítačové hře: Intro (skok), seznámení s terénem, vybavení se zbraněmi, motorka, auto, loď, úkol zajistit "cosi", jeden boss, druhy boss, konec.
Možná jako přehlídka toho jak pracuje SEAL a výčet dostupných zbraní a jejich použití.
Pro mě to byl ztracený čas.

31.03.2016 2 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Unikátní post. apo. svět se spoustou akce, bez zbytečných klišé. Napsané takovým tím správně podmanivým stylem, kdy nemůžete přestat číst. Vřele doporučuji!

24.11.2015 5 z 5