Idan Idan komentáře u knih

U cesty U cesty Herman Bang

Moc krasna knizka. Nezny, krasny a tragicky pribeh. Tuhle knizku mam moc rada, proto jsem si ji i vybrala k me bakalarske praci. Je to takova srdcovka, urcite doporucuji.

01.01.2019 5 z 5

Sapiens pusobi na prvni pohled zajimave, poucne a inovativne, a je psana lehkym a obcas vtipnym stylem. Na druhy pohled je kniha prilis spekulativni. Ve vetsine Sapiens neexistuji zadne pisemne zdroje pro podporeni tvrzeni a domnenek uvadenych v knize. Neni to popis dejin – jako jednotlivych aktu lidsta. Je to spise souhrnne vypraveni o homo sapiens, historie naseho druhu - o nasem puvodu, o tom, co nas dela jedinecnymi, proc jsme to zrovna my, co ovladli Zemi a jak se bude mozna ubirat nase budoucnost. Neni to typicka historicka kniha jdouci do hloubky a obcas pusobi jako soubor odkazu na to, jak se homo sapiens po tisice let chova nicive - at uz vuci sobe, tak i vuci svemu okoli. Je to takova lehka kniha, ktera shrnuje vyvoj lidstva z jineho uhlu a stare otazky dava do noveho svetla. Rekla bych, ze Sapiens jsou tak nejak „mezi“ pro historiky malo a pro mnoho lajky to muze byt „sucha“ kniha, mne se ale celkove libila, takze za mne doporucuji

02.04.2018 5 z 5