I_love_books I_love_books komentáře u knih

Každý má svou pravdu Každý má svou pravdu Luigi Pirandello

Zajímavá filozofická hra, jež poměrně zábavným způsobem poukazuje na subjektivitu pravdy a dokáže čtenáře napnout.
Dávám knize čtyři hvězdičky, četla jsem lepší, ale i tahle byla hodně dobrá.

30.09.2016 4 z 5

Úvod do medicíny Úvod do medicíny Vladimír Pacovský

Zajímavá a naučná kniha, do které je sice docela těžké se začíst, ale jakmile se to povede, čte se poměrně snadno. To ale platí pro čtenáře, kteří mají s medicínou bohaté zkušenosti, tak jako já. Pro laika, který s medicínou nemá, až na pár pravidelných prohlídek u lékaře, nic společného, jehož toto téma nijak neláká a není už v oboru alespoň trochu znalý, by kniha byla pravděpodobně nezajímavá a příliš náročná. To ať si ale každý posoudí sám, jestli a proč chce, případně musí, tuto knihu číst.
Jedná se o opravdu dobrý úvod do medicíny, obsahující důležité informace nejen pro zdravotníky, ale i pro pacienty, především ty vážněji nemocné.
Dávám knize pět hvězdiček, splnila svůj účel.

30.09.2016 5 z 5

Milovala jsem tyrana Milovala jsem tyrana Caroline Bréhat

Poměrně dobře napsaná kniha, která může pomoci ženám potýkajícím se s domácím násilím a uvádí společnost do "méně vhodných" témat, o kterých je důležité vědět.
Autorku obdivuji za její sílu tak těžkou životní zkoušku zvládnout a ještě o ní napsat knihu. Jsem ráda, že se jí podařilo vymanit ze spárů svého tyranského manžela, i když až po letech soužití. Je mi líto jí, ale i její dcery, kterou to také určitě poznamenalo, doufám, že alespoň k ní se její biologický otec bude chovat výrazně lépe.
Knihu lze jen těžko posuzovat z literární stránky, tohle není román, který má čtenáře vtáhnout do děje a napínat ho s rozuzlením zápletky. Tohle je autobiografická kniha, která má především pomoci k uvědomění a porozumění problematice domácího násilí. Samozřejmě, když bude čtivá, je to jen plus, ale rozhodně to není hlavní. Autorce se o tom pravděpodobně psalo velmi těžce, je úžasné, že se jí vůbec podařilo knihu dopsat a vydat.
Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco více o osobním a zkušeném pohledu na domácí násilí, je kniha vhodná.
Já dávám knize čtyři hvězdičky, na pět to necítím, ale ty čtyři si podle mě zaslouží určitě.

30.09.2016 4 z 5

Bláznův kabát Bláznův kabát Martin Fahrner

Zajímavá kniha, psaná poměrně nezvyklým způsobem.
Asi nejsympatičtější mi byli Heinrich, Katarína, Lumír, Radek a Sofia. Nejvíce mě štvala Světlana. Sice asi měla občas pravdu, ale mohla ji sdělovat i jiným způsobem.
Knize dávám čtyři hvězdičky, hned na první pohled mi "padla do oka".

05.09.2016 4 z 5

Hvězdy pro duši Hvězdy pro duši Bruno Ferrero

Úžasná knížečka, ke které se ráda někdy vrátím. Příběhy jsou, co se týká délky, jednoduché, jinak ale vedou k zamyšlení a emočnímu prožitku.
Těším se na další díly z této série, stejně tak na to, až těmito knížečkami obdaruji své blízké.
Dávám knize pět hvězdiček, plně si je zaslouží.

30.08.2016 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Děj je zajímavý a poměrně dobře propracovaný, také dost předvídatelný, což mi ale nevadilo.
Lexina máma se jevila, pokud se vyjádřím slušně, jako matka s velkými nedostatky. Lexi mi bylo chvílema líto, musí to být strašné, ztratit paměť a zjistit, že je z vás někdo úplně jiný.
Původně jsem uvažovala o třech hvězdičkách, ale vzhledem k zajímavému námětu - amnézii, a dobrým výrokům, dávám hvězdičky čtyři.

30.08.2016 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Děj byl zajímavý, místy vtipný, jindy smutný, originálně vyprávěný, obsahující poučení a dobré citáty.
Hlavní postavy jsou propracované a většinou sympatické.
Vyprávění příběhu dopisy mě zaujalo, takto psanou knihu jsem četla poprvé.
Knize dávám pět hvězdiček, ráda si ji někdy přečtu znovu.

24.08.2016 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Pěkné básně od Jaroslava Seiferta. Jsou milé i smutné. Nenašla jsem žádnou, která by se mi nelíbila, všechny byly pěkné, některé mě zaujaly více, jiné méně.
Dávám knize čtyři hvězdičky, ráda jsem si rozšířila znalost české literatury.

18.08.2016 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Skvostné dílo George Bernarda Shawa. Myslím, že se dá těžko zařadit do nějakého žánru, hra má v sobě decentní a originální kombinaci hned několika žánrů.
Mně se nejvíce líbily, a také mě nejvíce štvaly :-), dvě postavy - Líza Doolittlová a Henry Higgins.
Kniha mě opravdu zaujala, obzvláště přes svou fonetickou stránku.
Ráda si toto dílo přečtu někdy znova a dávám mu zasloužených pět hvězdiček.

18.08.2016 5 z 5

Star Wars - Pašerákova zkouška Star Wars - Pašerákova zkouška Greg Rucka

Úžasná kniha, Han Solo je jedna z nejlepších postav světa Star Wars.
Od knihy jsem se pomalu nemohla odtrhnout, hodně jsem se do ní začetla.
Velmi jsem si oblíbila komandérku Beck, snad ji najdu i v dalších knihách.
Jedna z nejlepších knih ze světa Star Wars, kterou jsem četla. Dávám jí pět hvězdiček, zaslouží si je.

Příběhy nehorázný primadony Příběhy nehorázný primadony Rachel Renée Russell

Rozhodně jeden z nejlepších Deníků mimoňky. Moc se mi líbila prostřední třetina deníku, psaná z pohledu Mackenzie, ale i části psané z pohledu Nikki byly velmi dobré.
Někdy mi bylo Mackenzie až líto, psaní z jejího pohledu pomůže čtenáři pochopit, proč se tak často chová arogantně a zle.
Knize dávám pět hvězdiček, nic jiného si ani nezaslouží.
Těším se na další díl této série, odhaduji, že u nás vyjde asi tak na ke konci tohoto roku - kolem prosince 2016.

16.08.2016 5 z 5

Příběhy nepohádkový budoucnosti Příběhy nepohádkový budoucnosti Rachel Renée Russell

Další díl Deníku mimoňky, tentokrát s jiným stylem děje. V něčem je tato kniha oproti ostatním slabší, proto jí takém dávám čtyři hvězdičky místo pěti, ale zase je více originální.
Děj se mi víceméně líbil, někdy jsem se trochu nudila, jindy zase pobavila.

16.08.2016 4 z 5

Příběhy nestylový TV celebrity Příběhy nestylový TV celebrity Rachel Renée Russell

Na můj vkus byl děj téhle knihy docela přehnaný, proto mi kniha přijde trochu slabší než ostatní díly a dávám jí čtyři hvězdičky místo pěti.
I tak jsem se ale pobavila a kniha mě zaujala.

Příběhy nešťastný lásky Příběhy nešťastný lásky Rachel Renée Russell

Další zábavný díl ze série Deníků mimoňky.
Romance mezi Nikki a Brandonem je skvěle napsaná.
Dávám knize pět hvězdiček, nezklamala.

Sonjin deník Sonjin deník Pavla Smetanová

Dobře napsaná, zajímavá, zábavná a v různých ohledech poučná kniha.
Sonja si života užívat opravdu umí, jen by to někdy chtělo více zodpovědnosti a opatrnosti.
Kniha má poměrně silné autobiografické prvky, o to je lepší. Dávám jí čtyři hvězdičky, hodně se mi líbila.

16.08.2016 4 z 5

Zločin lorda Artura Savila (2 povídky) Zločin lorda Artura Savila (2 povídky) Oscar Wilde

Obě dvě satirické povídky se mi líbily. Byly dobře napsané, ve skvělém Wildeovském stylu.
Knize dávám čtyři hvězdičky, byla dobrá, ale znám i lepší Wildeova díla.

Poznáš, že ti je 50, když... Poznáš, že ti je 50, když... kolektiv autorů

Jednoduchá a humorná kniha, přečtená během chvíle.
Padesát mi sice zdaleka není, přesto na mě a mé známé mladší padesáti let některé body sedí :-).
Knize dávám čtyři hvězdičky, hodí se především jako humorný dárek.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Zajímavá pohádka s hororovými prvky a obrázky, ve stylu Oscara Wildea, který mě opět nezklamal.
Knize dávám čtyři hvězdičky, je to čtení spíše pro odpočinek a zábavu.

16.08.2016 4 z 5

Tvůj vymazlený mimózní deníček Tvůj vymazlený mimózní deníček Rachel Renée Russell

Velmi dobrá vsuvka do série Deníků mimoňky, s opět zábavným a zajímavým příběhem a velmi dobrými tipy na založení a vedení deníku.
Knize dávám čtyři hvězdičky, nebyla tak dobrá jako většina ostatních dílů série, ale stále se mi hodně líbila a přečetla jsem ji skoro jedním dechem.

Příběhy nerozumný poradkyně Příběhy nerozumný poradkyně Rachel Renée Russell

Tento díl je moc povedený, četla jsou ho v českém překladu i v anglickém originále, bavil mě v obou případech.
Pro mě jeden z nejlepších dílů celé série.
Knize dávám pět hvězdiček, znovu jsem se pobavila a přečetla si zajímavý příběh.