HYPNOS88 HYPNOS88 komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Člověk to nejen čte, ale dokonale vidí.

02.09.2022 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tak tohle bylo mnohem lepší. Ale pořád jsou tam věci, které stále nemůžu jen tak překousnout. Nejhorší je ten styl komunikace mezi Kim. Jejím kolegou. To vykani a tykání, z toho se mi chce úplně řvát. Celý příběh působil trošku nedotáhle. Velké Alexino plánování, spousta kapitol v myšlenkách a potom jen šup a bylo. Trošku prázdné. Ale jako vždy velmi stive a i tak super.

26.08.2022 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Vracím se ke Kim a hned si vzpomenu na předchozí knihy, jak mi tam něco chybí. Nejlepší postava je tam pan psycholog, na kterého inspektorka "nemá čas". Jinak je to takové celé stažené ty jejich postavy a vazby. Ale každopádně čtivé to je.

25.08.2022 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

A je to. Jedenáct knih za mnou a já doufám, že bude co nejdříve další díl. Věřím, že to nebyl poslední. Proto číst po Carterovi další krimi thillery...

23.08.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi čtivé, velmi poučné. Když vyšla prasata po dvou, úplně mě zamrazilo.

13.08.2022 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Těšil jsem se, těšil jsem se hodně, po tom co si pamatuju ze Zloby, nicméně, asi první nepatrné zklamání v této dlouhé sérii. Ale jen malinko. Bylo by to tak 4,6. Pořád je to skvělý Carter a pořád je to čtivé, napínavé, promyšlené. Jen jsem čekal více... no... více akce, tahů, triků a tak, když jde o jednoho z nej. Začátek super, pak pár dokonalých pasáží a mezi tím taková mlha. Ikdyz super mlha. Ale i tak paráda.

12.08.2022 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další skvělý příběh. Ve spojení s FBI zase trošku jiný rozměr. A ten konec? Bratříčku, zavirej vrátka... Ahoj Luciene. (6.díl Zloba)

10.08.2022 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další bravurní kousek. U kapitol s rudovláskou jsem se usmíval jak debil, jak moc mu to přeju :) Jsem zvědavý jestli se to nějak vyvine. A linka s panem J. byla příjemným, dokonce velmi příjemným okořeněním.

09.08.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Po dlouhé pauze návrat k Carterovi. Asi bych mu nikdy nechtěl vidět do hlavy, protože to co vymyslí, a jak brilantně to napíše, vyvolává jedny z nejodpornějších pocitů, co jsem kdy při čtení měl. Tahle kniha mě ale dostala těmi časovými liniemi. Ale tradičně mě zase trápí rozuzlení na malém úseku, které by si zasloužilo podstatně více, a jiný konec.

07.08.2022 5 z 5

Kam odešlo mé hovínko? Kam odešlo mé hovínko? Jo Lindley

Žena to koupila jako dárek. Tak mi to samozřejmě nedalo a knihu jsem si vzal do ruky. Oceňuji hlavně krásné grafické zpracování. A myslím, že pro malé děti i docela poučné. Více takových knih. Myslím, že polovina lidí vůbec neví, jak se zpracovává odpad, voda, atd ... Tak jen ať to do sebe hází už od mala :)

06.08.2022 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Poměrně sympatický námět. Podřadná rasa, cirkus, fanatismus, vymývání mozku, teror,... Ale asi od první čtvrtiny jsem už četl jen dialogy a ostatní text přeskakoval metodou pár slov v odstavci. Protože to bylo docela dost nudné to čtení okolo, jelikož drtivá většina je stále se opakující myšlenky.

06.08.2022 2 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Do psího rekta! Roky jsem myslel, že mám TOP sérii od jistého spisovatele tohoto žánru, nejoblíbenějšího vyšetřovatele. Pak se objeví nějakej Craven, jehož tři dosud vydané knihy přečtu každou za den, a já budu cítit snad největší čtenářskou krizi, co jsem kdy zažil, že nejsou další knihy, které bych hltal. Tohle, milí knižníci, byla doprdele bomba! Miluju ty jeho konce a závěry, že jako jeden z mála autorů končí vyšetřování asi na 90% knihy a zbytek je rozpletení a vysvětlení krůček po krůčku, a navíc ještě další překvapení. A tak to má být. Pro čtenáře je to nádherný okamžik, kam celou knihu směřoval. A ne 400 stran na 2 stranách závěru a nazdar. Za to bych zabíjel! Za mě jeho knihy přesahují hodnocení 5*. Doporučuju jak nikdy. Nic, jdu googlit jak na velryby...

05.08.2022 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Opět dokonalé čtení. Krásně propracovaný příběh, který neumožňuje přestat.

04.08.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Dlouho se mi nestalo, abych přečetl knihu v rámci jednoho dne. Toto byl mimořádně kvalitní příběh, který mě nenechal ho odložit. Dá se říct, že v rámci svého žánru originální. Promyšlené, neutahané, napínavé a čtivé jako prase!! :)

16.07.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Celou dobu jsem si říkal - to bude... A bylo. Ale jelikož jsem kladas, a mám rád happyendy, tak i přesto, že jsem tušil co přijde, mě ta "rychlokniha" velmi bavila. Strašně čtivé to bylo. Bez zbytečných "holčičích" frází z červené knihovny, bez zbytečného natahování. Prostě, jednoduše, fakta, popis. Plné hodnocení bych dal, kdyby byl ten příběh ještě trochu více zamotaný, a ne tolik předvídatelný.

16.07.2022 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Čtivé, promyšlené, zbytečně dlouhé, natahované. Některé pasáže a části byly skvělé, ale jako celek to nebylo tak "super" jak by mohlo být. Škoda. I tak super počtení. (Už po třetí knize mě neuvěřitelně vytáčí "šéfko" :D snad to povolí, protože je mi jasné, že to bude v každé knize zase nejmíň čtyřistakrát.)

19.05.2022 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Inteligentní sociopati, to je topka. Kniha se čte díky dvěma rovinám příběhu velmi svižně a poutavě. Kim je holt taková natura, není to moje nejoblíbenější vysetrovatrlka. Ale tak třeba se ještě lépe poznáme a budeme super kámoši :)

10.05.2022 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Po dlouhé době parádní konec. A poslední věty? No...ty...vole... Už jsem říkal, že ji miluju? Jo, vlastně ano. Snad mi žena odpustí. Ale toto byla další parádní kniha a příběh. Samozřejmě vášnivý čtenář pár drobných chyb s chápavým úsměvem rád odpustí. Doufám, že bude další díl. Protože už známý/neznámý subjekt 037 tomu dává další rozměr.

25.04.2022 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Opět výborně napsaný krimi příběh s psychologickými prvky. Kniha je poutavá od začátku do konce. Asi jsem se do Sayer zamiloval :D Jedna z mála hlavních postav vyšetřovatelů, která mi strašně sedí. Ale ne, jsem překvapivě ohromen tím, jak autorka už podruhé dokázala ukojit mé čtenářské chutě. Snad jediné nepatrné mínus je opět řešení úplného konce. Nemám to rád. Ale i tak se to čte samo. Skvělá kniha!

06.04.2022 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Poměrně solidní příběh a nápad. Takové drámo samo o sobě v knize to není. Ale čtivé a napínavé to je. Rozhodně povedená tématická linka s virem.

23.02.2022 4 z 5