Hypnos77 Hypnos77 komentáře u knih

Tajnosti popraviště Tajnosti popraviště Charles Henri Sanson

Jak píší lidé níže, tak 1/3 knihy dobrá , ale s nástupem gilotiny začíná být kniha nudná.

18.05.2021 3 z 5

Kolejmoří Kolejmoří China Miéville

Na jedu stranu kniha s celkem dobrým námětem, kterou zabíjí používání znaku "&" místo spojek "a", "i" , ale i předložek.
Jak se píše níže - zhoršuje to čitelnost. Mne to přivádělo až k šílenství.

Jen namátkou kus textu : Spouštěli drátěné udice, zatížené & opatřené háčky & návnadou v podobě spirál z hodinových strojků , které se odvíjely & zachytávaly v hlíně & táhly za sebou kousky masa.

V některých souvětích lze nalézt až 5 znaků "&" a to je, alespoň pro mojí osobu moc. I proto hodnotím menším počtem hvězd, než by si kniha podle námětu zasloužila.

30.12.2020 3 z 5

Han z Islandu Han z Islandu Victor Hugo

Čekal jsem trošičku drsnější čtivo na to, že román je řazen do frenetické a gotické literatury. Závěr knihy je abych řekl zbytečně "happy endový".

19.10.2020 3 z 5

Modrá a zlatá Modrá a zlatá Jan Čep

Revize - zpětné ohlédnutí za svým životem, včetně sebetrápení za to co člověk udělal či neudělal - měl a neměl udělat. To je to, oč v těchto povídkách běží. Chytla mne tato kniha hnedle na prvních stránkách. Ačkoli to je kniha, kterou potřebuji na knižní výzvu - tak musím říci : "záživné čtení".

17.09.2020 5 z 5

Zatmění slunce Zatmění slunce Vojtěch Cach

Kniha taková až Dietlovského stylu - nabízí různé lidské vzory a osudy.

21.08.2020 3 z 5

Janovické vojny Janovické vojny Josef Hais Týnecký

Historická románová kronika - dá se celkem dobře číst. Děj je trochu rozvláčný, pomalejší "tah na branku" :o).
Kniha je ukázkou společenských změn a rozbrojů vyšší i nižšší šlechty a měšťanů za doby vlády Jagellonců a pronásledování protestanských církví.

03.07.2020 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Knihu jsem začal číst z nedostatku jiného čtiva na dovolené. Z počátku mne bavila víc část z let 1952 ( částečně zachycena nálada, myšlení a atmosféra té doby). Ke konci se dají číst obě linie příběhu, ale zdá se mi vše rychle ukončené - tak jako nedodělané.

28.07.2019 3 z 5

Jemná keramika - Úvod a základy technologie Jemná keramika - Úvod a základy technologie kolektiv autorů

Pro mne jako odborníka z oboru je to přínosná kniha. Prostě učebnice a příručka technologa porcelánu a keramiky v jednom.

02.04.2018 5 z 5