HynekBee HynekBee komentáře u knih

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Zprvu jsem se trochu ztrácel v čase, občas mě rušily použité novodobé výrazy, ale ... 5* jak vyšitých. Smekám a těším se na pokračování.

30.03.2024 5 z 5

Hlad bohů Hlad bohů John Gwynne

Dal bych 6* . Ale občas byly rušivé chyby. Takže 5* :D

Každopádně pro mě se stal John Gwynne asi králem novodobé zahraniční fantasy. Děj má spád, vše se odehrává z pohledů několika hrdinů, které jsem si všechny oblíbil, což se u mě nestává.

K tomuhle není co dodat. Doufám, že už HOST pracuje na pokračování.

04.03.2024 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Nebudu lhát, když řeknu, že občas zdlouhavé. Ale jinak, jako vždy, SUPER.

13.02.2024 5 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Četl jsem jako eKnihu. Nevím, jak je to v papírovém vydání - ale škoda těch chyb!
Jinak super čtení, které mě nepustilo.

31.12.2023 5 z 5

Malý princ: Velká obrazová kniha Malý princ: Velká obrazová kniha Antoine de Saint-Exupéry

K tomuto silnému dílu není co dodat. Každý si v něm něco najde. A pokud ne, ještě nenadešel ten správný čas.

17.11.2023 5 z 5

Moc Moc John Gwynne

Skvělé, skvělé, ..... skvělé. Nemám co bych vyčetl. Tohle mě fakt bavilo. Od všeho tam bylo tak akorát. Každá dějová linka postav byla velmi přitažlivá. Těším se na pokračování.

17.11.2023 5 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Tak já vám nevím. Vélin - moje srdeční záležitost. Bohužel jsem se několikrát musel nutit knihu dočíst. Myslím, že už by to chtělo zakončit. Co dodat, v této knize neblo nic převratného, co by mě upoutalo. Zase bitvy, zase přesuny někam ... A pokračování asi v dohlednu. No možná si to přečtu, avšak jen kvůli Vélinovi a nostalgii pramenící z prvních dílů.

10.09.2023 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět jsem se nedokázal odtrhnout.
I když tam byly občas úlety, jako že hlavní hrdina se porve s padouchem ve skladu, kde létají střepy a prach a následně po půl hodině už sedí s bratrem hledaného na kávě..... On si jako nikdo v kavárně nevšiml stavu jak vypadal? No čert to vem.
Mělo to spád, to se musi nechat. Určitě se v budoucnu k tomuto autorovi a pokračování vrátím.

25.07.2023 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Audiokniha
Strhující od začátku do konce. Na přednes pana Bareše je nutné si zvyknout, což se mi nakonec podařilo.

02.07.2023 5 z 5

Bouřný úsvit Bouřný úsvit Zuzana Hartmanová

Bavilo mě to, jako předchozí díly. A ani jsem si nemusel dávat oddych proložením jíného díla.

Každopádně si trochu rýpnu do zakončení. Děj si celý ty tři díly plyne (zvraty, osudy lidí, bohů, ...) jsem v tom celý ponořený. Nicméně posledních, nevím, 100 stránek, jako by autorka byla nucena přidat a rychle to uzavřít. Je to takové zkratkovité. Něco mi chybí. Možná se dočkáme dalšího dílu, kyterý se vrátí do zajetých kolejí dobře propracovaného příběhu.

Ale dávám 5*, autorka umí.

04.06.2023 5 z 5

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

K tomuhle není co dodat. Výborné!

02.04.2023 5 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Tohle mě bavilo. I když jsem se ze začátku ztrácel v postavách, postupně všechno dobře zaklaplo.
Další česká autorka na poli fantastiky, co umí. Určitě budu číst dál.

16.02.2023 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Poslouchal jsem jako audioknihu. Děj přitažlivý, nemohl jsem se od toho odtrhnout.

Na čtený přednes panem Barešem jsem si musel ze začátku zvykat, ale pak bez problémů.

11.01.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Začátek mě málem odradil. Nepovažuji se za odborníka, abych si užil desítek minut technikálií, které musel Mark Watney použít, aby přežil. Přesto – velmi nápadité, a dokonalý děj, který mě né a né pustit. Bavilo mě to.

28.12.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Nejde se od toho odrtrhnout. Ale v posledních 40 stránkách mi přišlo, že to autorka zabila. :D
Pak působí celý děj překombinovaně ba nepravděpodobně, co se postav, charakterů a shod souvislostí týče.
Kvůli tomu o jednu hvězdu méně. Ale jinak odpočinkové.

19.12.2022 4 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Jak ohodnotit tuto knihu, jsem si lámal od prvních minut, desítek minut. Volba, poslouchat jako audioknihu se nakonec ukázala jako víc než dobrý nápad. Skvělá Jitka Ježková to zachránila, protože bych to jinak, v textové formě, asi nedočetl.
I když ta poslední, řekněme polovina, celé dílo zachránila, v těch prvních částech to pro mě byla (promiňte) nuda. A právě ta poslední polovina vše uvedla na správné místo, nakonec se vše „zaklaplo“ jak má a čtenář (mého typu) pochopí… :D
Jako celek hodnotím vcelku pozitivně – uvěřitelný svět, charaktery postav, samotný děj.
Věřím, že si určitě v budoucnu přečtu/nebo spíše poslechnu pokračování.

15.12.2022 3 z 5

Stín bohů Stín bohů John Gwynne

Musím říct, tohle mě bavilo! Škoda, že jsem dočetl. Určitě půjdu do pokračování, až bude. Přiznám se, že mě občas vyrušila chybička v textu, přesto jsem si to užíval.
Kniha má tři dějové linky (tří hlavních postav), které mě bavili od začátku do konce.
Knížce bych dal 4,5 , kdyby to šlo, ale nejde. Proto správně zaokrouhlím ... nahoru. ;)

29.11.2022 5 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Přes dva a půl roku trval odpočinek od tohoto autora. Podařilo se mi jím přesytit. :D
O to lepší byl návrat a zrovna k této knize. Četlo se rychle. Příběh uvěřitelný, uplně jsem v něm byl ponořený.
A ano, občas mě vyrušilo třeba to, že když Painter potřeboval, nechal poslat satelity nad danou oblast. Ale když tam měl své lidi, najednou tuto možnost nepoužil. Příběh přeci musel pokračovat.
Nebo třeba i to, že když hlavním hrdinům hrozilo nebezpečí, tak vytáhli trumf z rukávu :D . Možná proto o hvězdu méně. Ale jinak super a budu věrný dál ;)

16.10.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Bavilo mě to.
Ale zároveň musím říci co mě docela vadilo - trochu mě mrzí, že si autorka nechala některá vysvětlení na konec a nedávkovala je průběžně v ději. Pak hledající čtenář (kdo je vrah) nemá prakticky šanci přijít dopředu, kdo je vrah. Teda možná jsem méně chápavý ;)
Ale čert to vem. Dobrý relax!

18.09.2022 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Četlo se velmi dobře. Závěr trochu předvídatelný a nepravděpodobný :) Ale proč ne.

30.08.2022 4 z 5