huhu huhu komentáře u knih

Konec světa se prý nekonal Konec světa se prý nekonal Patrik Ouředník

Nejlepší Ouředníkova kniha (podle mě). Vtipné a zároveň naprosto precizní, vytvarované jako skalpelem. Jedinečná kniha od jedinečného autora!

Slova v zapomenutí daná Slova v zapomenutí daná Patrik Ouředník

Krásné "slovobraní", doplněné vtipnými komentáři.
CITOŇ
Jemnější a obraznější než nicneříkající latinský nos.
CITOVKA
Neboli proházka či meziházka: citoslovce dle Kampelíka. „Takových mají hodně Češi,“ shledává Komenský, „například bouch, plesk, třesk, vřesk, frrr, šoust, šplouch.“
CTINOVÁNKA
Neboli ctinovinka, ozdobnice, klaněnina a točeninka, všeliká ceremonie, jíž si žádá společenský život. „Nezdržujme se s marnými ctinovánkami a přilišnými klaněninmi,“ nabádá Pohl. „Škoda času, bychom ho s takovými marnostmi strávili a zašli.“

23.08.2022 5 z 5

Antialkorán aneb nejasný svět T. H. Antialkorán aneb nejasný svět T. H. Patrik Ouředník

Skvěle napsané, skvěle proargumentované. Obrovské vědomosti v řadě oborů. Kam se hrabe Halík.
P.S. Několikrát tu zaznělo, že Ouředník si s Halíkem „vyřizuje účty“. Tohle můžou napsat jenom lidi, kteří nechápou, co je to polemika...

Stylistická cvičení Stylistická cvičení Raymond Queneau

Ouředník je 1. naprosto brilantní stylista a 2. naprosto perfektní srandista. Dokazuje to ve svých knihách, dokázal to i tady.

27.07.2022 5 z 5

Vektory kulturního vývoje: identity, utopie, hrdinové Vektory kulturního vývoje: identity, utopie, hrdinové Martin Procházka

Velmi nevyrovnané příspěvky, ale i ty méně špatné obsahují nedoložitelná tvrzení, ale i faktické chyby. Je to škoda, protože o utopiích/dystopiích skoro nic na českém trhu neexistuje. Jediná opravdu významná kniha na toto téma je "Utopus to byl, kdo učinil mě ostrovem" Patrika Ouředníka.

27.02.2020 odpad!

Ad acta Ad acta Patrik Ouředník

Nejlepší kritika čecháčství od dob Švejka!

06.12.2010 5 z 5