hruskovalucie93 hruskovalucie93 komentáře u knih

Osudný okamžik Osudný okamžik Rebecca Thornton

(SPOILER) Lisa a Sarah. Dvě maminky, nejlepší kamarádky, každá z nich si prochází specifickým obdobím. Lisa řeší únavu po čerstvém porodu spolu s dohlížením na svého staršího syna a stále přetrvávajícími problémy se svým manželem, Sarah trápí nedávný potrat a vtíravé myšlenky na psychické problémy, které zažila po porodu prvního dítěte. Osud jim do toho všeho nadělí vážný úraz Lisinina syna, jehož následky si bere za vinu Sarah, která měla Lisinina syna zkontrolovat. A toto téma se vlastně řeší po celou dobu. Na knížku jsem narazila v knihovně mezi novinkami, zaujal mě obal. Po přečtení recenzí jsem byla dost zklamaná a neočekávala příliš mnoho, spíš jsem po ní sáhla ze zvědavosti a s tím, že ji nejspíš odložím. Nestalo se, dočetla jsem a nebylo to zase tak úplně strašné, jak jsem očekávala. Hodnotím třemi hvězdičkami, určitě jsem četla i horší knihy.

10.07.2021 3 z 5

Korálky v pupíku Korálky v pupíku Hana Poltikovičová

(SPOILER) Našla jsem tuto útlou knížečku v knihovně mojí maminky a ani nevím proč jsem po ní sáhla, něčím mě lákala a později jsem to považovala jako znamení, že se mi dostala do rukou zrovna ve chvíli, kdy jsem si řešila své trable s psychikou. Je to jedna z těch knížek, které Vám nějakým způsobem zůstanou v paměti, hlavní postava se vlastně tématem psychiky zabývá, považuji to jako rozkvět skupinových terapií, popř. meditací. Osud hlavní hrdince bohužel přinese i velmi tragickou událost, se kterou se s velkou vervou popere - i když s trvalými následky. Líbil se mi nadhled nad životem a ukázku toho, že si velkou část života píšeme hlavně my, svým přístupem k životu.

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Po dlouhé době kniha od mé milované autorky z dob mého dospívání. Všechny již mám přečtené, ale tenhle románek mi nějak proklouzl, takže jsem se s velkou nostalgii pustila do čtení. Nezklamalo mě to, paní autorka má stále stejný styl, což považuji určitě za výhodu. Velmi čtivé. Doufám, že se ještě dočkám dalších dílů, jako milou oddechovku velmi doporučuji a to především těm, kteří romány od paní Lanczové milují.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Na paní Mornštajnovou slyším velkou chválu už delší dobu a i když byl můj zájem směřovaný hlavně k románu Hana, rozhodně to nemění nic na tom, že jsem s radostí šáhla i po tomto dílu. Dobu komunismu jsem nezažila, upřímně mám i velké mezery v dějepisu, takže si troufám říci, že ten čtenářský zážitek u mě nebyl takový jako pro někoho, kdo tím musel projít, přesto se mi kniha moc líbila. Děj se prolíná dvěma obdobími, líbila se mi rozmanitost postav z rodiny hlavní postavy, které si procházejí těžkostmi té doby a perou se s tím bez pomoci odborníků (psycholog apod.), které v té době nejspíš nebylo možné ani vyhledat. Hodně mě také zaujala část smrtelné nehody a toho, jak se to poté řešilo. Díky tomu, že je román podle skutečných příběhů si neumím představit, jak to pro tatínka, maminku a vlastně i dcerku, která nehodu způsobila, muselo být těžké. Surové, šokující, tvrdé, ale přesto velmi milé. Konec mě navíc dojal k slzám a těžko se mi kniha odkládala. Dávám plný počet hvězd a nemůžu se dočkat dalších knih.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

(SPOILER) POZOR NA DROBNÝ SPOILER!! :-)
Původně jsem měla v plánu si půjčit Bábovky, v knihovně jsem ji však nenašla a tak jsem sáhla po této. Líbil se mi obal, paradoxně i to, že je kniha obsáhlá, mám ráda knihy, které mají hodně stran. A teď už k tématu jako takovému - zezačátku to pro mě byl trošku boj, upřímně mi dost vadil moravský přízvuk a celkově mi to šlo trošku ztěžka. Po několika stranách jsem se ale do knihy pomalu začala začítat a hlavně jsem se i několikrát opravdu ze srdce zasmála, což se mi u knih moc nestává. Dost mě překvapila část knihy, kde hlavní hrdinka řeší u člena rodiny rakovinu a později i smrt. Vzhledem k celému humornému spádu to pro mě byl docela šok a upřímně mě to i dohnalo k slzám. Příběh jsem si nakonec moc užila i když to dle mého názoru skončilo tak trošku otevřeně... Autorku knihy sleduji i na sociálních sítích a lákalo mě vyzkoušet, jak vlastně píše, zklamaná jsem určitě nebyla a chystám se i na další díla.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Za mě žádné extra překvapení, bylo to dost předvídatelné a hlavně mám pocit, že knižních příběhů v podobném duchu je všude až až. Každopádně autorka píše pěkně, takové svižné čtení.

04.05.2020 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Dlouho jsem nečetla nic tak skvělého! Byla jsem napnutá od začátku až do konce. Paráda!

30.04.2020 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Za mě bomba!!

12.02.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Skoro dočteno. Asi posledních 20 stran, jsem už nezvládla. Bylo to chvílemi hrozně zdlouhavé a pořad stejné, v některých částech na můj vkus zase šíleně zrychlené a až neuvěřitelné. Trosku mi to připomínalo postapokalyptickou literaturu. Za mě nic moc, plusy mohu dat aspoň hezke obálce.

28.03.2019 3 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Jedna z knih, která Vás dostane. Perfektní téma, perfektní zpracování, neskutečně mě to bavilo :)

15.02.2019 5 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Vůbec mě to nebavilo. Neskutečně mi vadil styl vyprávění, kniha mi vůbec nelezla do hlavy. Po pár kapitolách odkládám nedoctene.

07.02.2019 1 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Parada!

06.02.2019 5 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Za mě chvílemi trošku zamotané a zdlouhavé a upřímně jsem čekala trošku větší rozuzlení, nemám ráda, když kniha končí otevřeně. Každopádně, dočetla jsem a ve výsledku se mi to libilo :)

03.02.2019 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se pěkně četla, líbil se mi ten typický styl psaní. Hezký příběh, jen mě trochu mrzel ten otevřený konec a nedořešený případ. Z toho důvodu hvězdička dolů.

07.10.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Za mě obyčejná detektivka. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem ji četla v období, kdy jsem neměla moc času a nebo mě opravdu moc nezaujala. Posledních pár stran jsem ani nedočetla. Půjčila jsem si ji hlavně protože jsem k Vánocům dostala Loutkaře a chtěla jsem mít nejdříve přečtený "první díl". Dávám 3 hvězdy z 5.

15.09.2018 3 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Super detektivka. Trošku jsem se bála, že mě to prostředí jeptišek nebude moc zajímat, ale nakonec mě to překvapilo. Za mě jen trošku zklamání, že jsem zjistila, že se jedná o sérii. Asi se do toho teď pustím od začátku.

19.08.2018 5 z 5

Mizející rok Mizející rok Kate Moretti

Za mě 5 hvězd. Jak už zde někdo zmínil, také mi to trošku připomnělo 50 odstínů šedi (které mimochodem nemusím) vzhledem k bohatství jedné z hlavních postav. Bylo to velmi čtivé a i když jsem už od poloviny věděla, kdo za vše může, nedoradilo mě to. I přesto mě totiž dost věci překvapilo

15.08.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Teda, to byla jízda .. Pořad jsem čekala, co z toho vzejde a uznávám, že ke konci už jsem četla sakra rychle, abych to už měla zasebou .. na mě už to bylo trošku moc .. Ale jinak se to četlo moc dobře, sama sobě se divím, že jsem podobný příběh vůbec dočetla. Něco Vás pořad nutí setrvat.

12.08.2018 3 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Citlivý, čtivý příběh. Trošku jsem se s průběhem příběhu i ztotožnila. Doporučuji.

07.08.2018 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Brad Parks

Vzdala jsem to asi kolem sté strany. Přestalo mě bavit prostředí soudu a popisováni jednotlivého případu, kterého se to týká.

04.08.2018 3 z 5