hrosik3 hrosik3 komentáře u knih

Nemocnice na kraji města Nemocnice na kraji města Jaroslav Dietl

Bezva čtení ke kávě,svižné,milé a tak známé díky seriálu.

02.02.2018 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Čtivé,napínavé,pohádkové.Jan Hus mi tedy do příběhu vůbec nepasoval a místy byl děj zbytečně zdlouhavý.

02.02.2018 4 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Úsměvná kniha pro děti. Četla jsem ji těm svým před spaním, pravda, už to nejsou předškoláci, ale i tak se jim moc líbila.

31.01.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Průměrná kniha, zejména příběh Liv byl kostrbatý, neuspořádaný. Sophie mě zaujala mnohem víc, i vykreslení jejich městečka za 1. světové války.

31.01.2018 3 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Čtivý historický román, už se těším na další díly.

30.01.2018 4 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Docela jsem se nudila, jako dočetla jsem to, to jo, mám to jako oddechovku, ale ve všech dílech se vlastně opakuje stejný scénář.

30.01.2018 3 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Čtivá knížka plná laskavosti,objevů a dobrodružství. A hlavně kamarádství.

27.01.2018 4 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Nejslabší díl. Moc zdlouhavé,půlku knihy jsem se nudila,ale chtěla jsem ji dočíst.

25.01.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nemohu dát lepší hodnocení. Kniha mě velmi zklamala. Jde málo do hloubky, příběh jako takový je povrchní, konec odbytý. Autorka psát umí, ale spíš líbivě a jednoduše, chybělo mi tam větší cítění, propojenost s druhou světovou válkou.

19.01.2018 3 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Pěkná kniha. Trochu mi dělalo problém na začátku zažít si mongolské výrazy, ale dalo se to pak z textu poznat, co to znamená. Příběh žen jedné rodiny, jejich sny, touhy, nenaplněná přání a srovnání života na venkově a ve městě.

12.01.2018 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Čtivé, odpočinkové. Kniha se mi líbila, určitě se vrhnu na další díly.

21.12.2017 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Odpočinkové čtení, ale Bob mi teda lezl na nervy a Betty mi bylo líto a zároveň jsem obdivovala, jak to zvládá.

06.12.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Příběh plný hořkosti a tragédie, pocitu viny,ale zároveň s nadějí, že ke každému alespoň jeden člověk patří. Hana je krásná kniha se silným příběhem, doporučuji přečíst.

24.11.2017 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Skvělá knížka, čtivá. Postavy zajímavě vykreslené, je pro ně důležitá rodina, hrdost, za zradu musí přijít trest a msta. Určitě přečtu i další knihy autora.

22.11.2017 5 z 5

Přesilová hra Přesilová hra Danielle Steel

Stále se opakující motivy, knihy od této autorky beru opravdu jako odpočinkové a nečekám od nich žádnou důležitou myšlenku. Červená knihovna pro nenáročné.

20.11.2017 2 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Mně nejsou Hájíčkovy postavy sympatické,jejich chování mě dráždí.Navíc ten konec se taky moc nepovedl.

05.11.2017 3 z 5

Máma Flora a její rodina Máma Flora a její rodina Alex Haley

Dobře se to četlo. Lidské, emotivní, ale Kořeny byly lepší a více do hloubky.

21.10.2017 3 z 5

Vysoké sázky Vysoké sázky Dick Francis (p)

První kniha, kterou jsem od autora přečetla. Zaujala, nenudila, hlavní postava byla sympatická, děj napínavý.

06.10.2017 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Příjemné oddechové čtení. Nenudila jsem se, děj lehce plynul a postavy byly fajn :)

20.09.2017 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Nenáročná četba, film se mi líbil víc.

15.09.2017 3 z 5