hrbosek hrbosek komentáře u knih

Sýkorky milují meduňku - Jak do zahrady přilákat hmyz, ptáky a další zvířata Sýkorky milují meduňku - Jak do zahrady přilákat hmyz, ptáky a další zvířata Elke Schwarzer

Kniha je zpracovaná ve stejném duchu jako Moje motýlí zahrada, takže kdo chce na svou zahradu přilákat ptáky (nejenon), ať neváhá. Na pár řádcích se čtenář dozví vše podstatné pro to, aby měl zahradu skutečně živou a pak už se nebude divit proč má na zahradě tolik sýkorek :)

07.03.2022 5 z 5

Dříve než zemřou řeky Dříve než zemřou řeky Štěpán Neuwirth

Mnohé zážitky lze opravdu v dobrém trošku aj závidět. Posedět na ryby v takové krajině by šel i naprostý laik, načerpat to, co se nedá nikde koupit. Pěkná knížečka, jedna z mála ke kterým se lze kdykoliv vracet.

04.12.2020

Moje motýlí zahrada Moje motýlí zahrada Elke Schwarzer

Velice pěkný rádce, výborné je sumárum živných rostlin a jak jednotlivé druhy na zahradách podpořit. Nemusí zoufat ani majitelé mini zahrádek i pro ně je řešení. Opravdu moc hezky zpracovaná mini knížečka ve které si rádi zalistujete i jen tak pro potěchu oka.

28.09.2020 5 z 5

Blanokřídlí České a Slovenské republiky II. Blanokřídlí České a Slovenské republiky II. Jan Macek

Atlas, určovací klíč - naprosto fenomenální, smekám před autory.

28.09.2020 5 z 5

Blanokřídlí České republiky I. - Žahadloví Blanokřídlí České republiky I. - Žahadloví Jan Macek

Atlas skvělý, nádherná práce - zakoupen proto, aby se vědělo co nám šmejdí po zahradě.

28.09.2020 5 z 5

Prastaré tajemství květu života 1 Prastaré tajemství květu života 1 Drunvalo Melchizedek

Jednoznačně nemohu ani hanět ani vyzdvihovat. Kniha na mě působila jaksi "dvoupólově" - někdy pravda, někdy lež, toš nevím.

28.09.2020

Odkaz Ester Odkaz Ester Sándor Márai

Krásné čtení nelehké, proč člověk jedná tak a ne jinak.

30.08.2020 5 z 5

Války rudého muže Války rudého muže Miloslav Stingl

Prostě pan Stingl, není co dodat, přes množství informací se čte velice dobře, je to ovšem smutné čtení.

18.10.2017

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tak první dvě kapitoly mně i pobavily, ovšem na 64 straně vzdávám, nebaví mě ta urputná snaha pobavit, na mne je to křečovité.

12.01.2016

Sloní píseň Sloní píseň Zdeněk Vágner

Oproti písni lví je kniha syrovější, ale taky čistější. Za všecky události stačí zmínit popis zážitku z mešity, darování další manželky, přechytračení pytláků a hlavně pozorování slonů na Elsimangori.

05.01.2016 5 z 5

Lví píseň Lví píseň Zdeněk Vágner

Dobrodružství určitě, ale taky syrovost života Afriky jako takové. Pěkné vyprávění zvláště na zimní večery, kdy se člověk přenese na severozápadní planiny od Arushy a nechá se unášet nejen na lovecké struně a tak trošku nahlédne i pod pokličku života Masajů.

03.01.2016 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Přestože je Osvětim dnes "pouhé" muzeum, je tam ta hrůza pořád přítomná. A i když člověk viděl a četl, má stejně pocit, že je v šíleném hororu, že je to někde mimo, že taková hrůza nemůže být skutečná - jenomže ona je.

01.01.2015

Noc před rozvodem Noc před rozvodem Sándor Márai

Vše je naprosto dokonalé, přesně tak jak to má být a společnost žádá. Pro hrdinu však jen ta jediná noc odhalí celou tíhu. Strhující kniha, každá věta se čtenáře dotkne, musí být pozorný, po přečtení se vše vrátí jako bumerang. Prostě je to Márai - ohlodat nitro až na kost a přitom s takovou lehkostí.

01.01.2015 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Krátké, výstižné, úderné kapitolky se čtou velice dobře. Humorné čtení to však tolik není. Alkoholik amatér si určitě může vzít poučení a alkoholik profesionál ten to holt zná, pak záleží kdo vyhraje a všem zbývá přát, aby to nebyl černý drak. Pro mne dost odvážná kniha s nelehkým tématem.

21.12.2014

Cizokrajní ptáci v klecích - kanáři a jejich kříženci Cizokrajní ptáci v klecích - kanáři a jejich kříženci Walter Wiener

i dnes jsou v knize velmi přínosné informace pro začátečníka

18.12.2014

Ledový dům II. Ledový dům II. Ivan Ivanovič Lažečnikov

Autor rozvíjí na pozadí milostného vzplanutí pěkný děj plný intrik a mocenských půtek z období předposledního roku vlády carevny Anny Ivanovny. Ta nechává z rozmařilosti vystavět ledový palác, a sláva je to veliká, i spisovatelova babička si to dobře pamatuje a vnukovi vypravuje. Zajímavostí je, že v prvním vydání románu je uveden fiktivní autor A. Dumas.

21.02.2014

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

Hezké počtení, díky jaguáre.

14.01.2014

Zpověď Zpověď Sándor Márai

Text zvolna plyne a člověk si připadá, že sedí v kavárně a poslouchá samotného vypravěče. V knize o nic nejde, nemá žádnou zápletku, je jaksi obyčejně popisná, a přesto je tak niterná, výstižná a nadčasová. Symfonie slov, která se mi nechtěla dočíst. Nechtěla jsem, aby byl konec, jako bych tušila, že bude smutný.

10.01.2014 5 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Črty z Afriky, která už neexistuje. Kniha je taková zvláštní, jakoby celá Afrika plula jen kolem, ale strhla člověka sebou a byl v ní přítomen. Nádherné čtení.

02.11.2013

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Odvážnému štěstí přeje, dalo by se shrnout toto jednoduché vyprávění. Kniha má některé pasáže, kde nelze přes slzy pokračovat, jinak je v zásadě obyčejná, byť s velkým poselstvím.

12.08.2013