hortenzie hortenzie komentáře u knih

Jednou za život Jednou za život Danielle Steel

Krásná kniha, přečetla jsem jedním dechem. Znám i film, ale kniha je o hodně lepší. Jedna z nejlepších od této autorky.

10.03.2019 5 z 5

Stvořeni pro lásku Stvořeni pro lásku Michelle Cordonner

Velice slabé. Škoda času.

19.01.2019 1 z 5

Markytánka Markytánka Iny Lorentz

Trochu jsem se obávala, že tento díl nedosáhne úrovně 1.dílu, že to bude hlavně nezáživné líčení bojů - ale byla jsem příjemně překvapená.

04.10.2018 4 z 5

Holka na zabití Holka na zabití Jan Bauer

Zklamalo mě to - knihu jsem objednávala poštou a nevšimla jsem si, že nejde o předlohu té dobré detektivky, ale že je to o životě herečky D.V. - to bych si nekoupila. Ale našla jsem pár zajímavostí, tak dávám 2 hvězdičky.

04.10.2018 2 z 5

Sázka na věno Sázka na věno Jo Beverley

Knihu jsem přečetla bez známých souvislostí z předchozích dílů - proto přehodnocuji původní dojem - určitě si zaslouží 4 hvězdičky.

17.11.2015 4 z 5

Ondina Ondina Shannon Drake (p)

Pro mne jeden z nejlepších románů od autorky. Velmi čtivé.

15.04.2015 5 z 5

Souboj srdcí Souboj srdcí Barbara Cartland

Souboj srdcí byl zfilmován - docela pěkné pokoukání pro romantické duše, ač autoři trošku děj proti knize pozměnili. Ale mohu doporučit jak knihu, tak film. Jinak k Pomněnce První - Hazard of Hearts u nás vyšel - pod názvem Srdce v sázce.

17.09.2014 4 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Souhlasím ve všem s luci2 a malazluta - lady Dunburyová příběh velmi oživila. Pěkná romantická kniha pro příjemně strávené chvíle s knihou.

19.07.2014 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Pěkný romantický příběh. Inteligentní a vtipná Kate mi je moc sympatická.

19.07.2014 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Pěkné romantické čtení. Jedno z nejlepších z této série - Penelope jsem fandila už od počátku.

19.07.2014 5 z 5

Baletka Anna - Anniny další osudy Baletka Anna - Anniny další osudy Justus Pfaue

Vcelku dobře napsané dílko, čtivé.

19.07.2014 3 z 5

Krásná je růže Krásná je růže Meagan McKinney

Jde o volné pokračování knihy Lvi a krajka - oproti prvnímu dílu se mi zdá tento díl trochu slabší, nicméně celkem zdařilé vyprávění od této autorky.

15.07.2014 4 z 5

Rodáci a Odrodilci Rodáci a Odrodilci Jaroslav Matějka

Docela dobré a čtivé dílko. Oproti seriálu, který nezatracuji už kvůli výbornému hereckému obsazení, kniha není rozvláčná, děj má slušný spád. Zobrazení života lidí z malého městečka a okolí v době protektorátu a těsně po válce.

13.08.2013 4 z 5

Dáma a námořník Dáma a námořník Johanna Lindsey

Od této autorky (mé oblíbené) slabé. Těšila jsem se na četbu tohoto titulu, ale dost mne to zklamalo.

13.08.2013 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborná detektivka, jedna z nejlepších od paní Agáty. Jako dítě jsem měla možnost vidět film - byl to pro mne přímo hororový zážitek, od té doby jsem se snažila sehnat literární předlohu a musím po přečtení konstatovat, že je mnohem lepší než filmové zpracování. Určitě doporučuji těm, kdo tuto knihu ještě nečetli. A pokud vám je sympatická paní Agáta, tak napsala výbornou knihu Vlastní životopis a také velmi vtipnou cestopisnou knihu Pověz mi, jak žijete - oboje stojí za přečtení.

11.08.2013 5 z 5

Gričská čarodějnice 5. - Dcera Marie Terezie Gričská čarodějnice 5. - Dcera Marie Terezie Marija Jurić Zagorka (p)

Pokračuji v hodnocení jen 3 hvězdičkami, očekávala jsem asi více. Jako odpočinková četba se to dá číst, historické údaje jsou nepřesné - jde spíš o romantické vyprávění, které je těžkopádnější, v překladu mi vadí užívání některých slov - magnátské dcery místo šlechtické dcery, vlásenka místo paruka apod.

31.05.2013 3 z 5

Smolný Petr Smolný Petr Pawoł Nedo

Pěkné pohádky, určitě stojí za přečtení.

10.05.2013 4 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Moc hezké pohádky - jako malá jsem si je neustále půjčovala ve školní knihovně, později jsem je koupila svým dětem a teď z nich čtu vnoučatům.

Čarodějná mošna Čarodějná mošna Jiří Horák

Velice hezké pohádky. Dostala jsem je jako dítě, teď z nich čítávám vnoučatům - ale často poslouchá celá rodina.

10.05.2013 5 z 5

Diamantová sekera – Baltské pohádky Diamantová sekera – Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Krásné pohádky, vydání z r.1979 je také nádherně ilustrované - v dětství jsem je měla moc ráda, protože byly jiné než např.pohádky od Němcové, či Erbena.