Hoodec Hoodec komentáře u knih

Flash: Znovuzrození Flash: Znovuzrození Geoff Johns

Parádní kresby! Příběh by si možná zasloužil delší zápletku :)

19.01.2018 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Parádní kniha a doufám, že se tento svět vbude ještě dále rozšiřovat. Silně mi to přípomíná ze světa Harryho Pottera - Bajky Barda Beedleho, pokud bych měl postavit tyto dvě knihy vedle sebe. Tak u mně Bajky vedou. V povídkách podivných, jsem měl občas pocit, že se Ransom Riggs snaží svět rozšiřovat na silu.

23.11.2017 4 z 5

Eddieho bastard Eddieho bastard William Kowalski

Příběh je parádní a idelání na dlouhé a přesto krásné podzimní večery!

15.11.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Musím říct, že poprvé mě kniha tak nadchla, že jsem chtěl znát životní příběhy dalších postav ! Skvělé, senzační, ze života .. zkrátka super

29.05.2017 5 z 5

Atlas lidského těla Atlas lidského těla Jordi Vigué

Z pohledu biologa chválím kvalitně zpracované obrázky.

29.03.2017 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Kniha je dokonalá, bezpochyby jedno z nejlepších děl 20. století. Nicméně pokud bych byl já spisovatel a měl se rozepsat o svých myšlenkách, které mě napadají při čtení a zamyšlením nad Démonem, pak je Londonova autobiografie jen první panák večera.

21.03.2017 5 z 5

Sobecký gen Sobecký gen Richard Dawkins

Vyjádření mou osobou jakožto biologa musím říct, že kniha je jen dlouhé "okecávání" jedné věty.

21.03.2017 2 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Šíleně moc jsem to hltal, chtěl jsem se dozvědět konec, až jsem kolikrát přeskakoval slova. Nicméně ke konci to na mě bylo dost zamotané, ale to spíš z důvodu, že jsem nemohl uvěřit, jak to celé dopadlo. Hodnotím kladně 10/10 a vřele doporučuji!

18.01.2017 5 z 5

Život slavím Život slavím Johann Wolfgang Goethe

Báseň Měsíci podle mě jedna z nejlepších co ten to básník dal dohromady!

15.12.2016 5 z 5

Ženy Ženy Charles Bukowski

Prostě Bukowski ve svým živlu!

15.12.2016 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Díky bohu, že jsem se překousal méně záživnějším prvním dílem, protože pokračování je naprostá bomba!

01.11.2016 5 z 5

V začátcích jsem očekával u básní "happyend", ale pak mi došlo, že je to Tim Burton - morbidní, humorné, depresivní!

05.10.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Kniha krásně prolíná příběh z předchozího dílu a takhle přesně by mělo vypadat pokračování příběhů. Nic nikam netlačit na silu. Zakomponování spisovatele do děje mě vždycky nadchne. Jediná co bych vytknul je, že kniha se dlouze rozjíždí, pak nastoupí trio Billa, Jeroma a Holly a PRÁSK! Příběh vyřešen, ale co knihu jsem si užil a víte co? Sračky jsou hovno!

09.09.2016 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Opravdu skvělý nápad, i když kniha vlastně není zasazena do postapokalyptického režimu, já jí tam neustále vidím. Kniha je skvělě rozdělena do kapitol podle postav, které se báječně prolínají a v klíčových momentech se dozvídáme pocity všech zúčastněných postav. Jinak nečekané zápletky jsou tady zakomponovány tak nečekaně, jak je zvykem, takže zvraty jsou ve skutečnosti dost očekáváné. I přesto dávám 5/5.

14.08.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

90% Knihy sledujete spíš osud Jamieho Mortona a jeho rodiny, kterou si zamilujete a všechny strasti, první lásky, radosti prostě prožíváte s nimi. Ovšem konec knihy je taková směs nádechu Edgara Allana Poea s mystickou tématikou Dana Browna. Takže konec mi přišel dost přetažen za vlasy (je dost možné, že jsem ho nepochopil).

P.S. Přesto jsem vyděšen, protože kdo čte mezi řádky, ten se na internetu dopídí a tak mě na internetu vyděsili opravdové zmínky o pastoru Dannym.

02.08.2016 3 z 5

Začátek se mi osobně dost táhnul, ale jak se příběh rozvíjel, měl jsem co dělat, abych nepřeskakoval slova s cílem se honem dozvěděl, jak to dopadne.

18.07.2016 4 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Často bývám klasickou literaturou nakonec zklamán, protože jak je kniha přechvalována ve společnosti, tak nakonec čekám úplně něco jiného. Bál jsem se i u Miláčka a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Jedním slovem - Nadčasové!

07.07.2016 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Nádherná kniha! Než jsem knihu dostal do ruky, zaujal mě nápad ohledně karet s úkoly. Zajímalo mě, kdo ty karty posílá, ovšem při čtení knihy jsem si uvědomil, že POSELSTVÍM knihy je úplně něco jiného.

17.05.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Harry Hole mi velmi připomíná Billa Hodgese z Kingova příběhu Pan Mercedes - charismatický buřič, kterého můžete buď milovat nebo nenávidět. Co se týče knihy - lepší detektivku jsem nečetl, bohužel je to má první kniha od Nesba a bojím se, že tímhle nasadil laťku vysoko. No, uvidíme zda se odvážím do dalších děl.

29.04.2016 5 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Kerouac, Ginsberg, Burroughs - to všechno tam je!

31.03.2016 3 z 5