honzinac01 honzinac01 komentáře u knih

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Absolutně nechápu, proč se tahle knížka u nás tak odsouvá dozadu (no, i když bych nějaké povědomí měl, že, Omego?), ale tohle je prostě GENIÁLNÍ a mělo se tomu dávat více pozornosti. Cecelia Ahern píše skvěle, i přesto, že se jedná o její první počin pro mládež, a dokázala v tomto příběhu opravdu mnohé. Vykreslit uvěřitelnou a jednoduše úžasnou hlavní hrdinku, celou její společnost a vložit do této knihy i obrovské poselství, kterým bychom se měli řídit. Nikdo nejsme dokonalí, z každé chyby se učíme a lidské předsudky a slepota někdy už vážně zacházejí do katastrofálních měřítek. Podle mě je to jeden z nejlepších YA výtvorů, a já myslím, že i toho českého překladu se nemusíte vůbec bát. Chyb je tam opravdu minimum a i samotný překlad není vůbec špatný. Prostě si to přečtěte, stojí to za to.

24.02.2017 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Tohle bylo tak překrásný a zároveň tak strašně smutný. První část je sice trochu více popisná okolo letectví, ale hlavní hrdinku si prostě nemůžete nezamilovat, což se týká i jejího celkem nemístného humoru. Ale ten konec, ten mě skoro zničil. Uff, prostě skvělé.

17.10.2015 5 z 5