honzakral honzakral komentáře u knih

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Taková rádoby kombinace Sin City a Raymonda Chandlera... což v českém prostředí nějak nefunguje. Už jen ty jména Lars, Gold, Bonnie. Chtělo by to ubrat drsné stylizace a umět si ze sebe udělat občas srandu. Pak by to bylo skvělé, protože autor umí psát svižně a čtivě.

26.04.2021 2 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Knížka byla skvělá, přečetl jsem ji na jeden zátah. Přes pár výhrad to je skvělá prvotina a další knihu autora si s chutí přečtu.

23.10.2020 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Téměř mi přijde zbytečné o díle JRR Tolkiena psát. Kdo nečetl, viděl film, po kterém předpokládám, že pocítil nutkání si přečíst knížku.

14.07.2020 5 z 5

Balzac a čínská švadlenka Balzac a čínská švadlenka Dai Sijie

Skvěle napsaný příběh z Číny v době, kdy Mao začal svůj komunistický teror. Vlastně se jedná o popis života dvou kluků, poslaných komunisty na venkov na převýchovu. A vedle toho je popsáno, jaké nelidské podmínky v Číně byly.

14.07.2020 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělá hutně napsaná kniha. Detektivka, thriller, je jedno jak to kdo nazývá, ale čte se to skvěle

28.01.2020 5 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Nebylo to špatné, ALE - člověk se zpočátku těžko orientoval, kvůli skokům v čase a místech. Nakonec se vše vysvětlilo a to je i ospravedlnění pro 4 hvězdičky. Posledních 100 stran jsem už přečetl s chutí. Bylo jasné o co jde, zajímalo mě, jak to autor vyřeší a vybruslí ze zápletky. Závěr byl jak z amerického filmu - oškliváci mrtví, civilisté přežili.

20.01.2020 3 z 5

Něco o mém životě (pro přátele známé i neznámé) Něco o mém životě (pro přátele známé i neznámé) Rudyard Kipling

Vzpomínky skvělého spisovatele, kde popisuje svůj život a čtenář se dozví o tom jak jeho knihy vznikaly a zejména jaké životní zkušenosti ho ovlivnily.

03.10.2019 5 z 5

Padělatel Adolfo Kaminsky Padělatel Adolfo Kaminsky Sarah Kaminsky

Zajímavá kniha o příběhu člověka, naprostého idealistu, který většinu života obětoval pro lidi, kteří bojovali za svobodu, nebo se tak tvářili.

18.07.2018 4 z 5

108 haiku 108 haiku Jakub Zeman

Skvostné básně a úžasné tušové malby. Prostě krásná kniha, kterou je radost mít doma.

30.01.2018 5 z 5

Tygře, tygře, žhavě žhneš Tygře, tygře, žhavě žhneš William Blake

Poezii obvykle nečtu. Baví mě sci-fi, fantazy, příroda... Ale Blakeův Tygr mě dostal, když jsem to četl, běhal mi mráz po zádech.

15.09.2016 5 z 5

Půlnoční soud Půlnoční soud Frédéric Lenormand

Mírně nadprůměrná detektivka, která nedosahuje kvalit R. van Gulika. Navíc uškodila "kreativita" při překladu některých jmen odlišně od van Gulika (Tiao Taj je nově Miao Taj). U van Gulika jsem obdivoval schopnost velmi úsporně uvést čtenáře do situace, nebo jeho suchý humor. Lenormant za pomoci více slov dosahuje horšího výsledku, jeho vtipy jsou většinou těžkopádné. Chyby v reáliích už ani neřeším (pergamen a další). Takže další Soudce Ti nového spisovatele nehodlám kupovat.

25.12.2015 3 z 5

Jsem nekritický obdivovatel Oprásků. Jakékoli mé hodnocení tedy není objektivní.

30.07.2015 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Scifi pro holky. Na každé třetí straně najdete podrobný popis jak se někdo rozešel, znovu sešel, touží po někom, poprvé se líbá, líbá se jako by to bylo naposledy atd. Akční část děje by se dala popsat na třetině stránek. Takže pro mě Kass Morgan never more.

30.07.2015 2 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Kulhánek je ideální autor na čtení v přeplněné MHD. Člověk se tam mačká s dalšími chrchlajícími, případně páchnoucími osobami, sem tam mu někdo šlápne na nohu. A vy si můžete představovat, co by bylo možné s těmi individui udělat podle vzoru Kulhánek, kde sviští čepele, létá olovo a lidské orgány.

03.03.2015 5 z 5

Člověk v drsné přírodě Člověk v drsné přírodě Jaroslav Pavlíček

Knížku jsem si v koupil v roce 1989 a byl jsem z ní naprosto nadšený. Pan Pavlíček stručně a naprosto výstižně popisuje svoje zkušenosti výprav do antarktidy a podobných nehostinných míst. Skvělé je, že člověk, který se pohybuje v "normálním" prostředí, si z toho může vzít inspiraci.

16.02.2015 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Naprostý základ pro každého kluka, který má vztah k přírodě...

15.11.2014 5 z 5

Na pomezí Eternaalu (6 povídek) Na pomezí Eternaalu (6 povídek) Vilma Kadlečková

Původní vydání z roku 1990 jsem četl naprosto bez dechu. Invence autorky, které tenkrát bylo 21 let mi dodnes připadá naprosto neuvěřitelná. Každopádně Vilma je vyjímečná spisovatelka.

15.11.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček