HoneyBunny HoneyBunny komentáře u knih

Život se psem není pro kočku Život se psem není pro kočku Petra Macková Hrochová

Nutně potřebuju další příhody buldočka Evžena!!! :D

15.02.2022 5 z 5

Vánoční let do neznáma Vánoční let do neznáma Jitka Sani (p)

Příběhů o mladých holkách, kterým není už -náct ale ještě ani neřeší zakládání rodiny, je jako šafránu. A proto jsem byla tak nadšená z této knihy. Hl. hrdinka je fajn holka, s velmi zajímavou prací fotografky. Za celou dobu se vlastně nestane nic šílenýho, převratnýho ale to je jedině dobře. Kniha mě moc bavila, autorka opravdu UMÍ psát, tak doufám, že napíše další knihu pro starší mladý :)

11.01.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Téměř bezkonkurenčně nejlepší Ládíkova kniha!! A proč?

-opět třeskutě vtipná, smála jsem se až se lidi v metru lekali
-opět krásný ilustrace
-díky českým destinacím přibyly skvělý dialogy s lidmi kolem
-velmi oceňuju vysvětlování historických událostí nenásilnou vzdělávací formou :)
-jako milovnice zvířat jsem se opravdu tetelila blahem (nezapomenu na jízdu na oslu, jeskyni netopýrů a kozu požírající bylinky)
-jako začínající řidička jsem hltala každou příhodu s Nissánkem

Po dočtení knihy na mě padl smutek jako při rozloučení s báječným kamarádem, kterýho uvidíte zas až za rok...

22.11.2021 5 z 5

Čekání Čekání Alexandra Š.

Jedna z nejlepších letošních knih. Čekala jsem sladkej románek na léto...tak to jsem se sekla. Příběh o neopětované lásce, bezradnost holky 20+ , která se opakovaně nedostala na VŠ, bláznivá rodina... Trochu mi to atmosférou připomnělo skvělej seriál Durrellovi. Každou stránku jsem hltala, je to tak strašně dobře napsaný, moc jsem si to užívala. Achjo, kéž by měl příběh bojovný Flóry pokračování..

09.08.2021 5 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Tak tahle kniha mi totálně rozcupovala duši.
Každá věta je napsaná tak poutavě, že mě téměř fyzicky bolelo, když jsem čtení musela kvůli práci odkládat, proto doporučuji přečíst knihu na jeden zátah třeba o víkendu.
Scotta jako autora naprosto zbožňuju, proto jsem tak zničená z jeho chování k ženě... Zeldě jsem naprosto rozuměla, taky bych nedokázala být jen pouhá manželka - ozdoba. A že byl Hemingway od mládí starej prasák, to mě opravdu nepřekvapilo, nikdo to nemá tak vepsaný v očích jako on! :D
Poslední stránky už jsem jen brečela...což se mi u knih téměř nikdy nestává... Byla to nádherná jízda. Bolavá až na dřeň ale úchvatná. A slovy samotné Zeldy: Kdybych se znovu rozhodovala, jestli do toho jít, říkám ANO! :)

13.05.2021 5 z 5

Sex v Praze 2: O lásce a vášni v Srdci roz-korona-vířené Evropy Sex v Praze 2: O lásce a vášni v Srdci roz-korona-vířené Evropy Jana Collins

Ještě o chlup vtipnější než jednička ale chtělo by to víc Hany! Chyběl mi i Kentaur... A že autorka bude tak závidět státním úředníkům v době korony, to bych teda nečekala :D

14.04.2021 4 z 5

Místa, kam se nechodí Místa, kam se nechodí Jakub Venglář

To byl nádhernej cestopis...
Původně jsem myslela, že ho jen tak prolítnu, protože tyto konkrétní země (Indie apod) mi zrovna moc zajímavý nepřipadají. No a nakonec jsem hltala každou stránku, každou větu... Jen fotek zvířeny bych ráda víc, jinak opravdu literární cestovatelský skvost!

13.04.2021 5 z 5

Kolej Today Kolej Today Martina Doležalová

Kvůli nízkýmu hodnocení (59%) jsem čekala nějakej balast ale povídky byly velmi zdařilý, zajímavý, napsaný očividně vzdělanou slečnou. Těšila jsem se, jak se nostalgicky dojmu nad kolejema Větrník, kde jsem díky lidem okolo a tý krásný přírodě strávila nejhezčí pražský roky ale nakonec se nostalgie moc nekonala, nic moc z dobrýho ducha kolejí tam nebylo zmíněný.
Co mě ale dostalo, je zmíněná ehm… pražština v komentářích níže. Může mi někdo objasnit co to je za jazyk? Hovorově rozuměj pražsky?!?! Nechápu :DD Jsem si jistá, že i mimo naše město se mluví nespisovně jejda :D

28.01.2021 4 z 5

Zimní zahrada Zimní zahrada Monika Zgustová

,,Místo srdce mám složitý přístroj k analytickému posuzování uměleckých děl."

20.08.2020 5 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Výborná kniha.
Závěrka, Mrtvý holky, Lord Mord, Hastrman a teď KAR. Urban je skvělej v tom, jak nepodbízivej styl psaní má, rozhodně to není žádný lehký počteníčko pro většinový čtenáře. Nemůžu se dočkat další knihy. Miloši, bravo ♥

03.08.2020 5 z 5

Sex ve městě 2 Sex ve městě 2 Candace Bushnell

,,Problém s frází "člověk nikdy neví" je v tom, že často naopak velice dobře ví."

25.06.2020 5 z 5

Chyba Chyba Marek Šindelka

Melancholicky dekadentní.
Opravdu mám velmi ráda, když si při čtení knihy chrochtám blahem, protože je prostě poznat z každý věty a slova, že autor miluje češtinu a umí vymyslet příběh. Při vzpomínce na popis letní horký Prahy a příchodu do staříkovy zahrady mám husí kůži ještě teď.
Pana Šindelku si přestávám půjčovat v knihovně a odteď zásadně kupuju. Protože takovej talent se musí podporovat.
(stejně jako Rudiš, Urban, Hájíček, Štifler....ta hrdost na český kluky!....:D )

25.06.2020

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

,,......jedinou skutečnou odpovědí na otázky srdce je shořet v plameni, oběsit se na otazníku."

16.04.2020 4 z 5

Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fatale Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fatale Alice Horáčková

Jsem smutná milenka
mám své podivné starosti
bojím se o sebe
ale neuhlídám se
přemýšlím
kde je vlastně konec konce
a jak je to s vesmírem
a s tebou
měním se v čarodějku
(ani se tolik měnit nepotřebuji)
vezmu si černou hůlku
a na tom koni odjedu
do své samoty
do bílé samoty
kam ty se se mnou bojíš

Tohle umění je láska........Velké dík autorce knihy!!

23.03.2020 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

,,Hodný? Já bych spíš řekla poctivý. Ne ve smyslu zákona - já bych vyloupila hrob, mrtvému bych ukradla měďáčky z očí, kdybych si představovala, že mi to přispěje k zábavě třeba na den - ale poctivý sám k sobě. Jenom nebýt zbabělá, falešná, citový podvodník, děvka: radši bych měla rakovinu než nepoctivé srdce."

23.03.2020 4 z 5

21 rituálů vám změní život k lepšímu 21 rituálů vám změní život k lepšímu Theresa Cheung

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru.

19.02.2020 5 z 5

Ráno bylo stejný Ráno bylo stejný Pavel Žalman Lohonka

Trampové, poslouchání zvuků země, veselé milostné zážitky a především hudba. Žalman píše skvěle, dokázal mě přenést do dob minulých a náramně jsem si tuhle jízdu užila.

,,Vykasej sukni! rozkázal děda. Cikánka odfrkla a zvedla strakatou sukni nad hlavu. Vesnice nahlas vydechla. Zabořil jsem pohled do dívčina rozkroku a obrázek, který jsem spatřil, mi v hlavě uvízl na mnoho let: proužek jemného černého chmýří, růžová úžlabinka - a z ní trčí srolovaná dědova padesátka.
Pavle, ihned domů! zaslechl jsem mámino zaječení.
Přišla si pro mě pozdě. Na cestě k mužství jsem udělal další podstatný krok a ten krok už nešlo vzít zpátky."

11.02.2020 5 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

Krásný komorní příběh, který mi málem unikl kvůli šeredné obálce a velmi zavádějícímu názvu. Helle Helle píše jako víla.

09.02.2020 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

,,Ale měl bys vědět, jak bezútěšní jsou všichni tihle donchuáni. Jako šaty, které člověk jednou nosil. Ale ty - ty jsi srdce."

09.02.2020

,,.....duben, to jsou zvýšený teploty, a v máji horečka z lásky, pak metání trav a přejde úpal, uschne listí na stromech a nakonec zamrzne voda. Je to furt stejný, s lidma, s přírodou, ale nesmí tě to nikdy omrzet, nebo aspoň ne na moc dlouho, i když už jsi jenom tichej pozorovatel. Jinak jsi vyřízenej."
...............
,,Nechávám se unášet, hlavu si opřu do sedadla a samet vzpomínek mi sedí v očích."
J ♥ H

22.01.2020 4 z 5