honeybee honeybee komentáře u knih

Prokletí hradu Mydlovar Prokletí hradu Mydlovar Martina Novotná

Autorka si pro nás tentokrát připravila opravdu zapeklitý případ, v němž vystupuje řada postav, ale i tak se v příběhu neztratíte. Velmi se mi líbilo, že dlouho netušíte, kdo tahá za pomyslné nitky, a ačkoliv čtenář na viníka přijde nejspíš dříve, než je skutečně odhalen, rozhodně mu to nevezme chuť ze čtení, ale spíše ho to potěší. Voják Martin je muž s dobrým srdcem, budete mu držet pěsti a chvílemi obavami tajit dech. Myslím, že osud mu nachystal tolik životních ran, že závěr knihy se bude jevit jako vysvobození.

Více si můžete přečíst v mé recenzi s názvem Smrtící zášť https://www.databazeknih.cz/recenze/prokleti-hradu-mydlovar-488675

27.04.2022 5 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a myslím, že by bylo jen dobře, kdyby se dostala do širšího čtenářského okruhu, protože člověku se takto zprostředkovaně dostane větší povědomí o době, kterou nezažil a ze školy ji zná jen jako několik letopočtů a dějinných útržků, ale to, jak tehdejší doba dopadala na „obyčejné“ lidi se ze stránek učebnic nedozvíme.
Je to kniha, nad níž budete přemýšlet, po dočtení ji v sobě zpracovávat a pak ještě dlouho ji budete nosit v mysli a její příběh zasáhne vaše srdce.
Více si můžete přečíst v mé recenzi pod názvem Osudy rodiny na pozadí událostí minulého století zde https://www.databazeknih.cz/recenze/lastocka-479092

17.04.2022 5 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Svěží letní romantický příběh určený dospívajícím dívkám, který si však s chutí přečtou i ženy mimo cílovou skupinu, protože se s ním mohou zavzpomínat na svých sedmnáct let.
Velmi čtivý, místy vtipný a také napínavý román s mnoha nečekanými zvraty, který je jako stvořený pro oddechové čtení, které vás zahřeje u srdce.
Více si můžete přečíst v mé v recenzi: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/laska-jako-od-shakespeara-89442

04.04.2022 5 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Velmi čtivá prvotina, jejíž příběh mě lapil tak, jako hlavní hrdinku Milenu chytly do svých spárů hrací automaty.
Více si můžete přečíst v mé recenzi: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/jak-hluboke-je-pomyslne-dno-89314

28.03.2022 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Kniha je velmi nevšedním a zároveň krásným a dojemným příběhem, který by se klidně mohl odehrát.
A ačkoliv jsem ke knize přistupovala trochu zdrženlivě, protože jsem netušila, co mohu očekávat a jak se příběh vyvine, tak během pár úvodních stran jsem své obavy hodila za hlavu a nechala se vtáhnout do děje poháněna touhou dozvědět se, kdo je ta tajemná malá dívka.

Více v mé recenzi - Pět zázraků jako podmínka pro návrat https://www.databazeknih.cz/recenze/kde-se-les-dotyka-hvezd-484771

15.03.2022 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Autorka si pro svoji prvotinu vybrala velmi silné téma a žánr, do kterého se čeští autoři moc často nepouštějí, a dle mého názoru, vznikl velmi zdařilý psychothriller. V příběhu postupně graduje napětí a čtivost knihy vám nedovolí ji dlouho nechávat rozečtenou. Připravte se, že ve vás příběh vzbudí silné emoce.

Více si můžete přečíst v mé recenzi https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/moralni-dno-ukryte-za-pozlatkem-luxusu-88663

20.02.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

Kniha Tajemství od Terezy Dobiášové není typickým historickým románem, vnímám ji spíše jako melancholickou pohádku pro dospělé vycházející z historických faktů předávaných v legendách a také z jejich čtení mezi řádky.

Autorka popustila uzdu své fantazie a příběh mladé královské dcery, jejíž život určovala sňatková politika jejího otce, Přemysla Otakara I., okořenila mystickými prvky.

Více se dozvíte v mé recenzi - Tváří v tvář osudu

16.02.2022 4 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Myslím, že napínavější úvodní scénu si autorka nemohla vymyslet. Po přečtení první kapitoly se ve vaší hlavě rozjedou všechna kolečka na maximum a vy budete chtít odhalit tu, co zradila, a budete jen neradi odkládat tuto opět velmi čtivou knihu. Příběh v sobě nese poselství, že nikdo nevíme, co se odehrává za zavřenými dveřmi.
Jednu z pěti řadím na pomyslný vrchol prozatímní autorčiny tvorby a po bok předchozího románu Okno s dívkou a ptáčkem. Více se dozvíte v mé recenzi Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/recenze/jedna-z-peti-484259

20.01.2022 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Autorka prostřednictvím hlavní hrdinky v nejedné čtenářce probudí bolestivou vzpomínku. Obdivuji ji za to, že se nezalekla do knihy zařadit takto citlivé téma a vylíčila ho velmi působivě. Celkově toho hlavní hrdince naložila na bedra více než dost. Již v knize Nemusíš autorka zvolila příběh z běžného života, příběh, který by mohl prožívat kdokoliv z nás, a také kniha Nesejdeš z cesty je takovým příběhem, který nás vede k zamyšlení a vyvolává silné emoce.

Více v recenzi

10.05.2021 5 z 5

Ďábel z Frejštejna Ďábel z Frejštejna Martina Novotná

Od prvních stran mě autorka vtáhla do příběhu, a pak už nebylo snadné knihu odkládat. Kniha je velmi čtivá, čte se lehce, nechybí popis prostředí středověkého hradu, ale také sem tam špetka humoru. S čím autorka nešetřila, je spousta zvratů, napínavé situace a umění čtenáře překvapit. Toto vše vás udržuje v určitém napětí. A závěrečné odhalení je spíše postupné, ale i tak překvapivé. Zdánlivě drobná krádež, vede k rozpletení mnohem závažnějších prohřešků. A člověk má pocit, že na hradě Frejštejně je těch ďáblů poněkud více.

Myslím, že má autorka skvěle našlápnuto a budu se těšit na další pokračování.

05.05.2021 5 z 5

Kotrmelce u krmelce Kotrmelce u krmelce Blanka Budínová

Knížka pro zvídavé děti, které mají rády básničky. Najdete v ní hravé, rytmické, ale i poučné básničky ze světa zvířat, které doplňují promyšlené celostránkové ilustace. Je to knížka, která se bude líbit nejen dětem, ale i rodičům a prarodičům. U mé šestileté předškolačky měla velký úspěch. Více v recenzi https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/versovanky-se-zviratky-82492

25.04.2021 5 z 5

Trojpovídky Trojpovídky * antologie

Trojpovídky jsou takové malé jednohubky s třemi různými příchutěmi, které dohromady ladí a dávají nám ucelený příběh. Bylo to pro mě zajímavé čtení, každá z trojpovídek je originální, něčím poutavá. Trojpovídku tvoří vždy tři povídky od různých autorů, kteří si zachovávají svůj styl, ale zároveň propojují jeden příběh. Zajímavý projekt se skvělým výsledkem, doporučuji.
Více se dozvíte v mé recenzi s názvem Originálně propojené osudy: https://www.databazeknih.cz/recenze/trojpovidky-460820

18.01.2021 5 z 5

Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku Pavel Svoboda

Kniha, ke které se budu ráda vracet, ať již kvůli nádherným fotografiím, tak i kvůli poutavému vyprávění. Autor skvěle zachytil rozdílnosti jednotlivých kultur. Knihu mohu vřele doporučit.

24.11.2019 5 z 5

Moje maminka je nejsilnější na světě Moje maminka je nejsilnější na světě Nicola Kent

Krátký příběh, který v sobě však skrývá velké poučení nejen pro nejmenší, ale i pro jejich rodiče. Dceři, skoro 4 roky, se kniha velmi líbila. Ilustrace jsou krásné, pestrobarevné a veselé, děti jistě zaujmou.

01.03.2019 5 z 5