Honchina Honchina komentáře u knih

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Na "Život, na který metr nestačí" rozhodně standardní "metr na knihy" nestačí. Nejprve chci pochválit provedení - kniha je hezká od pohledu, formát zajímavý, ilustrace velmi originální a vtipné.
Kvůli mé historii u koní na vesnici je mi Karolíny humor a život blízký, zažila jsem smrad kozla i miniponíka co mě odtáhl i s lonží domů z procházky, proto si situace v knize popisované dovedu dost dobře představit. Přes všechny ty trable mám pocit, že Karolíně její zážitky závidím, protože se nezdá, že by snad někdy pocítila nudu. Nenašla se kapitola, která by mě nebavila, a ani okoukanost z Facebooku se mě netýkala - znala jsem všehovšudy dvě historky.
Jediné negativum je snad to, že se kniha velmi rychle čte, snažila jsem se mírnit a užít si jí, přesto se mi nepodařilo natáhnout četbu na víc než tři otevření.
Doufám, že se v budoucnu dočkáme pokračování.

25.01.2018

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Nevím jestli si vůbec můžu dovolit hodnotit, když jsem přečetla jen půlku, ale já to prostě dočíst nechci. Nemá to hlavu a patu, nemá to hloubku, nemá to nic, jen směs historek, které mnohdy ani nedávají smysl. Mrzí mě to, protože seriál si mě získal.

28.07.2014 odpad!

Aliance Aliance Veronica Roth

SPOJLERY!
Co na to říct, naposledy jsem takhle brečela když v HP zabili Brumbála. Smrt téhle postavy mě neskutečně mrzí, už dlouho jsem nečetla knížku se "špatným" koncem a tohle mě prostě vzalo.
Jinak mě autorka potěšila, po neuvěřitelně poutavé Divergenci (část zahrnující výcvik by mě bavila i kdyby měla 1000 stránek!) a napjaté Rezistenci jsem čekala, jaké bude vysvětlení, co je za plotem, proč potřebují Divergentní. A vysvětlení se mi líbilo, dávalo smysl ale nebylo to něco, co by vyžadovalo další 2 knihy na vyřešení, což bylo něco, čeho jsem se dost bála - že to bude muset autorka vyřešit rychle.
Nemůžu vlastně knize nic vytknout, nezklamala mě a vyvolala ve mně spoustu emocí. Těším se jak se tvůrci poperou s filmem.
A na závěr snad věta "I suppose a fire that burns that bright is not meant to last." je něco, co dává té smrti smysl, něco co mě v tom truchlení uklidňuje, že nežila dlouho, ale stihla spoustě lidí otočit svět naruby.

28.07.2014 5 z 5