holloway holloway komentáře u knih

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Jedna z mých nejoblíbenějších ze série. Čemuž se u člověka vyrůstajícím na něčem podobném jako je hudba s kameny netřeba divit. Ale když nad tím tak přemýšlím, většinou mám oblíbené ty, co zrovna (stále dokola) čtu. Pratchett je pro mě zkrátka Bůh ve svém vlastním žánru.

16.01.2011 5 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Normálně mě detektivky vůbec nebaví, ale před pár lety jsem narazila na Jefferyho Deavera. U všeho co jsem od něj četla jsem se bavila a nejinak je to i u Křížů u cesty. Je to klasický Deaver, se vším všudy. Přiměřená dávka napětí, zápletka u které až do konce nevíte kdo co vlastně udělal a neudělal. Tentokrát ještě z přitažlivého prostředí sociálních sítí. Zkrátka skvělá četba pokud zrovna potřebujete něco lehčího.

30.11.-0001 4 z 5

Odcházení Odcházení Václav Havel

Určitě jedna z Havlových nejlepších her. Divadelní zpracování se mi moc nelíbilo, tím více se těším a jsem zvědavá jak dopadne film pod režijní taktovkou Havla samotného.

30.11.-0001 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Moje nejvíc nejoblíbenější kniha :-). Spolu s malým princem má vyhrazené místo v mém srdci a knihovně a když přijdou depresivní nálady, vždycky dokáže vyvolat úsměv na tváři.

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

Když mi autorka zabila nejoblíbenější postavu z celé série, tak jsem si říkala, že horší už to nebude. Po přečtení epilogu už následoval jenom odevzdaný povzdech nad zabitím celého konce. No ale co s tím nadělat, když autorka má na věc jiný názor. Mohly to být i čtyři hvězdy, ale ten epilog jí prostě neodpustím.

30.11.-0001