Hobo Hobo komentáře u knih

Lincoln 1933 Lincoln 1933 Jan Werich

Prostě Werich!

12.01.2024 5 z 5

Sólo pro klavír Sólo pro klavír André Maurois

Typicky francouzské vztahové náměty. Povídky, které s tohoto syžetu vystupují, možná proto působí velmi svěže a neotřele.

08.01.2024 4 z 5

Sebedestrukce západu 2.0 Sebedestrukce západu 2.0 Václav Klaus

Zejména Semín, Ryska a pak Jakl a Weigl stojí za přečtení.

07.01.2024 5 z 5

Zrod velmoci - Dějiny Sovětského svazu 1917-1945 Zrod velmoci - Dějiny Sovětského svazu 1917-1945 Michal Reiman

Z nových fakt podle starých vysvětlivek a paradigmat. Za všechno může samozřejmě Stalin. Přestože občas je to s uvedenými fakty ve zřejmém rozporu.

01.01.2024 2 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Heinz Günter Konsalik

Nejdřív zklamání, protože jsem myslel, že se pouštím do literatury faktu. Nicméně zklamání brzy překonáno.

11.12.2023 5 z 5

Zmrdi, vohnouti a my Zmrdi, vohnouti a my D-FENS

Vlastně je to Werichovo "Boj s blbci je věčný, ale nelze ho vzdát".

09.12.2023 5 z 5

Srdcové eso Srdcové eso Dagmar Kludská

Jedna z knih, po kterých bych nikdy nesáhl, nebýt okolností. Leč je to velmi dobře uchopené téma, bez sentimentu, plné reálného života. Pro mne skutečné překvapení. Autorka není žádná bláznivá věštkyně a kartářka a je opravdu schopná pomáhat. Na rozdíl od mnoha přeintelektualizovaných psycholožek.

09.12.2023 4 z 5

Srdce kontinentu Srdce kontinentu Nancy Cato

Ukončena hospitalizace, ukončena i četba. Ale dlouhý čas byl zkrácen...

09.12.2023 3 z 5

Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce Keith Lowe

Nejobjektivnější kniha o následcích 2. sv. války, jakou jsem četl. A přitom neobyčejně čtivá.

24.11.2023 5 z 5

Svět viděný z Řípu Svět viděný z Řípu Petr Robejšek

V roce vydání bych přidělil plný počet *, ale časový rozestup již odkrývá nedostatky a chyby. Např. Rusko, ale nejen. Právě to ovšem dobře ukazuje, kam a kudy se vývoj ubírá. Trošku mám dojem, že autor je takový malý český Kissinger.
Za přečtení ovšem kniha stále stojí.

14.11.2023 4 z 5

Ragtime Ragtime E. L. Doctorow

Začal jsem číst pod dojmem Formanova filmu, viděného před pár lety, a dlouho jsem si myslel, že Forman asi točil podle jiného díla, než jsem se dostal ke Coalhousovi Walkerovi...
Kniha je svou šířkou tedy výrazně rozlehlejší než film, ale jednomu formátu to neuškodilo.

12.11.2023 5 z 5

Příběh johanitského komtura řečeného Dalimil Příběh johanitského komtura řečeného Dalimil Tomáš Edel

Podle řečeného i neřečeného stopován autor i okolnosti sepsání kroniky, její účinek v dané době, vedoucí ke státnímu převratu.

10.11.2023 5 z 5

Tisíciletý vývoj architektury Tisíciletý vývoj architektury Josef Pechar

Kniha, která prochází mým životem jako nejlepší informátor o architektuře.

09.11.2023 5 z 5

Na jihozápadním směru 2 Na jihozápadním směru 2 Kiril Semjonovič Moskalenko

Zatímco 1. díl končil vítěznou stalingradskou operací, 2. díl začíná přípravou operace v Kurském oblouku a končí - samozřejmě - v Praze.

04.11.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Uf. To je jiný šálek čaje než pochybný Listopád.

30.10.2023 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Tak to je hodně pomalé čtení! I četl jsem pomalu a pomalu si to užíval.

29.10.2023

Poslední civilista Poslední civilista Ernst Glaeser

Neskutečné překvapení. Autor popisuje svou současnost a činí tak neobyčejně věrohodným způsobem, s dobrým slohem a burcujícím závěrem.

26.10.2023 5 z 5

Atlas záhadných míst Atlas záhadných míst Jennifer Westwood

Sice obsahuje jen všeobecně známá záhadná místa, ale většině jiných publikací chybí tak dokonalá obrazová část.

25.10.2023 5 z 5

Na jihozápadním směru 1 Na jihozápadním směru 1 Kiril Semjonovič Moskalenko

Čtivé a obsažné.

19.10.2023 5 z 5

Třikrát hlavní viník náhoda Třikrát hlavní viník náhoda Pierre Boileau

Nejlepší mi příšla třetí povídka, nejslabší první, takže dobře vygradováno.

10.10.2023 4 z 5