Hikari

Twilight sága (box)Twilight sága (box)Stephenie Meyer

Co na to říct. Knihy jsem pečetla proto, že mi kamarádi říkali, že nemohu knihu soudit, dokud si jí nepřečtu. Teď už mohu s klidným svědomým říci, že to byla ztráta času.

RozbřeskRozbřeskStephenie Meyer

Jak se do nevýrazné, nudné a nerozhodné holky mohou zamilovat dva podle knihy nejkrásnější kluci?..

ProměnaProměnaFranz Kafka

Začátek povídky je podle mě moc rozvleklý a konec zas urychlený. Celkově se mi příběh líbil a krásně poukazuje na sobeckost a povrchnost lidí.

Tolkienův světTolkienův světGareth Hanrahan

Krásné výtvarné zpracování :) a moc se mi hodila při přípravě na maturitu. Doporučuji všem skalním fanouškům LOTRa.

BibleBible neznámý, neuveden

Četla jsem povinně ve škole.. nevím, jak tuto knihu posoudit

Romeo a JulieRomeo a JulieWilliam Shakespeare

Osobně bych se nezamilovala do sukničkářského Romea, ale do chudáka mrtvého Merkucia.

HamletHamletWilliam Shakespeare

Trochu jsem se bála této klasiky, ale vůbec nebyl důvod. Nádherný příběh plný překvapení.

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem přečetla povinně do školy, ale jsem za to moc ráda. :) Je tokrásné čtení, ikdyž často i smutné. Ráda se k této knížce vrátím a přečtu si ji znovu. :)

Nový měsícNový měsícStephenie Meyer

Nebýt obrovské reklamy na filmy, nikdo by o těchto knihách nevěděl.. a asi by to tak bylo lepší

Dopisy Děda MrázeDopisy Děda MrázeJ. R. R. Tolkien

Dalo mi hrozně práce sehnat tuhle knihu a opravdu to stálo za to. :) moc krásná kniha, kterou budu v budoucnu ráda číst svým dětem

LolitaLolitaVladimir Nabokov

Je pozoruhodné, jak můžete najít i jen malé slitování nad člověkem, který udělal taková zvěrstva..

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Krásná knížka i filmové zpracování :)

Romeo a JúliaRomeo a JúliaWilliam Shakespeare

Klasický příběh, stojí za přečtení

13.10.2013

Krátký druhý život Bree TannerovéKrátký druhý život Bree TannerovéStephenie Meyer

Podle mého, by se autorka neměla tak dopodrobna zabývat postavou, která byla v knize tak nedůležitá. Podle mého názorum už se jen vezla po chlebíčku Stmívání.

Kytice / MájKytice / MájKarel Jaromír Erben

Kytice je krásná knížka i filmové zpracování. Máj už je o něco horší. Bohužel nejsem nakloněna veršům.

InheritanceInheritanceChristopher Paolini

Po tak dobré sérii, mě tato kniha trochu zklamala. Kniha byla zdlouhavá a na konci bylo vše až moc dokonalé, tedy krom loučení samozřejmě.

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

Býr Edwarden, tak Bellu vysaju.. nikdy by neměl tolik problémů

13.10.2013

Noc na KarlštejněNoc na KarlštejněJ. Vrchlický (pseudonym)

Úžasná knížka. Krátká a velmi vtipná :) mám jí moc ráda, čte se sama

Malostranské povídkyMalostranské povídkyJan Neruda

Je zajímevé si knihu přečíst, ale znovu bych se do toho nepustila..

MájMájKarel Hynek Mácha

Všichni tuto knihu milují, ale já už bych si jí znovu nepřečetla..

13.10.2013

Zkrocení zlé ženyZkrocení zlé ženyWilliam Shakespeare

Nejdříve jsem viděla film poté četla knihu. Vůbec mě to nezklamalo! Úžasná kniha :)

13.10.2013

Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéWilliam Shakespeare

Krásná pohádková kniha :) občas je uvolňující ponořit se do nesplnitelného příběhu

13.10.2013

Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of VeniceOthello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of VeniceWilliam Shakespeare

Dokonalá ukázka toho, co dokáže závist a intriky.

13.10.2013

Jak se vám líbíJak se vám líbíWilliam Shakespeare

Konečně né tragédie :D

13.10.2013

Kočka na rozpálené plechové střešeKočka na rozpálené plechové střešeT. Williams (pseudonym)

Po shlédnutí úžasného filmu, jsem si přečetla knihu. Akorát mě trochu zklamal jiný konec. :) určitě stojí za to přečíst i zhlédnout

Příběhy z Kamenitého vrchuPříběhy z Kamenitého vrchuRichard Adams

Ráda jsem se vrátila k Lískačovo partě, ale musím říct, že už to není takové, jako první díl. :)

13.10.2013

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Rozhodla jsem se přečíst tuto knihu, díky její ohroné popularitě. Mé očekávání se naplnilo, jen kdyby autorka shrnula knihu do méně stránek, nebyla by kniha tak roztahaná. Jsem zvědavá na filmové zpracování. :)

13.10.2013

Daleká cesta za domovemDaleká cesta za domovemRichard Adams

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Četla jsem jí už jako malá a ráda se k ní vracím :)

13.10.2013

Akta usoužené puberťačkyAkta usoužené puberťačkyRos Asquith

Ani jsem knihu nedočetla.. lacině napsaná nezajímavá kniha

13.10.2013

Hotel na rohu hořkosti a štěstíHotel na rohu hořkosti a štěstíJamie Ford

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. :) krásný příběh