Hikari - Příspěvky

HamletHamletW. Shakespeare

Trochu jsem se bála této klasiky, ale vůbec nebyl důvod. Nádherný příběh plný překvapení.

13.10.2013

Hamlet, dánský princ / Hamlet, the Prince of DenmarkHamlet, dánský princ / Hamlet, the Prince of DenmarkW. Shakespeare

Podle mého jedno z Top Shakespearovkých děl

13.10.2013

Jak se vám líbíJak se vám líbíW. Shakespeare

Konečně né tragédie :D

13.10.2013

Jak se vám líbí / Večer tříkrálovýJak se vám líbí / Večer tříkrálovýW. Shakespeare

Krásný a vtipný příběh :)

13.10.2013

Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of VeniceOthello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of VeniceW. Shakespeare

Moje nejoblíbenější postava je asi Jago. Obdivuji jeho manipulaci a plánování.

13.10.2013

Dokonalá ukázka toho, co dokáže závist a intriky.

Romeo a JúliaRomeo a JúliaW. Shakespeare

Klasický příběh, stojí za přečtení

Romeo a JulieRomeo a JulieW. Shakespeare

Osobně bych se nezamilovala do sukničkářského Romea, ale do chudáka mrtvého Merkucia.

Romeo a Julie / HamletRomeo a Julie / HamletW. Shakespeare

Dodnes nepochopím, proč si tolik autorů vzalo inspiraci zrovna z Roma a Julie. Kdyby raději opěvovali Hamleta :)

Romeo a Julie / HamletRomeo a Julie / HamletW. Shakespeare

Romeo a Julie je klasika, která mě nenadchla tak, jako film. Ale Hamlet je nádherný! Všem doporučuji přečíst.

13.10.2013

Sen čarovné noci / A Midsummer NightSen čarovné noci / A Midsummer Night's Dream (dvojjazyčná kniha)W. Shakespeare

Krásná pohádková kniha a úžasný příběh :)

Večer tříkrálovýVečer tříkrálovýW. Shakespeare

Život je náhoda a svět je malý :) krásný příběh

13.10.2013

Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéW. Shakespeare

Krásná pohádková kniha :) občas je uvolňující ponořit se do nesplnitelného příběhu

13.10.2013

Večer tříkrálový aneb Cokoli chceteVečer tříkrálový aneb Cokoli chceteW. Shakespeare

Velmi krásná a vtipná kniha :)

13.10.2013

Večer tříkrálový aneb cokoli chcete / Twelth Night, or What You WillVečer tříkrálový aneb cokoli chcete / Twelth Night, or What You WillW. Shakespeare

Jedno z nejlepších Shekespearových děl! Velmi krásný a vtipný příběh :) doporučuji i filmové zpracování

13.10.2013

Zkrocení zlé ženyZkrocení zlé ženyW. Shakespeare

Nejdříve jsem viděla film poté četla knihu. Vůbec mě to nezklamalo! Úžasná kniha :)

MájMájK. H. Mácha

Všichni tuto knihu milují, ale já už bych si jí znovu nepřečetla..

KyticeKyticeK. J. Erben

Krásná knížka i filmové zpracování :)

Malostranské povídkyMalostranské povídkyJ. Neruda

Je zajímevé si knihu přečíst, ale znovu bych se do toho nepustila..

13.10.2013

Noc na Karlštejně: veselohra o třech dějstvíchNoc na Karlštejně: veselohra o třech dějstvíchJ. Vrchlický (pseudonym)

Úžasná knížka. Krátká a velmi vtipná :) mám jí moc ráda, čte se sama

BibleBibleneznámý

Četla jsem povinně ve škole.. nevím, jak tuto knihu posoudit

13.10.2013

Hotel na rohu hořkosti a štěstíHotel na rohu hořkosti a štěstíJ. Ford

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. :) krásný příběh

Tolkienův světTolkienův světG. Hanrahan

Krásné výtvarné zpracování :) a moc se mi hodila při přípravě na maturitu. Doporučuji všem skalním fanouškům LOTRa.

13.10.2013

Akta usoužené puberťačkyAkta usoužené puberťačkyR. Asquith

Ani jsem knihu nedočetla.. lacině napsaná nezajímavá kniha

13.10.2013

Daleká cesta za domovemDaleká cesta za domovemR. Adams

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Četla jsem jí už jako malá a ráda se k ní vracím :)

LolitaLolitaV. Nabokov

Je pozoruhodné, jak můžete najít i jen malé slitování nad člověkem, který udělal taková zvěrstva..

13.10.2013

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Rozhodla jsem se přečíst tuto knihu, díky její ohroné popularitě. Mé očekávání se naplnilo, jen kdyby autorka shrnula knihu do méně stránek, nebyla by kniha tak roztahaná. Jsem zvědavá na filmové zpracování. :)

Dopisy Děda MrázeDopisy Děda MrázeJ. R. R. Tolkien

Dalo mi hrozně práce sehnat tuhle knihu a opravdu to stálo za to. :) moc krásná kniha, kterou budu v budoucnu ráda číst svým dětem

Příběhy z Kamenitého vrchuPříběhy z Kamenitého vrchuR. Adams

Ráda jsem se vrátila k Lískačovo partě, ale musím říct, že už to není takové, jako první díl. :)

Nový měsícNový měsícS. Meyer

Nebýt obrovské reklamy na filmy, nikdo by o těchto knihách nevěděl.. a asi by to tak bylo lepší

1 2