Hikari Hikari komentáře u knih

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Trochu jsem se bála této klasiky, ale vůbec nebyl důvod. Nádherný příběh plný překvapení.

13.10.2013 5 z 5

Hamlet, dánský princ / Hamlet, the Prince of Denmark Hamlet, dánský princ / Hamlet, the Prince of Denmark William Shakespeare

Podle mého jedno z Top Shakespearovkých děl

Jak se vám líbí Jak se vám líbí William Shakespeare

Konečně né tragédie :D

13.10.2013 5 z 5

Jak se vám líbí / Večer tříkrálový Jak se vám líbí / Večer tříkrálový William Shakespeare

Krásný a vtipný příběh :)

13.10.2013 5 z 5

Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of Venice Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of Venice William Shakespeare

Moje nejoblíbenější postava je asi Jago. Obdivuji jeho manipulaci a plánování.

13.10.2013

Dokonalá ukázka toho, co dokáže závist a intriky.

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Klasický příběh, stojí za přečtení

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Osobně bych se nezamilovala do sukničkářského Romea, ale do chudáka mrtvého Merkucia.

Romeo a Julie / Hamlet Romeo a Julie / Hamlet William Shakespeare

Dodnes nepochopím, proč si tolik autorů vzalo inspiraci zrovna z Roma a Julie. Kdyby raději opěvovali Hamleta :)

Romeo a Julie / Hamlet Romeo a Julie / Hamlet William Shakespeare

Romeo a Julie je klasika, která mě nenadchla tak, jako film. Ale Hamlet je nádherný! Všem doporučuji přečíst.

13.10.2013 5 z 5

A Midsummer Night's Dream / Sen čarovné noci (dvojjazyčná kniha) A Midsummer Night's Dream / Sen čarovné noci (dvojjazyčná kniha) William Shakespeare

Krásná pohádková kniha a úžasný příběh :)

Večer tříkrálový Večer tříkrálový William Shakespeare

Život je náhoda a svět je malý :) krásný příběh

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Krásná pohádková kniha :) občas je uvolňující ponořit se do nesplnitelného příběhu

13.10.2013 5 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Velmi krásná a vtipná kniha :)

13.10.2013

Večer tříkrálový aneb cokoli chcete / Twelth Night, or What You Will Večer tříkrálový aneb cokoli chcete / Twelth Night, or What You Will William Shakespeare

Jedno z nejlepších Shekespearových děl! Velmi krásný a vtipný příběh :) doporučuji i filmové zpracování

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Nejdříve jsem viděla film poté četla knihu. Vůbec mě to nezklamalo! Úžasná kniha :)

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Všichni tuto knihu milují, ale já už bych si jí znovu nepřečetla..

13.10.2013 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Krásná knížka i filmové zpracování :)

Malostranské povídky Malostranské povídky Jan Neruda

Je zajímevé si knihu přečíst, ale znovu bych se do toho nepustila..

13.10.2013 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Úžasná knížka. Krátká a velmi vtipná :) mám jí moc ráda, čte se sama