Herča76 Herča76 komentáře u knih

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Jedna z top čtivých oddychovek. Moc povedená romance, která zapadá do tvorby Alexandry Potterové a tímto velké poděkování za chvíle u knihy, co si to zaslouží.

15.12.2022 5 z 5

Telefon po půlnoci Telefon po půlnoci Tess Gerritsen

Za mně naprosto strhující příběh, mělo to děj, zajímavou zápletku, rychlý spád. Naprostá spokojenost.

14.01.2022 5 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Určitě jsou knihy Jenny Colganové pro některé čtenáře nezáživné nebo nudné, ale já se v nich našla. Mám strašně ráda autorčin způsob líčení atmosféry a charakterů jednotlivých postav. Díky tomu se ponořím do čtení a vlastní představivosti, klidu a pohody, něhy, přátelství .....

18.11.2021 5 z 5

Prokletí rodu Auerspergů Prokletí rodu Auerspergů David Glockner

Omlouvám se všem, nevzdávám čtení knih, ale bohužel u téhle mi to opravdu nejde....

05.11.2021 1 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Výborné pokračování. Opět napínavý příběh od začátku do konce, vyšperkovaný do jednotlivých detailů. Z této série dýchá autorovo sebevědomí i příslib dalších nových nápadů. Jednoznačně jeden z těch těch lepších dílů série, konec jsem doslova zhltla. Doporučuji kompletní sérii.

05.11.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

První díl mě naladil, tento druhý mě ujistil, že je autorka právem mezi mými oblíbenci. Neskutečná jízda, napětí, dynamicky krátké pasáže, výborný styl psané a zase luxusní zápletka. Možná i o stupínek lepší než první díl. Luxusní počteníčko pro milovníky detektivek.

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Ňamka na klidné odpoledne.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tedy, velmi vydařené!! Touto první knihou si přidávám Angelu mezi své oblíbené a vrhám se na celou sérii. Pokud máte rádi kvalitní detektivku, kde nemusí stříkat krev na každé druhé stránce, rozhodně DOPORUČUJI.

13.11.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Překvapením je pro mě poměrně nízké hodnocení. Musím vyzdvihnout pozvolné odhalování příčin psychické nemoci hlavní hrdinky, to dělalo knihu vkusným způsobem napínavou, že se nedala odložit. I závěr nebyl příliš předvídavý, alespoň mně to hned "nekoplo" :-) Pokud ještě nejste rozhodnuti, zda si knihu vyberete, rozhodně za přečtení stojí.

13.11.2020 4 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Miluji knihy od Jenny Colganové. Jsou naplněny úžasnými popisy ostrova Mure, krásnou přímořskou krajinou a popisy místních lidí a jejich zvyklostí. Skoro jako by jste tam žili nebo alespoň trávili dovolenou. Pak spousta lásky a citů, špetka vzájemných zápletek a knížku odložíte s pocitem sladkého uvolnění a relaxace. Doporučuji, tato autorka za to stojí.

12.11.2020 4 z 5

Hledá se Romeo Hledá se Romeo Alexandra Potter

Je mi líto, ale bylo to pro mně spíše zklamání. Oproti předchozím knihám Alexandry Potterové bylo v podstatě vše naprosto předvídatelné a tím celkem nezajímavé. Ale nevzdám to a dám šanci novince "Zpověď trosky po čtyřicítce" a uvidíme.

05.11.2020 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zpočátku jsem měla pocit, že knize Hana se už nic nevyrovná. Hotýlek jí však vkusně šlape na paty. Za mně další velmi povedená kniha paní Mornštajnové a doufám, že zdaleka ne poslední. Rozhodně doporučuji všem, kteří hledají netypický styl psaní, bohatě rozkreslené postavy a rychle plynoucí děj.

03.09.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Tak mám z téhle série rozporuplné dojmy. Nečetla jsem jednotlivé díly ihned za sebou, tudíž jsem se musela hodně snažit, abych navázala nitky tam, kde v minulém díle skončily. Jinak si myslím, že série si zaslouží pochvalu svou netypičností a odlišností od ostatních. Doporučuji. A především nedělejte velké pauzy mezi jednotlivými díly.

27.08.2020 4 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

S upřímností se přiznávám, že jsem se knihou několik týdnů spíše prokousávala. Nedokázala jsem se vcítit do děje, všechno bylo předvídatelné dopředu. Jako červená knihovna dobrý, ale mně chutnají více akčnější žánry. Kdo má rád klidnou romantiku, vřele doporučuji.

31.07.2020 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Knihovnictví případně knihkupectví = moje srdeční záležitost. Bohužel si svůj sen nikdy už nesplním, proto mi tato kniha připadla jako pohádka. A romantika k tomu :-)

27.04.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

5* - Kepler opět nezklamal, ale i přesto bych ocenila méně brutálních popisků při likvidaci jednotlivých králíků. A otevřený závěr - super, co víc si přát.

05.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherné i přes obrovské množství bolesti a utrpení. Krásně propracovaný příběh tří židovských žen, který se čte jedním dechem. Po zásluze kniha roku 2019. Kdo se rozhodne pro tuto knihu, nakupte do zásoby pár kapesníků :-).

14.01.2020 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Jedním dechem, zaslouženě 5*. Minier patří zaslouženě mezi TOPku autorů thrillerů (v tomto případě psychothriller). Výborně zpracovaný děj, zápletka i vyústění.

29.11.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Luxusní detektivka, plná zvratů a překvapivých situací. Jsem moc ráda, že jsem sáhla po prvním díle a můžu tak pokračovat v celé sérii. Výborný hlavní hrdina, špetka arogantnosti mu přidává na zajímavosti, lidskost a logika - co víc si přát. Doporučuji.

18.10.2019 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Autorka pokračuje v překvapivých zápletkách a i přesto, že se jedná o třetí díl, vůbec nepolevuje v napětí a v strhujících scénách. Trilogii hodnotím naprosto skvěle, zároveň i filmové zpracování je velmi povedené.

10.10.2019 5 z 5