Herča76

HanaHanaAlena Mornštajnová

Nádherné i přes obrovské množství bolesti a utrpení. Krásně propracovaný příběh tří židovských žen, který se čte jedním dechem. Po zásluze kniha roku 2019. Kdo se rozhodne pro tuto knihu, nakupte do zásoby pár kapesníků :-).

14.01.2020

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Zpočátku jsem měla pocit, že knize Hana se už nic nevyrovná. Hotýlek jí však vkusně šlape na paty. Za mně další velmi povedená kniha paní Mornštajnové a doufám, že zdaleka ne poslední. Rozhodně doporučuji všem, kteří hledají netypický styl psaní, bohatě rozkreslené postavy a rychle plynoucí děj.

03.09.2020

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Luxusní detektivka, plná zvratů a překvapivých situací. Jsem moc ráda, že jsem sáhla po prvním díle a můžu tak pokračovat v celé sérii. Výborný hlavní hrdina, špetka arogantnosti mu přidává na zajímavosti, lidskost a logika - co víc si přát. Doporučuji.

18.10.2019

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Tedy, velmi vydařené!! Touto první knihou si přidávám Angelu mezi své oblíbené a vrhám se na celou sérii. Pokud máte rádi kvalitní detektivku, kde nemusí stříkat krev na každé druhé stránce, rozhodně DOPORUČUJI.

MedvědínMedvědínFredrik Backman

Naprosto luxusní čtení. Doporučuji všem, kteří hledají v knize postavy reálného života s jejich lepšími i horšími vlastnostmi. Autorův styl je překvapivě uvolněný, čtivý, osudové zvraty hezky rovnoměrně rozložené. Super.

09.09.2019

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

První díl mě naladil, tento druhý mě ujistil, že je autorka právem mezi mými oblíbenci. Neskutečná jízda, napětí, dynamicky krátké pasáže, výborný styl psané a zase luxusní zápletka. Možná i o stupínek lepší než první díl. Luxusní počteníčko pro milovníky detektivek.

Pokrevní poutaPokrevní poutaAngela Marsons

Šla jsem po jistotě - napínavý děj, zajímavá zápletka, sympatická Kim (klidně bych ji brala za kámošku .-)) a hlavně napětí až do konce, protože až do konce nevíte, kdo je vrah. Všechno jsem v této knize našla a pro mě TOP autorka.

03.10.2018

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Všem, kdo ještě nečetli, navrhuji, aby po knize sáhli s časovým odstupem od předchozích aristokratek. Potom se budete bavit stejnou měrou jako u prvních dílů a nebude Vám to připadat "pořád stejné". Já četla s odstupem roku a náramně jsem se bavila. Super čtenářská vložka mezi lavinou těžkých thrilerů a detektivek.

21.12.2018

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Silný příběh napsaný s velkým umem a citem. Co víc si přát. Snad jen spoustu dalších takto krásných námětů. Přečteno jedním dechem.

21.12.2018

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaLars Kepler

Námět i zápletka luxusní, mně tato kniha sedla se vším všudy. Proto zaslouženě 5*. Tato autorská dvojice spěje do mého osobního žebříčku TOP 10 autorů.

04.06.2019

Konec hryKonec hryDaniel Cole

Tak mám z téhle série rozporuplné dojmy. Nečetla jsem jednotlivé díly ihned za sebou, tudíž jsem se musela hodně snažit, abych navázala nitky tam, kde v minulém díle skončily. Jinak si myslím, že série si zaslouží pochvalu svou netypičností a odlišností od ostatních. Doporučuji. A především nedělejte velké pauzy mezi jednotlivými díly.

27.08.2020

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Příběh střižený různými pohledy dvou žen na život v luxusu se sexy chlapem. Trochu předvídavý děj očima Amber byl vystřídán šokujícím příběhem očima Daphne. Potom už jsem se nemohla od knihy odtrhnout a netrpělivě jsem čekala na závěr – nezklamal. Bylo to super. Otázkou zbývá – může se to skutečně některé z nás stát?

07.11.2018

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Bryndza opět nezklamal a přišel s další zajímavou zápletkou. O něco více lidštější Eriku také vítám. Rozhodně doporučuji a těším se na "tajnosti".

17.05.2019

Lovec králíkůLovec králíkůLars Kepler

5* - Kepler opět nezklamal, ale i přesto bych ocenila méně brutálních popisků při likvidaci jednotlivých králíků. A otevřený závěr - super, co víc si přát.

05.02.2020

Pojízdný krámek snůPojízdný krámek snůJenny Colgan

Knihovnictví případně knihkupectví = moje srdeční záležitost. Bohužel si svůj sen nikdy už nesplním, proto mi tato kniha připadla jako pohádka. A romantika k tomu :-)

27.04.2020

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Nádhera! V poslední době mě žádná knížka neupoutala do postele na tak dlouho. Úžasně napínavá zápletka dokázala, že jsem jen ležela a četla a rodina se starala sama. Takových knih pro nás uštvané matky VÍCE :-) Za mě 100% i Erice s jejím arogantním a místy přehnaným chováním.

19.09.2018

Nenech to býtNenech to býtHarlan Coben

Moc pěkné a s chutí přečteno od začátku do konce, rozhodně se chystám na další dílko od pana Cobena!

VeselíVeselíRadka Třeštíková

Přes nelichotivé komentáře jiných čtenářů musím paní Třeštíkovou pochválit. Kniha se mi díky autorčině stylu psaní moc líbila, vložila na papír jednotlivé zákruty života, který je mnohdy překvapivý, často k smíchu a dokáže i pekelně bolet. Toto skloubit do poutavého příběhu není jednoduché a za mě 5*.

31.12.2018

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Autorka pokračuje v překvapivých zápletkách a i přesto, že se jedná o třetí díl, vůbec nepolevuje v napětí a v strhujících scénách. Trilogii hodnotím naprosto skvěle, zároveň i filmové zpracování je velmi povedené.

10.10.2019

Žena v okněŽena v okněA. Finn (pseudonym)

Překvapením je pro mě poměrně nízké hodnocení. Musím vyzdvihnout pozvolné odhalování příčin psychické nemoci hlavní hrdinky, to dělalo knihu vkusným způsobem napínavou, že se nedala odložit. I závěr nebyl příliš předvídavý, alespoň mně to hned "nekoplo" :-) Pokud ještě nejste rozhodnuti, zda si knihu vyberete, rozhodně za přečtení stojí.

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Moje srdcovka.

09.04.2019

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Naprosto luxusní počteníčko. Vůbec mi nepřipadalo nic překombinované ani zmatené. Takhle si představuji kvalitní thriller s nepředvídatelným koncem. Ňamka.

17.04.2019

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Celkově dobrý. Kladně hodnotím především zápletku, vyprávnění v 1. osobě i věděcké pasáže, které mi tam vůbec nevadily. O dost méně hodnotím hlavního hrdinu a jeho ustavičnou snahu se do případu vměšovat, závěr mi připadnul zbytečně ukvapený a za ten jediný dávám o hvězdu méně.

16.07.2019

Kavárnička na pobřežíKavárnička na pobřežíJenny Colgan

Miluji knihy od Jenny Colganové. Jsou naplněny úžasnými popisy ostrova Mure, krásnou přímořskou krajinou a popisy místních lidí a jejich zvyklostí. Skoro jako by jste tam žili nebo alespoň trávili dovolenou. Pak spousta lásky a citů, špetka vzájemných zápletek a knížku odložíte s pocitem sladkého uvolnění a relaxace. Doporučuji, tato autorka za to stojí.

12.11.2020

Vražedná pomstaVražedná pomstaSuzanne Collins

Nejprve přečteno, potom jsem shlédla film. Obojí mě nadchlo! Kniha byla úžasná a film dosahoval kvality knihy díky svým pěkně udělaným efektům. Doporučuji obojí, stojí to za to.

16.07.2019

TmaTmaBernard Minier

Jedním dechem, zaslouženě 5*. Minier patří zaslouženě mezi TOPku autorů thrillerů (v tomto případě psychothriller). Výborně zpracovaný děj, zápletka i vyústění.

29.11.2019

Kolo štěstěnyKolo štěstěnyKen Follett

Super kniha pro milovníky historických románů, zápletka, která nezarmoutí, čtivá kniha od začátku do konce (jedním dechem). Follett autor číslo 1.

24.07.2018

SkálaSkálaPeter May

Četla jsem zároveň s jinou knihou a nevěnovala jí plnou pozornost. Myslím, že to mělo podstatný vliv na celkové hodnocení. Nyní mám půjčeno od pana Maye "Zpětný náraz" - s touto knihou stejnou chybu neudělám a jdu na to.

UčedníkUčedníkTess Gerritsen

Četla jsem už před nedávnou dobou, ale od Tess mám načteno téměř vše je to moje autorka detektivek číslo 1!

03.12.2018

Má rád hudbu, rád tančíMá rád hudbu, rád tančíMary Higgins Clark

Jedna z lepších od této autorky, teď se chystám na filmové zpracování a pak zhodnotím. Ale už teď tuším, že film na knihu mít nebude :-).

28.01.2019