hemrbinladin hemrbinladin komentáře u knih

Dlouhý, dlouhý, dlouhý. Spousta stránek úplně o ničem. Ale hecnul jsem se a dočetl až dokonce, a ten byl teda perfektní. Já osobně bych vyhodil 400 stránek a byl to opravdu luxusní román!

14.12.2014 2 z 5

Dvanáctý anděl Dvanáctý anděl Og Mandino

Tuhle knížku jsem dostal půjčenou od přítelkyně. Myslel jsem si, jestli to nebude nějaká trapná dívčí romance, ale nebyla. Přesně tyhle druhy románů mám rád. O síle člověka se odrazit ode dna a neustálého boje s ne příliš příznivým osudem. Knihu jsem zhltnul jedním dechem, velmi příjemné čtení. A navíc si člověk zase odnese něco i pro sebe, poučení pro svůj vlastní život!

05.02.2013 5 z 5

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Nevím, jak je to možné, ale vypadá to, že pan Šmaus musel mezi cikány snad žít, protože to, co napsal naprosto přesně sedí. Navíc je to opravdu silné a kvalitní počtení, nezbává než dát plnej počet a doporučovat dalším chtivým čtenářům.

13.11.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého Prince jsem přečetl až v pokročilejším věku (jako adolescent) a bylo to lepší, než kdybych se do ní pustil už v dětských letech, spoustu věcí bych totiž asi nedokázal pochopit správně a nehodnotil bych tak vysoko. Jednoznačně jedna z nejlepších knih vůbec.

03.12.2011 5 z 5

Na hoře Alláhově Na hoře Alláhově Karel May

Stejně jako u série "Ve stínu Padišáha", tak i zde musím hodnotit celou sérii. Ze začátku se děj krásně rozvíjí a slibuje i v dalších dílech spoustu překvapení. Téměř v každém díle zůstane něco nevyřešeno na potom. Děj krásně plyne a rozvíjí se v spoustu napínavých dobrodružství. Bohužel po dopadení pašeráků se děj pomalu začíná drobit a Kara už nevítězí silou a důvtipem při spoustě dobrodružných akcí, ale spíš své soky vyřídí tím, že je přemluví. Navíc jsem v posledních dílech musel spoustu stránek přeskočit, protože autor se zde sálodlouze zabívá křesťanstvím a smrtí, což u dobrodružné literatury nijak nepotřebuji. (tohle je z celé série nejslabší díl)

18.11.2011 2 z 5

V bažinách Ardistanu V bažinách Ardistanu Karel May

Stejně jako u série "Ve stínu Padišáha", tak i zde musím hodnotit celou sérii. Ze začátku se děj krásně rozvíjí a slibuje i v dalších dílech spoustu překvapení. Téměř v každém díle zůstane něco nevyřešeno na potom. Děj krásně plyne a rozvíjí se v spoustu napínavých dobrodružství. Bohužel po dopadení pašeráků se děj pomalu začíná drobit a Kara už nevítězí silou a důvtipem při spoustě dobrodružných akcí, ale spíš své soky vyřídí tím, že je přemluví. Navíc jsem v posledních dílech musel spoustu stránek přeskočit, protože autor se zde sálodlouze zabívá křesťanstvím a smrtí, což u dobrodružné literatury nijak nepotřebuji. (právě v této knize už se děj začíná trochu rozplizávat)

18.11.2011 3 z 5

18.11.2011 5 z 5

Vězeň bagdádský Vězeň bagdádský Karel May

V zemi černých stanů V zemi černých stanů Karel May

Zemí Škipetarů Zemí Škipetarů Karel May

Tuhle knihu nelze hodnotit zvlášť, ale jako součást celé série. Myslím si, že společně s Vinnetouem se jedná o zlatý autorův počin. Jedno napínavé dobrodružství střídá druhé a třetí a vše nakonec spěje k velkému vyvrcholení. Kara ben Nemsí se jeví jako lidský a téměř nepřemožitelný hrdina, který se dokáže svou chytrostí a silou dostat z jakékoliv šlamastyky. Navíc má celá série i vysoký morální kodex.

18.11.2011 5 z 5

V balkánských roklinách V balkánských roklinách Karel May

Z Bagdádu do Cařihradu Z Bagdádu do Cařihradu Karel May

Divokým Kurdistánem Divokým Kurdistánem Karel May

Pouští Pouští Karel May

Mapy končí nad Nordkappem Mapy končí nad Nordkappem Jan Šťovíček

Knihu jsem dočetl jenom kvůli zajímavému místu, jinak to bylo opravdu dost nudné.

12.06.2011 2 z 5

Teď vás asi zastřelíme aneb Mladá dáma na cestách Teď vás asi zastřelíme aneb Mladá dáma na cestách Sue Williams

Opravdu vynikající kniha dost podobná trilogii Lidé od Mileny Holcové, také je psaná podobným stylem a čtenáři se jistě nebudou nudit. na každé stránce až se tají dech.

30.11.-0001 4 z 5