Hels Hels komentáře u knih

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Skvělá kniha. Moc jsem se bavila a zamilovala jsem si hlavní hrdinku. Ale... Na konci knihy jsem byla trochu mrzutá. Nechápala jsem, že už je konec když se vlastně nic nestalo. Nebylo tam pořádně dost romantiky ani akce. Obojího jsme se dotkli jen povrchově. Jsem z toho trochu nešťastná, protože jinak byla kniha skvělá, ale pořád jsem jen čekala na nějaké vyvrcholení, ale přišel jen konec

27.03.2024 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Tak hloupé, to bylo tak moc hloupé. Celá kniha je jedno velké přeslazené kliše. Postavy jsou opět naprosto dokonalé. Oba jsou krásný, sexy, chytrý a bez chybičky. Z obrovkého sukničkáře se dokonalým mužem stane prakticky přes noc.
Opět jako v padesáti odstínech hloupý pokus o "akční" zápletku, která by fungovala, kdyby byla více rozpracovaná a neodfláknutá. Takhle působila opravdu naivnině a moc jednoduše. Autorka se měla možná víc věnovat tomuhle a ne pořád řešit to jak se z prosté, cudné pany stala nadržená dračice. Jo a to mluvím o tý první akční zápletce. Pozor, v knize jsou totiž dvě. A obě jsou nudné a nevýrazné. Vlastně stejně jako celá kniha.
Ale abych jen nenadávala, jako milostný příběh to mohlo být pěkný, kdyby ubrali cukrbliků a asi tak 250 stránek (vata, vata, vata, všude samá vata).
Suma sumárum je to 50 odstínů šedi bez BDSM

07.12.2019

Remade Remade Alex Scarrow

Velmi dobré. Pár knih s postapokaliptickou tématikou jsem četla a zrovna tahle mě velmi příjemně překvapila. Za mě velmi originální uchopení viru a nemoci. Opravdu super. Napětí mě provázelo celou knihou a nedokázala jsem se od příběhu odtrhnout.
Jen zopakuji co bylo napsáno už v několika komentářích. Opravdu to není kniha pro děti. Je to horor s mnoha nepěknými a velmi živě popsanými scénami. Mě to nevadí, ale jsem si jistá, žei někteří dospělí by měli co dělat.
Nedala jsem 5 hvězdiček jen protože čekám jestli mě další díly nenadchnou ještě víc

27.10.2019 4 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Jak bych to jen... Nuda. Velká nuda. Anotace mě nalákala na romantickou a erotickou komedii, ale nebylo to tak.
Postavy i vztahy mezi nima mi nepřišli dostatečně vykreslené, měla jsem pocit, že toho o nich autoři napsali spoustu, ale vlasně jsem se nic nedozvěděla. Nedokázala jsem s nimi jako čtenář navázat vztah a i proto mě kniha nudila.
Další problém byl pro mě ten, že se v knize věnovalo spoustu prostoru kariéře Luca a Carmen. Víc prostoru než jejich vztahu. Přišlo mi jako by se autoři najednou snažili psát drama z prostředí redakce časopisu. Ale ani to nebylo dostatečně dramatické aby mě to zaujalo.
Na to kolik má kniha stránek vlastně vůbec nic neřekla a celou dobu jen nudně kloužete po povrchu.

*SPOILER*

Zde spoiler pro ty, kteří chtějí vědět konec, ale nechce se jim dočítat kniha (jako jsem byla já už někde v první třetině). Vynechám většinu věcí o jejich kariéře.
Carmen a Lucas spolu budou spát, většinou to bude naštvaný sex a budou se přes sloupek v časopisu hádat. Poté Lucase napadne, že by to měli pojmout jako návod na sex pro nesmělé muže jako je on. Carmen souhlasí po delší době. Přestanou spolu spát a stanou se přáteli. Nakonec se Lucas v redakci přizná že on je Slušňák a Jay po nich chce, aby pracovali jako ambasadoři (sama jsem nepochopila o co jde). Po jednom společném focení spolu začnou zase spát. Lucas se do Carmen zamiluje a ví, že ona miluje jeho. Lásku jí vyzná před kamerou, ale ona ho odpálkuje, protože se stěhuje do LA. Naštvaný Lucas na kameru řekne, že si Carmen většinu toho co psala do časopisu vymyslela. Carmen má zničenou kariéru, ale napíše o tom všem knihu. Lucas po čase zjistí že jeho šéf Jay je všivák (to co čtenář a Carmen ví od první chvíle). Odejde od novin a začne studovat žurnalistiku.
Po dvou letech se setkávají. Je to rozpačité, ale stále k sobě něco cítí. Carmen ho zve na večírek ke křtu knihy. On si s ní povídá, ale potom odchází, protože musí druhý den do školy. Dohodnou se, že až se Carmen vrátí z turné, tak se sejdou.

27.10.2019 1 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Pokud hledáte romantickou, dráždivou, ale i zábavnou knihu, tak je Gentleman devět ta pravá. Je to přesně to co očekáváte od Penelope Ward nebo Vii Keeland. Oddychovka na víkend, u které se zasmějete a na chvilku zasníte :)

27.10.2019

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Na můj vkus až příliš jednoduché. Vím, že takové už tyhle knížky jsou, ale tady nebyla podle mě ani špetka originality.
Plus co mi dost kazilo dojem ze čtení byl slovník, resp slova jako číča, klacek a prcinka

03.06.2019 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Upřímně na to jak je hlavní hrdinka ufňukaná a rádoby samostatná, knížka nebyla zas tak špatná. Spisovatelka umí psát opravdu čtivě, takže se to čte hezky, ale 320 stran je opravdu zbytečných. Podle mě by bylo lepší kdyby vynechala spoustu vaty a napsala rovnou celiství příběh i s koncem. Opravdu netuším, co chce "cpát" do dalšího dílu.

01.04.2017 3 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Musím říct, že navzdory jiným komentářům tady, se mi Pán věže líbil vic než první kniha. Líbilo se mi střídání postav, každou z nich jsem měla ráda a nadchlo mě, že se kniha věnuje celému království a nejen Vélinovi

21.03.2016 5 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Těšila jsem se na skvělou zombi knihu, ale nakonec jsem byla zklamaná. Hlavní hrdinka mi vyloženě vadila. Její drzost a rádoby cool povaha mi byly proti srsti. A ta část s rasismem mi přišla zvláštní. Podle mě se tam nijak zvlášť nehodila a vadilo mi to o to víc.
Další věc... Těšila jsem se na horor, ale zombie se objevili až na posledních stránkách. Prostě moc dlouhý začátek.
Ale velký plus dávám za konec knihy, ten mě navnadil na další čtení. A moc se mi líbilo vyobrazení zombie a jejich vůdců. Jsem zvědavá jak to s nima bude dál

24.08.2015 3 z 5

Komedie omylů Komedie omylů William Shakespeare

Hra je o omylech, který nastali po rozdělení dvou dvojčat a opětovném shledání. Ze začátku jsem se musela dost zorientovat, ale hned jak se to stalo, tak jsem se pobavila. Upřímně nepatřím k lidem, kteří čtou knihy z jiného, než 21. století, proto se mi do knihy nechtělo, když jsem jí musela číst do školy, ale jsem moc ráda, že jsem to udělala. Protože i když je kniha ze 17. století, tak se jejímu humoru můžete zasmát i dnes :)

31.08.2014 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Myslím, že tohle asi nepůjde. Knihu jsem dočetla jen s obtížemi, protože celou dobu číst jen o tom jak jsou oba nadžení, ale jak spolu být nemůžou, ale vlastně strašně moc musí, to je pro mě horor. Popisování jejich "sexu" a "inteligentních" rozhovorů mě jenom rozčilovali. Hlavní, co bych řekla je Nuda. A celá ta situace se sestrou Brook? No to fakt ne... chabý pokus o akční děj a jeho rozuzlení bylo ještě horší. Tahle kniha mě příšerně zklamala. Jediné, co se mi líbilo, bylo jak autorka zmiňovala různé písničky, byl to pěkný podtext k (pro mě) ne dobré knížce.

31.08.2014 1 z 5