hellena1523 hellena1523 komentáře u knih

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Jsem poněkud rozpačitá. Na jednu stranu se mi chce říct, že byla kniha super, pěkně se četla, postavy byly bezvadně vykreslené...ale zároveň mi neskutečně vadilo střídání časových linií, to bylo neskutečně zmatené a pokaždé mi to narušilo požitek z příběhu, protože když jsem se začetla, hup a najednou jsem byla zase někde úplně jinde a udržet veškeré informace a nějakou časovou posloupnost bylo takřka nemožné, pokud člověk nečetl větší úsek jedním dechem.
Já tedy fakt nevím. Na jednu stranu se mi moc líbila, na druhou stranu nevím, kdo Jule skutečně je. Zvláštní no. Určitě nesedne každému.

03.06.2020 3 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Dávám jednu hvězdičku za obálku. Ta je totiž krásná. Obsah je něco strašného. A zařazení do "vánoční literatury" mi teda úplně uniká...

03.06.2020 1 z 5

Jak překonat strach, úzkost, paniku a fobie Jak překonat strach, úzkost, paniku a fobie Doris Wolf

Kniha není špatná, ale faktem je, že už jsem měla v ruce i lepší, pokud jde o tématiku úzkostí.
Nicméně několik dobrých rad a hlavně ucelených informací poskytuje, to určitě ano. A věřím, že mnoha lidem opravdu může pomoci.

03.06.2020 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Totální klišé a od prvních stránek tušíte, jak se příběh bude vyvíjet. Postavy mi příliš nesedly. Hlavní hrdinka byla slepice a hlavní hrdina byl namistrovaný debílek.
Pokud hodnotím jako odpočinkovou literaturu, která vám má pomoct zabít čas během pobytu v nemocnici, tak nedoporučuju...chvílemi jsem zvažovala, jestli by nebylo lepší být na patologii.
Ale musím uznat, že je kniha velmi čtivá a když od ní nic nečekáte, tak nebudete zklamaní.

03.06.2020 1 z 5

Karlos Vémola: Zrození Terminátora Karlos Vémola: Zrození Terminátora Martin Jaroš

Pravda, nečekala jsem žádnou olympiádu, ale vzhledem k hodnocení ostatních knih autora mě ani nenapadlo, že to bude fakt tak blbý. Poněkud podlézavá slátanina, která z jednoho nabušeného bonvivána dělá hrdinu a nadčlověka. Ne díky, příště snad radši Policie v akci.
Někomu určitě sedne a bude se líbit, ale pro mě bohužel ztráta času.

03.06.2020 odpad!

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Na mě příliš popisné, což zrovna nemusím, ale současně i velice sugestivní.

09.05.2020 4 z 5

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Tento román má vše, co by pravý romantický román měl mít, nicméně pro dnešního průměrného čtenáře bude asi těžko schroupatelný. Mně se velice líbil zvukomalebný jazyk, jímž je napsán, avšak některé pasáže už mi lezly krkem ("Já ne! To on! To on!" jsem málem řvala i ze spaní). Obsahově je román určitě zajímavý, mnohotvárný, postavy působí hmatatelně, pakliže se čtenář nechá unést na vodách romantismu do dob - pro nás - dávno minulých. Osobně bych se ke knize ale znovu určitě nevrátila a zrovna KHM pro mne není nijak zvlášť atraktivní spisovatel.
Pokud se studentům objeví v povinné literatuře, tak bych asi doporučila audioknihu, která pro mladé čtenáře bude (podle mého názoru) únosnější.

09.05.2020 3 z 5

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Poláček byl skvělý spisovatel, o tom asi nelze vésti spory, ale tohle byla koncentrovaná nuda s hromadou neskutečně protivných a otravných postav. Z knihy si odnáším jen nepříjemný pocit. Bohužel.

07.05.2020 2 z 5

Ohlas písní českých Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

Nestárnoucí klasika! Nádhera!

04.05.2020 5 z 5

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Krásné čtení, zejména pro milovníky zvířat a přírody.

03.05.2020

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Znovu už bych nečetla, ale byl to neuvěřitelně silný a dojemný příběh.

29.04.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Četla jsem po 20 letech a musím říct, že mě to snad bavilo úplně stejně nebo i o chlup víc, než v těch 10 letech.
JKR píše bezpochyby velmi čtivě, poutavě a ten první díl, kdy se vlastně čtenář seznamuje s hlavními hrdiny a prostředím kouzelnického světa, je - jak jinak - velmi okouzlující.
P. S.: Já vím, že je Hermiona neskutečná, chvílemi otravná šprtka, ale já ji stejně miluju!

29.04.2020 5 z 5

Věřte sami sobě! Věřte sami sobě! Tomáš Novák

Žádná olympiáda to nebyla, ale úplná ztráta času určitě taky ne.
Ocenila bych testy a tipy, jak na sobě zapracovat.

20.04.2020 3 z 5

Abeceda krasopsaní Abeceda krasopsaní Tanja Cappell

Čekala jsem víc tipů, tohle mi přišlo spíš jako galerie fontů.
Na to, o jaký formát jde, jsem opravdu zklamaná - moc tipů jsem si vskutku neodnesla.

06.04.2020 2 z 5

Jak zvládnout generalizovanou úzkostnou poruchu Jak zvládnout generalizovanou úzkostnou poruchu Ján Praško

Velmi dobře sepsané, pochopitelné i pro laika, přehledné. Oceňuji kazuistiky i návod na základní relaxační techniky.

06.04.2020 5 z 5

Prostě Hawking! Prostě Hawking! Rüdiger Vaas

Velmi čtivé a přístupné i těm čtenářům, kteří se o téma nezajímají do hloubky, ale rádi by měli alespoň nějaké povědomí o teoriíh S. Hawkinga.

06.04.2020 4 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

V záplavě blábolů se dalo najít pár opravdu dobrých textů, ovšem editorská práce selhala. V této knize to obzvlášť křičí. Pokud se totiž snaží kniha říct "jsme ženy a jsme báječné", pak by bylo super, kdyby tam aspoň nebylo takové množství chyb, protože to dost ubírá na serióznosti. Nakonec to celé působí spíš jako groteska, což je škoda.

06.04.2020 1 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Velice průměrné. Určitě jsem četla lepší tituly.

06.04.2020 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Vizuálně kniha překračuje stín obsahu, přesto ji hodnotím lépe, než jsem sama čekala.
Příjemné, milé čtení.

06.04.2020 3 z 5

Většina autorů s přibývajícími tituly roste a přesahuje svůj debut. Většina ale nejsou všichni.

06.04.2020 odpad!