hellena1523 hellena1523 komentáře u knih

Bestiář Bestiář Luboš Antonín

Moc se mi líbilo zpracování, ale pokud jde o samotný text, jedná se spíš o moc hezký výtah z jiných publikací. Že bych v knize viděla nějaký velký přínos na poli okultismu nebo etnologie, to určitě ne. Autor nepřináší žádné nové závěry, nebo teorie. Škoda.

Gotický svět Gotický svět Natasha Scharf

Určitě lepší, než titul Goth, už jen z důvodu evropského přehledu a zaměření se na evropské kořeny subkultury, přesto...i tentokrát jsem čekala víc. Vizuálně hezky zpracovaná, plno fotografií, křídový papír, ale struktura textu mi něčím vadila.

Marná lásky snaha Marná lásky snaha William Shakespeare

Preferuji spíše tragédie Dobrého Willa, ale i některé komedie stojí za to...Tato je jednou z nich.

Agrese, identita, osobnost Agrese, identita, osobnost Ivo Čermák

Skvěle zpracovaná témata. Čtivé, přitom ale vědecké a na úrovni. Gratuluji autorům k dobře odvedené práci.

15.02.2017 4 z 5

Lexikon: Neautorizovaný průvodce příběhy Harryho Pottera a souvisejícími prameny Lexikon: Neautorizovaný průvodce příběhy Harryho Pottera a souvisejícími prameny Steve Vander Ark

Moc pěkné zpracování. Bůhví jaká pecka to není, spíš takové doplnění celé série...ale pro fanoušky HP určitě nezbytností!

15.02.2017 5 z 5

Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích David Baggett

Mám dojem, že celá takhle série knih, tzv. filosofie, je tak nějak...zbytečná...Přečtení mi nic nepřineslo.

15.02.2017 2 z 5

Strašidelný dům – duchařské povídky Strašidelný dům – duchařské povídky Charles Dickens

Knihu bych doporučila JEN A POUZE skalním fanouškům autora. Líbil se mi styl vyprávění, ale popravdě...příběh mě nijak zvlášť nebral.

Upírské příběhy Upírské příběhy Arthur Conan Doyle

Mé očekávání bylo daleko vyšší, než výsledné pocity. Průměrné čtení.

15.02.2017 3 z 5

Slova jako sen motýla. Myšlenky taoismu Slova jako sen motýla. Myšlenky taoismu Wolfgang Ommerborn

Poetické, hezké...určitě se nezalíbí každému a 100% je třeba mít tu správnou náladu.

15.02.2017 5 z 5

Kouzlo šerosvitu: Úvahy o japonské kultuře Kouzlo šerosvitu: Úvahy o japonské kultuře Antonín Líman

Vizuálně naprosto úchvatná! Pokud jde o obsah, pár výhrad by se našlo, ale přesto je to skvělý evropský náhled na exotiku japonské kultury.

15.02.2017 5 z 5

Kmeny a klany v arabském Maghribu Kmeny a klany v arabském Maghribu Eduard Gombár

Četla jsem k semináři o Maghribu a kniha byla velmi přínosná. Skvělá publikace, chcete-li získat nějaký přehled o severní Africe, dějinách a souvislostech.

15.02.2017 5 z 5

Čínský horoskop. Kratochvílné povídání o čínském horoskopu Čínský horoskop. Kratochvílné povídání o čínském horoskopu JA. KA. MAN

Velmi čtivé, ale hlubší dojem nezanechá. Jako čtení na záchod je to fajn.

Faktor PSI - paranormální jevy Faktor PSI - paranormální jevy Dan Aykroyd

Velmi čtivé příběhy. Velmi oceňuji, že jsou zahrnuty ty, které logické/pragmatické vysvětlení zkrátka nemají, ale i ty, které lze snadno objasnit. Často mi běhal mráz po zádech! Četla jsem již před lety, ale dosud - když si na některé příběhy vzpomenu - projede mnou hodně nepříjemný pocit.

15.02.2017 4 z 5

Goth - Magická stránka temné kultury Goth - Magická stránka temné kultury Raven Digitalis

Kniha je velmi čtivá, ale i tak je to celkem zklamání. Očekávala jsem ucelený historický přehled, popřípadě sociologickou sondu subkultury, ale autor - jak již bylo zmíněno v komentářích - se zaměřuje spíše na přehled vizuálních performací a popis magie, která však ani zdaleka není nevyhnutelnou součástí subkultury, nýbrž jednou z mnoha možností sebevyjádření.
Oceňuji ale seznam kapel a dalších umělců, o které jsem si rozšířila obzory.
Vizuálně je kniha zpracovaná bezvadně, i struktura textu mi přijde fajn, ale má své mouchy, takže konečný dojem: zkrátka průměr.

Pohled oknem Pohled oknem Jane Goodall

Jane Goodallová a její celoživotní práce je přínosem napříč obory. Tato publikace obohatí nejen zoology či milovníky primátů, ale i antropology a všechny ty, kteří se zajímají o sociologii.

Encyklopedie hrůzy Encyklopedie hrůzy Joshua Gee

Bezva pro děti, které mají morbidnější choutky než My little ponny (teda pokud nepovažujete My little ponny za vrchol brutality...) :-)

Cikáni a etnicita Cikáni a etnicita Marek Jakoubek

V odborných textech lze najít i lepší eseje...Takový poměrně čtivý průměr, jemuž by bylo možno mnohé vytknout, popřípadě alespoň rozvést.

Jsem číslo 17.100 Jsem číslo 17.100 Mirko Matyáš

Neskutečně sugestivní! Deskriptivní vyobrazení běžného "života" v táboře smrti...Od stravování, přes četné a velmi kruté nástupy, až po střevní problémy a smrt všude kolem...

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Pro mě to bylo docela zklamání. Ale za to nemůže ani tak kniha, jako spíše ohlasy...čekala jsem zkrátka víc, než průměrný thriller (jo, místy hodně, hodně brutální...na dětské tváře zlité kyselinou, nebo kladivem vymlácené oči jsem fakt měkká). Bylo tam hodně rozjetých linií, na které jsem jako čtenář nedostala odpověď, nebo mi přišly absolutně mimo...
Pár momentů - zejména pak co se týká charakterů hlavních postav - to mi přišlo až moc přitažené za vlasy. Lidská psychika je sice velmi komplikovanou záležitostí, nicméně i tak...Lehce ubrat a bylo by to fajn, takhle to bylo zbytečně přepálený, tudíž ne příliš uvěřitelný --) takže to ztrácelo na hodnotě.
Struktura textu mi příliš nevyhovovala...a místy jsem se do čtení musela spíš nutit, protože mě nechytlo tolik, jak jsem očekávala...
Ale konečný verdikt je: Přečtení určitě nelituji, špatné to nebylo a za své zklamání si můžu sama, když jsem nepoučitelná a vždycky mám velká očekávání. Takže fajn průměr na večerní čtení.

15.02.2017 3 z 5

Komunikace zaměřená na člověka - Rozumět sobě i druhým Komunikace zaměřená na člověka - Rozumět sobě i druhým Renate Motschnig

Hlavni myslenky lze shrnout na jednu stranu. Zbytek je omacka s opakujicimi se terminy a slovnimi spojenimi. Neni vubec zbytecna, je to dobry vycuc hlavnich myslenek Carla Rogerse, ale je fakt spatne napsana. Libi se mi i struktura textu, ale...prirovnala bych to k odflaknute bakalarske praci nekoho, koho jeho tema prilis nebere...skoda.

14.02.2017 2 z 5