helena19 helena19 komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ruta Sepetys opět nezklamala. Já už jsem sice ve věku, kdy jsem sametovou revoluci u nás nezažila... takže nemám s čím srovnávat, ale o to víc jsem si při čtení této knížky uvědomovala vděčnost vůči lidem, kteří se režimu postavili a bojovali za svobodnou zemi. Tato knížka mi dokázala svými propracovanými kapitolami dost dobře přiblížit komunistický režim a hrůzy, které páchal. Je až neuvěřitelné, že se něco takového na světě dělo a buďme upřímní není to zase až tak dávno, a přesto mám pocit, že spoustu lidí zapomíná, za co bojovali a proč bojovali.

30.09.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Toto byl silný příběh plný syrových emocí a srdceryvných pasáží, které v člověku zanechaly nepopsatelně silné emoce. Autorka dokázala v člověku probudit emoce od strachu, nenávisti, lítosti, lásky, naděje až po odpuštění.

11.09.2022 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tato knížka mě úplně pohltila. Byla to úplná emoční bomba, kdy člověk spolu s hlavní hrdinkou trpěl a prožíval její traumata. Skvěle zpracované a teď se musím pustit do pokračování.

08.01.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Krásný příběh ze světa krasobruslení. Bylo to plné sarkasmu, houževnatosti a lásky.

21.05.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Skvělá knížka. Bavila jsem se u ní od začátku do konce. Moc se mi líbila kousavá konverzace mezi hlavními postavami... ironii a sarkasmus ty já můžu. A také prostředí knihovny bylo prostě perfektní.

26.02.2021 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Tak tato knížka mě dostala...nejen, že byla plná smíchu, slz, štěstí, ale také hluboké lásky.

16.02.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Naprosto skvělá knížka! A ten konec byl tak děsně napínavý.

25.01.2021 5 z 5

Moje poslední sezona Moje poslední sezona Martin Fourcade

Krásná knížka plná emocí...doporučuju všem milovníkům biatlonu, Martin byl skvělý sportovec. Na konci jsem měla i trošku na krajíčku z toho, jak hezky se s ním každý loučil a nikdo nechtěl jeho konci kariéry uvěřit. Martin dokázal ukázat, že biatlonisté jsou čestní, upřímní a srdeční lidé, kteří jednají spravedlivě a lidsky. Moc si ho vážím.

27.12.2020 5 z 5

King King T. M. Frazier

Super příběh plný tajemství, ale také sprostých slov, za která dávám jednu hvězdičku dolů. Nepovažuji se za žádného suchara, co se sprostých slov týče, ale zde jich bylo přehnaně moc, i když zase na druhou stranu do prostředí knihy se to asi hodilo. Každopádně, musím si přečíst další díl, i když jen v amatérském překladu.

17.02.2019 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Super, těším se na další díl.

29.12.2018 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Paráda! Elle Kennedy nikdy nezklame. :-) Příběh byl opět plný vtipných scén i lásky. Moc se těším na další její knížky. :-)

11.02.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

To je hrozný, potřebuju další díl! Tahle série mě asi zabije. Museli ke všemu najít tolik odvahy a knížka skončí takhle? Jako jasně, knížka byla super, hezky se četla, ale jsem naštvaná, že nemám pokračování a pěknou chvíli ani mít nebudu. :( :D Zároveň se ale nemůžu dočkat, jak to všechno skončí. :)

30.01.2018 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Nutně potřebuju druhý díl! Byla to super knížka, dcl mě zklamal konec, protože jsem romantická duše :D a o to víc se těším na pokračování. Ačkoliv se jedná o knížku Young Adult, líbilo se mi, že obsahovala i tu temnou stránku dospívání nejen zamilování a sex.

27.01.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Krásný historický román. Trochu mi to připomínalo romány od Jane Austen. Ze začátku jsem byla trošku v rozpacích, z těch popisných pasáží a té spousty postav, ale tak nějak jsem se od této knížky stejně nedokázala odtrhnout, a i když jsem si říkala, že další díl číst nebudu, po přečtení knížky jsem přesvědčená, že se na další díl s chutí vrhnu (tedy až bude vydán) :D Přece jen konec ve mně vyvolal mnoho otázek.

23.01.2018 4 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Knížka mě naprosto uchvátila a pohltila stejně jako celá knižní série. Konec byl dokonalý.

27.12.2017 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Tahle knížka mě zaujala už obálkou a anotací. Jsem ráda, že jsem se ve svém úsudku nespletla a knížka mě naprosto pohltila. Úžasný příběh, úžasné postavy, úžasný epilog. Doufám, že se dostanu k dalším knížkám od této autorky, které jsem naprosto propadla. Líbila se mi kousavost Jakea i upovídanost Gillian. Snad se dočkáme Turbulence 2.

05.11.2017 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Tak tenhle díl byl naprostá bomba. Ze začátku sice pomalejší plynutí děje, ale pak se to rozjelo a prostě wau... Nemůžu se dočkat dalšího dílu a především (spoiler: dalších scén Lucy a Sofie, zvláště se těším na to, jestli to co si myslím, že Luca poslední větou řekl, je to co si myslím.)

29.10.2017 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Původně jsem byla přesvědčená, že si to zaslouží jen tři hvězdičky. Ale díky napínavému konci a taky tomu, že konečně všechno začalo dávat smysl, jsem to přehodnotila na čtyři hvězdičky.

13.10.2017 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tuhle sérii naprosto zbožňuju! To jak se Reed od prvního dílu až do tohoto měnil ze zmetka v kluka snů bylo boží. Každý díl byl plný napětí, očekávání, lásky a touhy, jednoznačně jsem touto sérií uchvácená, stejně jako bratry Royalovými, doufám, že autorka napíše další podobně skvělou sérii.

24.09.2017 5 z 5

Srdcové eso Srdcové eso Lisa Cooke

Krásná knížka plná kousavé konverzace mezi hlavními hrdiny. Líbí se mi námět, který je ojedinělý a i doba, kde se příběh odehrával byla kouzelná.

20.09.2017 5 z 5