Hela74 Hela74 komentáře u knih

Nerozlučné Nerozlučné Simone de Beauvoir

Přátelství dvou žen, plný pocitů, situací a tak jemný. Zůstane v mé knihovně určitě, třeba pro dceru a já se k ní určitě vrátím.

16.07.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Děj knihy nádherný, poslední část v koncentračním táboře, z toho mně bylo úzko. A vztah a později manželství s Hanušem, jsem si říkala, že to přece nemůže žít a nechat si vše líbit. Tak to silná žena vyřešila. Děkuji moc!!

04.11.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Drsný příběh hornických rodin, smrt, stěhování, lásky, vztahy. To vše tam bylo. Podvědomí se k ní někdy vrací, i když na stole leží další knížky.

23.08.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

(SPOILER) Kniha se hezky četla, tak plynula, ale Hynek, který se tam objevil a nakonec se z něho stal muž knihy, tak to bylo divné. Život ve městě a na vesnici, pohled sester na život té druhé.

23.08.2020 4 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Nevím, zda k tomuto tématu napsat, že kniha byla skvělá. Moc se mně líbila hlavní postava, promyšlené skrýše pro Židy, stavby továren a ty dialogy mezi postavami. Francie- Paříž- venkov.

13.04.2020 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Moc hezká knížka,skvělý příběh, vyrovnat se s pravdou, která je nalezena. Akorát mně trochu vadilo to přeskakování v ději. Jinak se těším na novou knížku od spisovatelky.

09.03.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Pohled německé dívky na II. světovou válku,jak to viděli obyčejný lidí a co dokázali napáchat sousedé, kamarádi z dětství. To všichni víme z knih, filmů, dokumentů, ale vždy z toho zamrazí.

23.12.2019 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Krásná kniha o silné ženě, o lásce k Herbertovi. Knížka se mně moc líbila a nejvíce ty dopisy od Olgy na konci knihy. Kolik let mu je psala a odpověď žádná.

29.10.2019 5 z 5

Málo času na život Málo času na život Camille Pagán

Hezký příběh ze života a o tom co nás třeba někdy může potkat.

29.10.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mám teď čtivé období knížek, kde se vypráví o více generacích jedné rodiny. A tahle do toho také zapadla. Velké srdce Irmy, chladné srdce Edity. Povedená kniha.

10.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knížka, která zase nezklamala!!! Nevím , čím to, ale poslední dobou mě baví číst knížky o generačním propojení rodin, o jejich tajemstvích. Možná je to trochu věkem :-),v něčem třeba trochu vidíte svůj příběh, smutné i pozitivní události a pak se rád vrací ke kořenům.

19.06.2019 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Moc hezká knížka. Nechybí napětí, dobře se čte.

06.04.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Krásná kniha, silný příběh.

05.03.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Na doporučení kolegyně z práce. Krátké kapitoly, útržky z novin k danému dni a roku. Příběh jedné rodiny, slib, který dali otci. Moc dobře se to četlo. Jsem ročník 1974 a je nutné, si některé naše dějiny stále připomínat, jinak na ně společnost pomalu zapomene. Vím, že takových příběhů by tady bylo na tisíce knih.

04.03.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Já jsem se do knihy nemohla začíst, nešlo to. Pak se to přelomilo a dneska jsem dala ten zbytek. Eleanor je zajímavá žena, která se během děje mění a Raymond do toho hezky zapadá.

17.03.2018

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jednou kolegyně řekla v kanceláři, že četla knihu Hana od Aleny Mornštajnové a já hned nelenila a koukla na Databáze knih. Už mám přečtený Hotýlek, Slepou mapu a pod stromeček jsem si nadělila knihu Hana. Pro mě nádherné příběhy obou knih, pěkně se to čte a jsou to příběhy o generacích rodin, které vždy zasáhnou mojí duši a musím nad nimi přemýšlet.

24.01.2018

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Tato kniha byla moje první setkání s autorem, o jeho knížkách se mluvilo v práci. Kniha nádherná!
Pak jsem pokračovala knihou Pád, velice zajímavá kniha a kniha, která mě od Simona dostala byl Skleněný pokoj.

31.05.2015

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsaná kniha! Přečteno jedním dechem. Statečnost hlavní hrdinky, která se vlastně nebála ničeho a pomoci druhým bylo to první, na co vždy myslela.

31.05.2015