Heidi9 Heidi9 komentáře u knih

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Poirota zbožňuju (strašně se mi líbí, jak má svoje "mouchy"), četla jsem skoro všechny knížky s ním a všechny se mi líbily tolik, že mě nikdy nenapadlo, že bych mohla mít nějakou oblíbenou - no a přece, tohle je podle mě snad nejlepší detektivka s Poirotem. Jako vždy geniálně zamotaná zápletka s naprosto nečekaným rozuzlením.

15.01.2019 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tady si nějak nejsem jistá hodnocením. Knížku jsem si koupila zcela naslepo, ani jsem o ní neslyšela, jen jsem zatoužila po nějaké prosté teenage romanci a tahle knížka mi byla na polici sympatická. Nejdřív moje očekávání splnila na jedničku - dobře napsaná, postavy, do kterých jsem se vžila, zkrátka výborně se četla. Závěr mě ovšem zarazil natolik, že jsem měla až chuť vytrhnout posledních pár stran (jakože knihy jsou pro mě živé bytosti, takže to byl velice silný dojem). Po zjištění, že je to série, mi to přestalo připadat TAK příšerné, ale přesto mi to dost pokazilo sladký dojem z knížky. Možná hodnocení zvednu, až si přečtu další díl a zjistím, kam autorka tím závěrem mířila, ale prozatím byl závěr těžké zklamání a zkažení dojmu z jinak dobrého příběhu.

13.01.2019 3 z 5

Nesmírně zvláštní kniha, poprvé jsem ji odložila asi v polovině a nedočetla, ale jsem opravdu ráda, že jsem jí dala druhou šanci. Druhá polovina mě bavila víc, a závěr mě dojal až k slzám.

17.04.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná knížka, objevila jsem ji díky škole, ale hodně se mi líbila. Smutný, ale krásný příběh lásky za války, a zajímavé filozofické myšlenky na pozadí.

13.02.2017 5 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Docela pěkná knížka, čtivá a vcelku napínavá, jen mi připadala trochu moc smutná. Většina postav má od začátku různé psychické problémy, složité (nejen) rodinné vztahy, a celkově to vyznívá jako popis dost kruté reality, která pak nemá žádný, ani částečný happyend, a všechny postavy dál pokračují ve svých smutných životech. Tajemná atmosféra pěkná, ale na podobné téma jsem četla i lépe napsané knihy, takže víc než 3 hvězdičky dát nemůžu.

12.02.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jako fajn knížka, na odreagování, ale vzhledem k nadšeným recenzím, co jsem na ni četla, jsem čekala víc. Je to čtivé, čte se poměrně rychle, ale to je tak všechno. Hrdinka mi lezla na nervy celou dobu a děj byl hodně chudý, nakonec se vlastně vůbec nic zásadního nedělo. Celá trilogie jen o tom, jak se hrdinka nemůže rozhodnout mezi dvěma láskami, načež si předvídatelně vybere (toho bohatšího =D). Říkat tomuhle sci-fi je urážka žánru, daleko spíš je to romantická pohádka. Akce tam takřka nebyla a jediné, co můžu autorce pochválit, je, že byla schopná takovou zápletku natáhnout na tři knihy.

25.01.2017 2 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla, úžasná atmosféra, přečetla jsem ji jedním dechem. Děj byl správně záhadný, nakonec do sebe všechno zapadlo, a stejně si čtenář může vybrat, jak vlastně knížka dopadla. Typicky irský kousek, velice povedený. Nechápu, jak může někdo o irské knize napsat, že je to "americká slátanina" - nejenže nejspíš nepochopil děj (což se u knížek tohohle záhadného typu stává), ale ani neví, odkud vlastně knížka je - to pak těžko hodnotit ;)

29.12.2016 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Úžasná knížka, jako malá jsem vždycky strašně chtěla být Vont a bydlet ve Stínadlech =D dodnes ji ráda čtu znovu. Takových pěkných knížek není nikdy dost =)

04.12.2016 5 z 5

Zlaté listí Zlaté listí Dagmar Dvořáková

Jako malou mě knížka děsila, ale zároveň jsem ji zbožňovala. Četla jsem ji jako knížku pohádek, a občas se k ní dodnes vracím.

30.11.2016 5 z 5

Upír - román ze světové války Upír - román ze světové války Marie Kyzlinková

Klasická slaďárna, ale tak stará, že dneska by se dala považovat za kvalitní četbu. Roztomilá knížka, má svoje kouzlo.

Vítězství orlů Vítězství orlů Naomi Novik

Nesmírně mě mrzí, že takto kvalitní fantasy zůstává téměř nepovšimnutá a co víc, nepřeložená. Zatímco v USA vyšlo už asi 9 dílů, pátý je zřejmě poslední, který byl přeložen. Jinak perfektní série.

Nocte Nocte Courtney Cole

Začátek mě moc nezaujal, říkala jsem si, že je to zas další trapná nereálná slaďárna, ale přece jen jsem chtěla vědět, jak to dopadne - a závěr mě naprosto dostal. Asi jedna z nejlepších "psycháren", co jsem kdy četla.

29.11.2016 5 z 5

Relaxační omalovánky: Ptáci, motýli a příroda Relaxační omalovánky: Ptáci, motýli a příroda Ursula Schwab

Krásné obrázky, kvalitní papír a proti některým jiným i dobrá cena. Vytknout můžu jedině to, že se na sebe barvy obtiskávají, protože omalovánky nejsou na samostatných listech, a kniha se mi po vybarvení asi dvou obrázků začala rozpadat, listy v ní moc nedrží.