Hedžoková Hedžoková komentáře u knih

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Jak už bylo psáno, nechápu propuštění vraha, přišlo by se na to i tak, ale stejně. Lepší průměr, další díly vynechám.

20.02.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Přečteno za dva dny, nešlo odložit;)

03.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Některé knihy přečtu a za pár dní už nevím, o čem byly. U Hany je to jiné, komentář píšu s velkým odstupem, příběh je krásný, silný a nezapomenutelný.

02.02.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh, který vám v hlavě zůstane, až jsem po dočtení nemohla spát. Silná knížka, zvláštní pocit po ní. Takové smutno, skoro jako u Hany.

02.02.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Oddechovka, velmi čtivá, ale příběh jaksi chyběl. Nic moc se nestalo, některé postavy v knize to tak i chtěly, kniha o obyčejných lidech a obyčejných příhodách a životech, které žije většina z nás.

10.03.2019 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Velmi čtivá kniha, napíná čtenáře, jestli se Alici vzpomínky vrátí a odejde tak od manžela. Stará Alice mi byla hodně nesympatická, nová Alice o něco méně a opravdu mě zajímalo, co se v životě musí stát, aby se z lásky stala lhostejnost a někdy až nenávist. Bohužel to většinou bývají maličkosti, které se kupí a kupí a v případě Alice a Nicka se nakupily až k rozvodu. Potěšil mě šťastný konec a i Alici jsem nakonec měla dost ráda, po většinu doby jsem jí brala jako mrchu, ale kniha ukazuje, jak moc záleží na úhlu pohledu, Alici jsem na konci chápala a její důvody k odcizení s k rozvodu byly pochopitelné. Kniha se mi moc líbila, jedna z aurorčiných nejpovedenějších.

08.10.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Další příběh z druhé světové války prolínající se se současností. V této knize však je něco navíc, něco co vás vtáhne do děje, oblíbíte si Dana, tak trochu i Stellu (neměla to holka jednoduché), litujete Stelly manžela a vůbec vás neruší současná dějová linie. Alespoň že Will a Jess najdou svoje štěstí a lásku, alespoň nějaký happyend. Krásný příběh, kdy zatoužíte prožít lásku jako Stella a Dan, ale vlastně jim to moc nevyjde, takže není nakonec moc co závidět.

18.09.2018 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Jedna z mála knih, kdy je film daleko lepší, krásnější a dojemnější než kniha.

20.08.2018 4 z 5

Povinnost pro fanoušky Harryho, ale už to není ono. Přeplácané a předvídatelné, pro mě už díl nepatří do série. A trochu zklamání z děje, vážně chceme vědět, jak je na tom Harry a spol za dvacet let?

25.10.2016 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kniha mě příliš neoslovila, přečteno, odloženo, zapomenuto. I přes to, že mi hrdinka Roberta byla povahově podobná, nezaujala. Příběh z minulosti byl zajímavější, ale Dorothy bych za přítelkyni rozhodně nechtěla. Příběh mě do děje nevtáhl, oddychovka tak na cestu do vlaku.

23.10.2016 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Příběhy z válečných let mě fascinují, autorka propojila důvěryhodně minulost se současností, předvídatelný, ale šťastný konec, proto také tyto knihy čteme. Přečteno na jeden zátah, skvělá oddychovka.

18.09.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Krásný příběh, postavy podobné jako v autorově knize Dívka,... Židovská dívka a chudá, ale vynalezavá a celkově výjimečná postava chlapce. A lehké děvy, zlodějíčci a gangsteři. Tento příběh byl pro mě čtivejší, prostředí, postavy a příběh reálnější, dáno dobovým zasazením děje. Knihu doporučuji.

02.06.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh o holocaustu, popis událostí z koncentračního tábora, který jsem už četla kolikrát, zajímavě doplněný dějovou linií z dnešní Ameriky. Propletený děj, zajímaví hrdinové, nicméně po přečtení kniha nezanechala hlubší dojem.

17.04.2016 4 z 5