Hedwik Hedwik komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Smutné, nelidské … nechápu :(

27.12.2021 5 z 5

Co čmeláci nevěděli Co čmeláci nevěděli Adéla Fialová

Veliká paráda, která se velice líbí jak synkovi, tak i mě :) Těším se na další počiny této autorky.

05.03.2021 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Klasika, která by neměla nikomu utéci. Ač příběh znám, hltal jsem jej jedním dechem.

18.02.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Zajímavě napsaná kniha. Osobně takové téma nemám moc rád, ale dal jsem na doporučení a nelituji. Kniha mě vzala za srdce a přinutila opět začít více číst.

01.09.2019 5 z 5

Lišiak Pax Lišiak Pax Sara Pennypacker

Citlivé, životní, lidské.

04.01.2019 5 z 5

Nullarbor, země nikoho Nullarbor, země nikoho Václav Potužník

Moc pěkné čtení, které mě vrátilo do doby, kdy cestování nebylo samozřejmostí a objevování cizich světu bylo tak vzrušující, žádný Google earth apod. V dnesni době je takových to cestovalu spousta a cestopis stiha cestopis, ale toto dílo je prapočátek všeho pro moto cestování.

01.01.2019 5 z 5

Život a doba Skrblíka McKváka Život a doba Skrblíka McKváka Don Rosa

Úžasný komiks, který předčil veškerá má očekávání. Kniha je velice pěkně napsána a ilustrována. Osvětluje čtenáři osobu Skrblíka, ukazuje nám a vysvětluje jak Skrblík přišel k cylindru, šatům, brýlím a samozřejmě jak byl vybudován majestátní trezor. U knihy jsem se nasmál. Kniha může být jak pro malé, tak pro velké i když velkým čtenářům budou nejspíše docházet některé souvislosti a bude si příběhy více užívat. Za mě veliká paráda :)

30.07.2018 5 z 5

Jawa kolem světa 2: Příběh Dinga Jawa kolem světa 2: Příběh Dinga Pavel Suchý

Zbožňuji příběhy Pavla Suchého, který vše vylíčí lidský a poutavě. Skvělé je přečíst si knihu a vyrazit na přednášku, tím si doplníte příběhy :)

15.07.2018 5 z 5

Za ohradou snů Za ohradou snů Jan Králík

Hezky napsaná kniha, dýchá dobou dávno minulou na každé stránce. Lepší seznámení s panem Lhotákem jsem si snad nemohl přát, když už není možné osobní setkání.

26.06.2018 5 z 5

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rudolf Krautschneider

Po první knize od Rudy mořeplavce jsem si musel přečíst další knihu. Pan mořeplavec nezklamal a i když stále netoužím vyrazit na moře, díky jeho vyprávěním jsem měl pocit, že stojím vedle něho na můstku a pomáhám jemu a kamarádům odstraňovat kamna z kajuty. Je mi jasné, že u této knihy nezůstu a brzy se vrhnu na další.

10.06.2018 5 z 5

Lidé a oceán Lidé a oceán Rudolf Krautschneider

Ještě se na cestu nechystám, ale chybí už jen trochu a tak si od pána ještě něco přečtu :) Obdiv nad jeho odvahou!

05.04.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po nějaké době jsem se vrátil k tomuto žánru, k tomuto autorovi a i když je kniha napsaná ve velmi poutavém stylu, jak jinak :) tak si z ní nesednu na zadek jako z předešlých. Možná je to tím, že člověk už pozná rukopis a myšlenku, stejně jako u seriálu Colombo. Téma zajímavé, jen to propracování bych čekal hlubší. Však doporučuji k přečtení.

29.06.2017 3 z 5

Má vzpomínka je Bugatti Má vzpomínka je Bugatti Eliška Junková

Nepřestávám žasnout, stále mě tato paní udivuje a tímto se jí pomyslně klaním. Snad nebudou takový to lidé nikdy zapomenuti.

14.05.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Velmi hezká kniha s chytrou myšlenkou. Pár věcí jsem v knize postrádal a během čtení jsem doufal, že už, už, dojde k rozuzlení, ale ono ne. Má to snad být příprava pro druhý díl? Však kniha se četla sama, díky.

27.11.2016 4 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Kniha, kterých je napsáno na toto téma mnoho, avšak celkem hezky je vše uvedeno na názorném příkladu: sýru, který mam velmi rád a o to více toto chápu :)

21.11.2016 3 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Napínavý příběh, který doceňuji až ve svých třiceti letech. Knížku jsem četl na základní škole a až nyní jsem se k ní zas vrátil.

15.11.2016 5 z 5

Homo adaptabilis: Lidé jsou přizpůsobiví Homo adaptabilis: Lidé jsou přizpůsobiví Miroslav Kutílek

Kniha je velice čtivá na to o jaké se jedná těžké téma. Je skvělé, že v knize je popisován Egypt jako příklad. Škoda jen, že krom Egypta není do knihy přiřazena další starověká civilizace.

03.11.2016 5 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Zajímavá kniha, která mě zprvu příliš neoslovila, avšak postupem času jsem knihu otevřel i v práci :) Rozhodně doporučuji ke čtení.

20.10.2016 4 z 5

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

Irvinga mam velmi rád a fandím mu, bohužel od této knihy jsem čekal trochu více.

06.10.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Koukám, že tady budu asi jediný mužský, který knihu četl :) Musím říci, že jsem knihu přečetl na dovolené a to jedním dechem. O klasickou červenou knihovnu se nejedná a možná, že bych dal méně hvězdiček, ale námět pojednává s velmi citlivým tématem a i chlap by měl přijmout tento žánr. Ve výsledku...ano kniha mě bavila, osud velmi smutný, buhví kolik takových lidí na světě žije a chce žít.

06.10.2016 4 z 5