hedvikasylar hedvikasylar komentáře u knih

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Dobrý den, Jsem zatím asi v polovině knihy a za mě veliké zklamání. Původně mě nadchlo neobvyklé téma a zajímalo mě, co tedy autor vymyslí. Nakonec jsem zjistila, že to zase takové průlomové není, jak slibovaly nadšené předprodejové titulky. Někteří Němci byli po válce odsunuti a někteří zůstali. Ale vždyť to přece takhle bylo i ve skutečnosti!!!! Co je na tom nového? Takže tím byly vystříleny veškeré náboje utopistické roviny námětu. A příběh? Táhne se to jako cukrová vata a v polovině se začíná rozpouštět, stejně jako moje trpělivost. Vyloženě mě to nebaví, kdybych za e knihu nezaplatila peníze, ani bych to snad nedočetla. Postavy jsou podle mě charakterově ploché a ničím mě nezaujaly. Hlavní hrdina je jelito, které je neustále potlučené, ať už svým, nebo cizím přičiněním. Ani detektivní zápletka příběhu na zajímavosti nepřidává. Ach jo a já se na to tak těšila. No příště si rozmyslím, jestli takovou věc finančně podpořím. Neodpustím si rýpanec. Autor je členem spolku Sysifos. Jak takový člověk může posuzovat význam ostatních lidí pro společnost? Kdo to vůbec dokáže? Mě třeba připadá naprosto zbytečná tato kniha.

17.10.2023 1 z 5

Pastýřka Pastýřka Janet White

Moc hezká kniha, nádherné popisy krajiny, fauny i flory, ze kterých cítíme hlubokou lásku k přírodě. Také plná odvahy a vůle žít podle své přirozenosti. Milé setkání.

04.04.2022 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Nevím, za co tahle knížka dostala tak vysoké hodnocení... snad jen za ty zvraty. Ty byly skutečně nečekané, ale podle mě místy trochu deux ex machina. Postavy jsou takové nějaké matné, jednají impulzivně, ale zároveň jsou popsány tak nějak povrchně. Nechtělo se mi to ani dočítat, ale když tady všici říkáte, jaký je překvapivý závěr, tak to asi dočtu. Tato knížka si ale moje srdce nezískala.

21.03.2022 1 z 5

Zlatý břeh Zlatý břeh Iny Lorentz

Kniha se dobře četla, vývoj některých zápletek poněkud předvídatelný, ale nakonec to ani příběhu neubralo na kouzlu. Zároveň se zde odehrálo několik nečekaných zvratů. Příjemné počtení. Je to knížka, u které si pravděpodobně časem nevzpomenete, jak se jmenovala a kdo ji vlastně napsal, ale zanechá ve vás takové jako pohlazení na duši. Děkuji

15.03.2022 3 z 5

Příliš tiché hodiny Příliš tiché hodiny Ed McBain

Audiokniha i přes výslovnostní specifika čtoucího herce má své veliké kouzlo a mě se zrovna zdálo, že to právě dodalo příběhu ještě další rozměr, který podtrhl genialitu celého příběhu. Uměl navodit tu sprárvnou atmosféru.Za mě 100%

21.07.2021 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Pět hvězdiček má ode mě jen málo autorů, například Stieg Larson. Ale Tim Weaver má ode mě 4 a to není špatné. Napínavé, čtivé a zábavné. Ne přehnaně drastické.

21.07.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na to, jak je to závažné a smutné téma, je zpracováno střízlivě a ohleduplně i k citlivému čtenáři. Díky takovým knihám člověku dojde, že soudit ostatní, aniž bychom znali jejich příběh, je zcela nevhodné, zavádějící a někdy až kruté. Děkuji autorce za tuto knihu, je to jedna z nejlepších, co jsem četla.

13.02.2020 5 z 5

Zapovězený chrám Zapovězený chrám Patrick Woodhead

Knížka je čtivá, ke konci začíná nabírat spád. Jen mi vadí poměrně detailní popisy krutostí, které páchají Číňané na Tibeťanech. Nemám ráda v knihách samoúčelné popisy násilností, které děj nevysvětlují a ani ho nijak neposunou. Považuji to za poněkud úchylné. A to je ta věc, proč jsem při čtení cítila neustále lehký odpor a obavy, co na mě na další stránce vybafne. Ale pro méně citlivé povahy to bude celkem příjemné a napínavé počtení.

13.02.2020 3 z 5

Had a hůl Had a hůl Barbara Wood

NEchápu to. Postavy jednají kolikrát jako blázni a vzývají neustále jakási božstva, stavějí se do situací, které jim nemohou přinést žádný užitek a trápí se tím... ALE NEMŮŽETE PŘESTAT ČÍST AŽ DO KONCE! Je to fakt dobrý a musím dát 4 hvězdy.
(Pět odě mě dostal jen Murakami a Stieg Larsson a spol. :)

27.01.2020 4 z 5

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Psychologický triler, který má spád. Postavy dobře propracované, přehledné a není jich mnoho, překvapivý a nečekaný závěr, který jen podtrhl napínavost a čtivost knihy. Doporučuji. A není to drastické, vhodné i pro slabší a jemnější povahy.

22.01.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

napínavé. zajímavé, nepředvidatelný konec.

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Zajímavá zápletka a překvapivý závěr. Pod slupkou "obyčejného" napínavého příběhu s nádechem nadsázky je mezi řádky určitá životní moudrost. Doporučuji

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Výborné, ale poněkud moc syrové a kruté na mě. Ale výborné.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Naprosto perfektní. Doporučuji , Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla.

19.01.2020 5 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Velice čtivá a napínavá kniha, postavy čitelné a dobře propracované, ještě nemám dočteno, ale očekávám překvapivý a neotřelý závěr. Doporučuji, příjemné překvapení na domácí scéně!

18.01.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knížka se mi velice líbí, je lidská, vtipná a i smutná, přesně jako život sám. Příjemným bonusem je moravské nářečí prostupující celou knihou v dialozích postav. Doporučuji

16.01.2020 5 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Tato kniha se dobře četla, byla jednoduchá a nenáročná, jen celkem mnoho postav, ve kterých jsem se nevyznala. Příjemné české prostředí, které člověk zná. Oddechová detektivka na pláž nebo tak.

16.01.2020 2 z 5

Šest čtyři Šest čtyři Hideo Yokoyama

Typický japonský styl, typicky japonské postavy, všechno je to japonské a skvělé! Doporučuji. Ale nečekejte žádné dramatické a rychlé pasáže.. toho se zde nedočkáte. Překvapivý závěr, který jsem nečekala.

16.01.2020 5 z 5

Samota Samota Andrew Michael Hurley

Kniha se mi zpočátku zdála velice zajímavá, divila jsem se negativním komentářům..Pěkně vykreslené prostředí nevlídného irského pobřeží, náboženský fanatismus.. Zápletka pěkně rozvinutá.... a pak najednou konec.. deus ex machina... vysvětlení nevysvětlitených věcí.. spousta toho bylo jen naznačeno... můj celkový závěrečný dojem je rozpačitý... Autor to měl pěkně rozjeté, ale nakonec to utnul tak divně, že mě to zklamalo....

24.04.2019 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

super knížka! napínavá do poslední stránky.

15.04.2019 4 z 5