hedus

ŠógunŠógunJames Clavell

Výborné počteníčko. Doporučuji všem. Určitě se k ní ještě jednou vrátím.

19.06.2016

Dva proti ŘíšiDva proti ŘíšiJiří Šulc

Další z velice povedených děl. Jedním slovem DĚKUJI pane Šulci. Doporučuji všem kteří se zajímají o druhou světovou válku.

15.02.2016

Tesla – člověk mimo časTesla – člověk mimo časMargaret Cheney

Opravdu velmi zajímavé čtení. Doporučuji každému koho zajímá technika. Mám trošku pocit že se měl Tesla narodit v této době asi by si vývoj mobilů tabletů a dalších hračiček užil na plný pecky a hlavně by to ostatním nandal a byl by zase JEDNIČKA.

11.02.2016

Otazníky české historieOtazníky české historieVladimír Liška

Velmi podařené dílo. Jenže kdo ví?? Bylo to vše tak jak je psáno? Není problém pohrát si s historií, protože papír snese vše. Tím nechci znevažovat mravenčí práci autora naopak jej obdivuji, jen jsem trochu zklamaná z Karla Hynka Máchy jeho dílo MÁJ mě provázelo pubertálním věkem a určitě ne jen mě ale, teď po přečtení jeho šifrovaných zápisků.....?
Takže knihu bych doporučila Všem kteří se zajímají o historii i trochu jinak než jsou zvyklí z třídních lavic.

11.01.2014

Zákulisí Třetí říšeZákulisí Třetí říšeZbyněk Válka

Nedokážu popsat co se ve mě po přečtení odehrává. Jak bylo vůbec možné že hrstka lidí dokázala tolik změnit svět. Smekám před autorem musel velmi dlouze a pečlivě shromažďovat materiál k této publikaci.Pokud Vás zajímá toto téma určitě si knihu přečtěte.

02.01.2014

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolLadislav Fuks

Pro někoho složitá pro jiného zbytečně zdlouhavá...... no já sama jsem z ní měla dost mrazivo po těle. Ale určitě si ji po nějakém čase znovu přečtu. Za mě tedy pět hvězd

01.11.2013

Tvůrce železnicTvůrce železnicEmil Holan

jedná se o sběratelskou publikaci pro milovníky železnice

31.03.2012

Mladá léta KSČ na ChebskuMladá léta KSČ na ChebskuVlastimil Skála

jsem docela ráda že se mi tato "BROŽURA" dostala do ruky a já jsem v ní na fotografiích poznala spoustu lidí ve kterých jsem co by dítko školou povinné viděla (krále?) už ani nevím jaké hrdiny.......... ale to zná většina z nás a navíc tihle už nikomu určitě neublíží

24.03.2012

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

vzala jsem ji do ruky po několika letech oprášila a je to takovej ten starej fór: rozdíl mezi manželkou a milenkou? USPOKOJÍ ALE NENADCHNE. ale na druhou stranu je fakt že bych (když jsem ji četla poprvé) tohle určitě neprohlásila a to ne proto že jsem neznala ten fór ale protože tenkrát jsem ji přečetla skoro jedním dechem a velmi dlouhosáhle diskutovala o tom jak je skvělá jenže i čtenář je dnes náročnější spisovatelé mnohem odvážnější a to je dobře, jen se starcem na moři by byl život čtenářův velmi velmi chudý.....

15.03.2012

Šumava na každém kroku. Horní Vltava - BoubínskoŠumava na každém kroku. Horní Vltava - BoubínskoVladimír Kunc

Existují-li šumavofilové, pak věřte že jsem také jedna z nich a pokud mám volna víc než tři dny snažím se je strávit někde na ŠUMAVĚ a vychutnávám si každičkou minutku, je to místo které mě vážně očarovalo mám jí proťapkanou křížem krážem a pokud se mi zadaří jednou se tam někde v kopcích zabydlím a třeba se mi i povede napsat nějaká ta malá knížečka.......... ale dost fantazírování prostě závidím panu Vl. Kuncovi že si ji mohl osahat tak zblízka a napsat a nafotit tak pěknou knihu

Jitro kouzelníkůJitro kouzelníkůJacques Bergier

....něco opravdu mezi nebem a zemí existuje....NEBO??? To je věc názoru víry atd. mě se tak tato kniha líbí že si ji v knihovně dám mezi ty NEJ NEJ a určitě se k ní vrátím

Německý ovčákNěmecký ovčákKarel Všolek

Tato kniha má pomoci všem mladým chovatelům a začátečníkům kteří se rozhodnou právě pro toto plemeno

08.03.2012

Abeceda sportuAbeceda sportuJindřich Pejchar

Kniha pro každého začínajícího sportovce, na zajímavosti jí neubírá ani fakt že byla vydána v roce 1956 ba naopak

08.03.2012

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IVOsudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IVJaroslav Hašek

je to moje bible a já myslím že ne jen má protože češi jsou vlastně národ švejků a to je přece V POŘÁDKU

07.03.2012

5000 let písma5000 let písmaBéla Kéki

velmi zajímavá kniha díky níž jsem též použila něklolik slov co by přezdívek pro přátele je to ale spíše literatura pro lidi kteří se přímo zajímají o tématiku vzniku a vývoje písma.

07.03.2012