heczek heczek komentáře u knih

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Přečteno jedním dechem. Pan Čuba mne překvapil, nejen výborný herec, ale také spisovatel :-)

09.04.2024 5 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Malá knížečka plná krásných povídek z nichž je každá jedna k zamyšlení. Bonusem jsou nádherné ilustrace. Pár slz ukáplo, děkuji a těším se na další knihy!

27.02.2024 5 z 5

Knihy Ládi Zibury se čtou jedna radost, po práci je to přesně to, co potřebuji. Na chvíli opustit všechny běžné starosti a vydat se na cesty, poznávat svět a příšerně se u toho bavit.
Mínus dávám za alkoholovou první část knihy, přišlo mi to až příliš.. a plus dávám za to, že jsme toho byli v druhé části knihy ušetřeni! ;-)

27.02.2024 4 z 5

Nic se nestane náhodou Nic se nestane náhodou Richard David Bach

Příjemné oddechové čtení :-)

“Nikdy nepřestaň být dítětem, Richarde. Nikdy nepřestávej poznávat, vnímat,
vidět a pociťovat vzrušení nad velkými věcmi, jako jsou vzduch a motory a rozechvění, které v tobě vyvolává sluneční světlo. Pokud musíš, nos svou malou masku, abys to dítě před světem ochránil, ale jestli dovolíš, aby zmizelo, definitivně jsi vyrostl a jsi mrtvý.”

Nic se nestane náhodou!

27.02.2024 4 z 5

Barunka Barunka Antonín Zápotocký

Mám pořádně rozporuplné pocity ohledně této knížky. Na jednu stranu je to krásná a milá knížka o hodné Barunce a zlém bráškovi, kde autor vylíčil vesnický život té doby, zvyky, tradice, říkánky a písničky (nejednou mi vyloudily úsměv na tváři a vzpomněla se mi má dětská léta :-)) a na stranu druhou je tam vidět tak silný politický podtext, že to až pěkné není. To tohoto nemohli ušetřit alespoň dětské knihy? Ach jo!

28.12.2023 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Laskavý název románu, v němž se ale skrývá těžký životní příběh Anušky. Nelehký osud, kterému se s odvahou a velkým odhodláním postavila tváří v tvář. Nestačila jsem se divit, čemu všemu v životě čelila, co vše zvládala a jak si i přes to vše dokázala zachovat svou vnitřní sílu a krásné srdce.

Anuška je pro mne hrdinka se zlatým srdcem v pravém slova smyslu.

Moc děkuji Haně za její příběh, bude ve mě ještě dlouho žít... Všem doporučuji!

02.07.2023 5 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Léta přibývají a tím více ráda se vracím k tomu, v čem jsem vyrůstala - život na vesnici.
Navíc.. humor pana Nepila mi hraje do noty, přesně takový mám ráda :-) Těším se na další knihy! :-))

06.03.2023 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

"Básnický protest proti soudobé společnosti v níž vzdor jásotu nad novým jarem národa nebylo místa pro štěstí prostých lidských srdcí."

Karolína Světlá si zaslouží velký obdiv za svou odvahu jít do křížku se starými dogmaty a dotknout se ve své době tak nekonvenčních témat. Přečteno téměř bez dechu. Vynikající dílo!

21.02.2023 5 z 5

Krajiny vnitřní a vnější Krajiny vnitřní a vnější Václav Cílek

Má první kniha od pana Cílka a.. NÁDHERA. Nemám k tomu víc co dodat, četla jsem ji dlouho a pomalu, neboť jsem si ji patřičně vychutnávala. Tolik naučných myšlenek a tolik k zamyšlení.. Má duše zaplesala.

21.02.2023 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Kniha naléhavých rad nejen pro mládež, kniha, která postaví na nohy a která je (ne)příjemným nakopnutím k žití naplněného života.
Jsem ráda, že si ke mně našla cestu a ráda se k ní zase vrátím :-)

13.02.2023 5 z 5

Třicet let na zlatém severu Třicet let na zlatém severu Jan Welzl

Páni! Jedním slovem - neuvěřitelné!
Nepochybuji o tom, že některé pasáže jsou mírně přibarvené, přesto skládám velký obdiv za to, čím vším si Jan Welzl prošel v tak nehostinné zemi, a co vše tam dokázal!

12.02.2023 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Příběh o notorickém alkoholikovi, odehrávajíc se hned v několika rovinách. Část alkoholická a kariérní mi přišla docela věrohodná, drsná, postavy jsem neměla ráda. Část v Krušnohoří byla zase klidnější, vyrovnanější, ale na můj vkus až moc přeslazená. Petrovu změnu jsem jednoduše nedokázala uvěřit, jakobych četla o dvou různých postavách.

12.02.2023 3 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

No tedy, takovou jízdu jsem nečekala:-) Matthew patří k těm, kteří si život užívají a vychutnávají plnými doušky. Nejedná se o obyčejný životopis, poznáváme Matthewovu duši, myšlenky, vzpomínky, přístup k životu a sledujeme utváření jeho osobnosti. To vše s dávkou příjemného humoru a nekončícího optimismu. Skvělé a motivační čtení, jsem velmi nadšená! :-)

07.02.2023 5 z 5

Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý

Knihu jsem si vychutnávala jako kousek výborného zákusku :-) Okouzlilo mě milé a poetické zpracování myšlenek a vzpomínek na dětství, dospělost, umění a cit k vlasti pana malíře. V neposlední řadě také jeho osobnost.. tajuplná s bohatým vnitřním světem, snová, s neopouštějící cílevědomostí a sebevědomím, však zároveň melancholická.. krásná!

03.02.2023 5 z 5

Jánošík Jánošík Václav Cibula

Na to, že je kniha určena dětským čtenářům je napsaná velmi poutavě, proto hodnotím pěti hvězdičkami. Samozřejmě z mého pohledu, a tím, že se již nenacházím v cílové skupině čtenářů (:-)), bych uvítala obsáhlejší formu s více fakty, přesto mě nadchla a jsem ráda, že jsem se díky této knize seznámila s legendárním slovenským zbojníkem :-)

11.01.2023 5 z 5

Skláři Skláři Karel Klostermann

Má první zkušenost s panem Klostermannem, jenž píše neobyčejně půvabným staročeským jazykem. Krásné a poutavé čtení, ve kterém nám autor barvitě líčí šumavskou krajinu a život sklářů v 19.století. Člověk si odnese nejedno poučení. S radostí se těším na další čtení!

03.01.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Moje první kniha od p. Hartla. Oddechovka to byla příjemná, příběl byl čtivý a četl se svižně, ovšem ani jedna postava mi moc nesedla.

30.12.2022 3 z 5

Advent Advent Gunnar Gunnarsson

Kniha, kterou nestačí přečíst pouze jednou. V budoucnu se k ní určitě vrátím a věřím, že ke mně promluví zase krapet jiným jazykem než nyní :-) Víte jak to je, člověk postupem času zraje a vnímá věci, které nevnímal.

30.12.2022 4 z 5

Svět bílého boha Svět bílého boha Tomáš Ryška

Smutné, šokující, k zamyšlení...
Jak zde napsala paní Iva-JU-KA, "tato kniha patří k těm, na které se nezapomíná". Navždy se Vám změní pohled na náboženství, humanitární organizace.. Párkrát jsem se nemohla ubránit slzám, jak mi bylo všechno líto.
Knihu doporučuji pro širší rozhled a uvědomění, že ač se něco tváří jako dobro, ne vždy je tomu tak..

30.12.2022 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Četla jsem za hudebního doprovodu jejích skladeb, které jsem slyšela poprvé stejně jako jméno a příběh této talentované dívky. Výborně zpracované, paní Tučková je v tomto neobyčejně jedinečná!

30.12.2022 5 z 5