heaven heaven komentáře u knih

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Nebyla to tak špatná kniha. Je tu ale pár věcí, které mě štvaly. Především to, že anotace pěkně lže - Sarah není vysokoškolačka a není oblíbená (i když možná byla), takže jsem od příběhu čekala trochu něco jiného než dívčí válku ve stylu seriálu Pretty Little Liars, očekávala jsem více "nadpřirozena" a snů. Autorka mohla myšlenku snů trochu více rozvést. Nebyl to moc složitý příběh, tak akorát na dovolenou nebo někam k vodě. Nemá příliš hluchých míst a čte se prakticky sama. Spíše pro mladší ročníky.

21.08.2018 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Úžasná kniha. Vůbec jsem netušila, že jde o 2 časové linie a docela mě překvapilo, když jsem se najednou ocitla v roce 2006. Nejprve jsem nevěděla, jak to spolu souvisí, ale nakonec mě překvapilo, co bylo tím spojovacím bodem. Určitě mně tato kniha překvapila a to velmi příjemně, byla zrovna to, co jsem hledala :) Čtivá a napínavá až do poslední stránky :)

01.08.2018 5 z 5

Otoni Otoni Hagen Keller

Čekala jsem, že když má kniha jen něco málo přes 100 stran, bude lehce stravitelná, ale pěkně jsem se spletla. Nevím, jestli to bylo tím překladem, ale přišlo mi, že je zbytečně složitě napsaná. Některé pasáže byly lepší, jiné horší. Docela se mi pletly všechny ty jména, některá byla stejná (za což autor samozřejmě nemůže) a chvíli jsem nevěděla, jestli se mluví o této manželce nebo o jiné... Obrovským plusem je, že se tu dozvíte o Otonech téměř vše.

22.04.2018 2 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Obyčejné fantasy, kde autorka splácává dohromady všechno, co jí napadne - upíři, runy, kouzelnický hůlky... Jediné, co mně donutilo sérii dočíst, jsou sympatické postavy. Kdyby zůstala u trilogie, bylo by to daleko lepší. Tento díl byl pro mně utrpení, zvlášť kvůli tomu, jak byl roztahaný a to mi dlouhé knihy nevadí...

08.07.2016 3 z 5