headwicca headwicca komentáře u knih

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Atmosféra této knihy je nezadržitelná. Byl to můj první Gaiman. :) Trochu mi to připomíná Martelův styl psaní. Gaiman něco načrtne, pak vám to naservíruje, až vmete přímo do hlavy a vy jenom zíráte a říkáte si: "vau". Pecka!
A ghúlové? To jsem se fakt bála a dost mě mrazilo. Čím byl hlavní hrdina tažen dál, tím víc jsem si myslela, že už se odsud nikdy nedostane. A dostal se? Si to přečtěte ;)

11.02.2016 5 z 5

Oksa Pollocková: Vyvolená Oksa Pollocková: Vyvolená Anne Plichota

Ano. Já bych tuto knihu doporučila. Ovšem o něco mladším čtenářům, než jsem já ;) I tak se mi kniha velmi líbila. Je psaná schůdnou formou. Moc dobře se čte, a myslím, že mladší čtenáři si přijdou na své. Oksa-san jako nindža. Její věrný přítel Gusta. Jejich rodiny, přátelé, i jejich nepřátelé. Celý děj je krásně vykreslený. Příběh je originální, ačkoliv jsem se občas nemohla ubránit srovnávání s Harry Potterem... Akorát tady je v hlavní roli třináctiletá dívka, která vás občas vytočí svojí horlivostí. :D A pro mě nejzajímavější postava? Nejspíš Murmus Tugdual. ;)

27.01.2016 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

"Z lesa sem zaznívá jenom zpěv drozda." Ano. Lidský druh je otřesen, ne-li skoro vyhlazen. A je to dobře, nebo špatně? O tom přemýšlejí hlavní hrdinové. V době, ve které se už vlastně nepřemýšlí, neboť jsou všichni lidé krmeni narkokapslemi a nesmysly o "Soukromí".
Všude kolem roboti... "Nezacláněj robote. Nezacláněj a nemel nesmysly!"
Tato kniha mě zaujala už svým názvem a tím, co jsem o ní věděla. Nebylo toho moc, ale stačilo to k tomu, abych si ji přečetla. Děj gradoval do úplného závěru, který byl... Nebudu prozrazovat. ;) Za mě určitě plný počet, neboť z této knihy mám hodně dobrý pocit, z toho, jak na mě zapůsobila. Ještě dlouho z ní budu žít. A představa, že bychom jednoho dne přestali umět číst? Hrůza!

02.01.2016 5 z 5