HdM HdM komentáře u knih

Můj kamarád Zlord Můj kamarád Zlord Petr Chán

Pokud hledáte sex, drogy & rock'n'roll, pak je dostanete v míře převrchovaté. Kniha je čtivá, svižná a ne pro každého, na což autor několikrát upozorňuje :)
V knize najdete lehké čtení, sex, černý humor, sex, úvod do světa WoWka, sex, fekální humor, náměty na přemýšlení, sex, ještě černější humor, sex, postřehy z hudebního undergroundu a trochu toho sexu.
Nevím, jestli "autenticita" je pro některé počiny hlavních hrdinů správné označení, ale kdo jsem, abych soudil, že. V každém případě být v blízkém (a někdy i širším) okolí Zlorda je zárukou neutuchající zábavy...jen je někdy problém, že zábava může být na Váš účet :)
Knihu jsem smlsnul za den a jsem spokojen. 85%

25.12.2020 4 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

Autoři nijak nemaskují svojí averzi vůči AB a tak si občas neodpustí rýpnutí nebo hodí lehkou manipulaci. Velká anonymita zdrojů je opravdu na škodu, ale vlastně vůbec se nedivím. Nejsilnější část knihy totiž není v tom, co přímo popisuje, ale v tom, co jen naznačuje - absolutní a bezskrupulózní snahu AB a jeho kamarádíčků o zajištění permanentního toku financí a zvětšování své sféry vlivu. Použité metody si nezadají s italským jihem nebo Chicagem před devadesáti lety. Strach jde nejen z toho, že kdo se postaví do cesty, ten bude zlikvidován (nemusí se nutně jednat o smrt), ale také z toho, jakou část hospodářství AB ovládá. Nebylo by příliš milé se dočkat doby, kdy AB bude zachraňovat občany ČR podobně, jako "zachraňoval" firmy typu Agro Jevišovice.

07.07.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jak by se mi četlo dnes, nevím...ale před těmi mnoha mnoha lety jsem to zhltl jedním dechem. Uvěřitelně neuvěřitelné, úžasně strašné...

01.06.2017 5 z 5

Tábor ztracených Tábor ztracených Otakar Batlička

Kdysi jsem našel v pradědečkově knihovně a od té doby jsem několikrát s chutí přečetl. Batlička dokázal velmi krásně, poutavě a poučně popsat na dvou, třech stranách textu mnoho zajímavých příběhů z prérie, džungle, oceánů, jiho i severoamerických měst.
Jestliže Foglar vyzdvihoval kamarádství a poctivost, Batlička odvahu, dobrodružství a oba potom spravedlnost a čest. Komixové ztvárnění některých povídek v nádherné kresbě Jiřího Grbavčiče je už jen třešnička na dortu.
Knížka se čte jedním dechem. Ke konci se mi zdá několik povídek s menším tahem na branku (zvláště ty delší), celkově je ale Tábor ztracených oslavou dobrodružných cestovatelských výprav počátku 20. století, kdy Vám stačilo na cestování po světě odvaha a ruce na poctivou práci. 90%

14.03.2016 5 z 5

Na úsvitě nové doby Na úsvitě nové doby Jaroslav Žák

Tam, kde Konec starých časů ironicky naznačoval, Na úsvitě nové doby nemilosrdně a otevřeně popisuje další osudy obyvatel Pepova Týnce. Ještě čtivější, ještě zábavnější a ještě mrazivější než první díl. V něm šlo maximálně o kalhoty, tady jde už o majetky a životy.
95%

Konec starých časů Konec starých časů Jaroslav Žák

Žák měl dar slova. Konec starých časů je oproti druhému dílu více náznakový, kritika režimu je více skrytá. Mám fantazii, že stejně jako já při čtení autor věřil, že to všechno ještě nějak dobře dopadne a třeba nakonec nebude tak zle.
Při čtení jsem se opravdu nasmál...a na pár místech mě hodně mrazilo v zádech z atmosféry tragické beznaděje. Bohužel v jistých ohledech jsme odsouzeni k neustále se opakující historii. Škoda, že v knize i v životě kolem nás není víc otců Breburdů.
90%

10.01.2016 5 z 5

Modelkou v padesáti a dalších 36 příběhů z psychologické poradny Modelkou v padesáti a dalších 36 příběhů z psychologické poradny Jan Svoboda

Velmi čtivé, bez zbytečných kudrlinek a odboček. Autor se zaměřil na laickou veřejnost, knížce to však na kvalitě neubírá.
"Věnování" na konci každého příběhu mi někdy přišlo zbytečné, ale vyjma této drobnosti naprosto bez připomínek.
95%