haWranka haWranka komentáře u knih

Pat a Mat Pat a Mat Marek Beneš

Moje dítě je ohromným milovníkem a fanouškem těchto dvou týpků, takže jsme na vydání knihy čekali jako na smilování. Inu, co napsat. Je fajn, že je tam i text, ale je ho tak nějak moc. Je tam z dílu vždy popsáno naprosto všechno do posledního detailu, takže se až člověk chvílemi nudí. Jde vlastně o takovou slohovku na téma “popis pracovního postupu. Na druhou stranu je to dobré jako čtení před spaním, ukolébá dobře i rodiče. Ale provedení je moc hezké, obrázků plno, prcek je nadšen a to je důležité. Taky zná ještě před nástupem do školky slova jako sikovky, takže přínos do života tu máme!

24.04.2024 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Marně hledám hluché místo. Příběh Roberta byl plný všeho, ale zároveň ne přeplácaný. Zajímaly mě všechny historické události a každodenní strasti. Moc jsem mu držela palce, aby došel klidu a štěstí. Nejvíc se mi líbila první cca čtvrtina, kdy Rob cestoval s bradýřem, ty popisy jídel mě fascinovaly a sbíhaly se mi sliny. Poslouchala jsem jako audioknihu a ta byla provedením perfektní.

09.04.2024 5 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Tohle bylo bizarní. Jednoduché erotické romance si přečtu na odreagování ráda, drsnější alfa samci jsou v literatuře někdy fajn (čau, pane Greyi). Ale tohle? Do čeho se jako hrdinka měla zamilovat? Do vraha, který rád škrtí ženský a podplácí a ovlivňuje policii? A to je jako v pořádku? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle se snad nemůže líbit nikomu normálnímu ani v knížce. Ten chlap byl prostě prase, který si zaslouží kriminál, hlavní hrdinka nána bez charakteru a příběh extrémně jednoduchý až pitomý, opravdu jsem to dočetla jen silou vůle a s nadějí, že se to někam posune. A ono ne. Odpady často nedávám, ale tohle si ho zaslouží.

07.04.2024 odpad!

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

No, co napsat. Horor není mým oblíbeným žánrem, ale chtěla jsem změnu. Nadšená nejsem. Začátek mě celkem navnadil a zjistila jsem, že při čtení mám na rtech pobavený, shovívavý úsměv, ale nenudila jsem se. Atmosféra taky nebyla špatná. Jenže pak už se vše moc opakovalo, třeba to neustálé připomínání blížícího se večera. Hlavní hrdinka byla taková bez osobnosti a chovala se divně. A co mi vadilo hodně, to byly nesmysly, jako že hlavní hrdinka nemá mobil. Haha. Už po této sérii určitě nesáhnu. Jako oddechovka fajn, ale na horor to nebylo vůbec děsivé a nic jiného kniha nepřinesla.

02.04.2024 3 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Marně přemýšlím, co bych vytkla, nenapadá mě naprosto nic. Kniha byla ohromně čtivá, zhltla jsem ji za 3 dny a neprokoukla jsem skoro nic. Prostě paní Klevisová je paní Spisovatelka a já se těším na další její počin.

24.03.2024 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Pro mě rozhodně nejlepší díl série. Eloise mi byla sympatická vždycky a tady se to nezměnilo (narozdíl od jiných postav v minulých knihách), Phillip byl taky super (konečně jiný charakter, ne jak přes kopírák) a paradoxně hodně pomohla změna prostředí a minimální přítomnost Bridgertonovic famílie. Vlastně mám pocit, že jsem knihu už kdysi četla a netušila jsem, že je to součást nějaké série. Bavilo mě to, nebylo to tak rozjuchané a to je dobře, ale přesto to na víc jak 3* nevidím. Takže se sérií končím, protože znám mnohem lepší počiny z téhle kategorie knih.

08.03.2024 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

V minulých dílech mi byl Colin asi ze všech nejmilejší, na Penelope jsem se taky moc těšila a tajemství okolo lady W. mě bavilo (i když jsem vše tušila správně). Proto bylo tohle čtení pro mě veliké zklamání. Humoru pomálu, děj prakticky nulový, romantické pasáže zbytečné a jako přes kopírák s předchozími díly. Jako já tu sérii asi ze setrvačnosti dočtu, ale pokaždé si říkám “zlatá Lisa Kleypas a její romance.

07.03.2024 2 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Mohla bych kopírovat to, co jsem napsala u předchozích dílů - skvělá první polovina, slabší druhá polovina a nechutně přeslazený konec. Asi bych vlastně ve čtení série nemusela pokračovat, ale autorka vymyslela geniální tah s lady Whistledownovou a já jsem zvědavá :)

06.03.2024 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Rozhodně to bylo lepší než první díl. Hlavní postavy mi byly mnohem sympatičtější. Opět jsem se skvěle bavila u slovních přestřelek v první polovině knihy, opět příběhu pak docházel dech v dramatičtějších částech a opět byl konec až moc natahovaný a přeslazovaný. V žánru trochu lepší průměr. Ale jo, budu ještě číst dál, jako usínací jednohubka je to v pořádku.

05.03.2024 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Já mám tenhle žánr moc ráda, proto se divím, že jsem Julii Quinn nečetla dávno, ještě před seriálovým šílenstvím. A ráda čtu nejdřív knihy, takže seriál jsem ještě neviděla. Musím přiznat, že jsem trochu zklamaná. Začátek byl super, opravdu jsem se nasmála a líbilo se mi, že se spolu hlavní hrdinové bavili a poznávali se. Ale pak to sklouzlo do hrozné nudy a patosu, posledních cca 20 stran bylo vyloženě utrpení. Jako kdyby měla autorka dobrý nápad, ale nějak nevěděla, jak pokračovat. Další díl si přečtu ráda, snad to bude lepší

29.02.2024 3 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

A mně se to líbilo. Autorka se zcela očividně nechala inspirovat stylem vyprávění Jane Austen (a taky jsem si často vzpomněla na Lisu Kleypas), takže jsem počítala s tím, že půjde hlavně o konverzačku. Té se mi taky dostalo a stálo to za to. Dialogy byly svižné, vtipné, inteligentní. Moc se mi líbilo postupné sbližování hlavních hrdinů. Konečně nešlo zas o “magnetickou přitažlivost a haldy sexu, bylo to opravdu o charakterech, vzájemném poznávání a změnách názorů. Že to bylo občas neuvěřitelné a za vlasy přitažené? No jasně, vždyť je to pořád červená knihovna!

25.02.2024 4 z 5

Svědkyně Svědkyně Sandra Brown

Já mám knížky Sandry Brown moc ráda. Ale tady jsem se nějak nemohla začíst. Až asi v polovině jsem se konečně zahryzla, ale zajímala mě spíš kriminální část (vrcholně odporná), tu romantiku jsem tomu prostě nevěřila.

20.02.2024 3 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Je to hrozná ptákovina (v obou slova smyslech). Několikrát jsem se nahlas zasmála, ale bylo i hodně okamžiků, kdy jsem se nudila. A vlastně to bylo dost často při erotických scénách. Autorka asi chtěla šokovat otevřeností, ale po nějaké chvíli už mě to prostě nebavilo a přišlo mi to zbytečné. Navíc mi nesedla hlavní hrdinka. Asi jsem už na tohle moc stará :D Puberťačky musí být nadšené, jen doufám, že takovéhle chlapy a zážitky nebudou moc považovat za reálné :D

29.01.2024 3 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Moc hezké a milé čtení. Na začátku to tedy opravdu jiskřilo, bylo to i vtipné (některé dialogy jsem si ohromně užívala). Pak to trochu ztrácelo dech a bylo to na můj vkus malinko přeslazené. Ale ty 4 hvězdy dám, protože série Čekanky je moje srdcovka a tady jsem si užila to krásné pokračování po X letech.

25.01.2024 4 z 5

Pat a Mat ... a je to! Pat a Mat ... a je to! Vladimír Jiránek

Je to velmi jednoduché, ilustrace vtipné. Nutnost pro rodiče, jejichž děti milují Pata a Mata, ale nechtějí, aby vysedávaly jen před televizí.

24.01.2024 4 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Skvěle jsem se bavila, je to jedna z nejlepších knih série. A to hlavně kvůli mužskému hrdinovi, Tom byl opravdu sympaťák a jeho vědecké řeči mě bavily. Ostatně vůbec ty slovní přestřelky se tu povedly.

23.01.2024 4 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Nejsou to čisté 4 hvězdy, ale minimálně za první polovinu si je kniha zaslouží. Postavy jsou všechny ohromně sympatické a skvěle vykreslené. Slovní přestřelky mě bavily hodně. A chemie mezi hlavními hrdiny fungovala na jedničku. Samotný příběh není kdovíjak originální, všechno je průhledné. Ale plyne to rychle, mile. Trocha těch filozofických promluv je taky v pořádku. Bohužel ke konci už to podle mě ztráceno dech, vše začalo být zbytečně natahované, schválně slzopudné (takže to na mě nefungovalo) a najednou se z toho stala neskutečně přeslazená červená knihovna. Četlo se to dobře, ale nemůžete čekat nic moc hlubšího.

13.01.2024 4 z 5

Lokaj a já Lokaj a já Valerie Bowman

Pokud potřebujete vypnout a relaxovat, je tohle přesně ta pravá knížka. První polovina mě opravdu bavila, ale pak se to nějak nikam nepohnulo, postavy zůstaly vlastně celkem ploché a vše se dělo až do konce přesně podle očekávání. A opravdu škoda poslední, dle mého zbytečně takto pojaté, kapitolky. Ale moc ráda si přečtu další díly!

13.12.2023 3 z 5

Tohle bylo moc fajn. Hořkosladké, občas vtipné, občas smutné, prostě opravdu ze života. Byla jsem nadšená tím, kolik jsem se dozvěděla o tom, jak to vlastně chodí na natáčení a při castingu, moc se mi líbily zmínky o známých hercích. Je až s podivem, jak jsem se zakousla do životopisu někoho, koho vlastně nijak neznám a nesleduji (opravdu vím jen to, že hrál toho Draca), ale bylo to prostě napsané velmi lidsky, líbivě a přitom nevtíravě.

12.12.2023 4 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Jak mě první dva díly bavily, tenhle mě zklamal. Postava Jacka byla podivně nevýrazná, Ella mi nebyla nijak moc sympatická, děj byl extrémně průhledný a sexuální scény mi vlastně překážely. Chápu, že jde o červenou knihovnu, ale tady už se na city hrálo prostě moc.

11.12.2023 2 z 5