haWranka haWranka komentáře u knih

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Taková roztomilá blbinka, u které se člověk tu usměje, tu zasměje, když se pozná. Ale jde poznat, že jsou to internetové příspěvky, o literaturu moc nejde. Občas se některé vtipy opakovaly.

17.05.2022 2 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Já jsem velká fanynka trpaslíka a líbila se mi i první kniha. Tady už to ale bylo místy moc fantasmagorické i na mě. Super pasáže se střídaly s neskutečně nudnými nebo zbytečnými. A tak dlouhým scénám, popisujícím pro mě nezáživné okamžiky, musely ustoupit vtipné postřehy a myšlenky postav. Asi už další díl číst nebudu a užiju si raději seriál.

10.05.2022 3 z 5

Policisté od Mlýnského náhonu Policisté od Mlýnského náhonu Vlastimil Novák

Jednohubka krátce a jednoduše popsaných kriminálních případů, které jsou smíchané se vzpomínkami policisty a fotografiemi starého Mostu (velmi rozmazaných…). Myslím, že kniha mnohem víc osloví pamětníky tohoto krásného města, já si bohužel pod názvy ulic a podniků toho moc nepředstavila.

28.04.2022 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zpočátku mi byla Eleanor děsně nesympatická, pak se to nějak nenápadně měnilo a najednou jsem zjistila, že bych za ni dýchala, že je to hvězda a já jí přeju jen to nejlepší. Dlouho se mě nějaký příběh tak nedotkl.

25.04.2022 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Miluju seriál, znám ho nazpaměť. A první dvě řady jsou obzvlášť skvělé. Tady jsem si mohla užít svoje oblíbené historky a k tomu ještě se dvěma bonusy. Jedním je náhled do myšlení postav, které jsou tak člověku mnohem blíž. A druhým byl poslech audioknihy, protože předčítal skvělý Kamil Halbich alias Arnold J. Rimmer. Těším se na další díly!

19.04.2022 5 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Kniha pro teenagerky. Kniha, která byla napsaná před celým tím šílenstvím se Stmíváním a následnými podobnými knihami. Já ji četla v tom správném věku, takže jsem byla do celé série zamilovaná. Vytáhla jsem ji po mnoho letech, podivila se nad tím, jak je ošmatlaná a ošoupaná a vrátila se do pubertálních let. A užila jsem si to, i když to veliké nadšení se už nekoná.

13.04.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jako první jsem viděla film a ten mám moc ráda dodnes. Ovšem kniha je samozřejmě lepší, zážitek hlubší, film je prostě zkratkovitý. Nejvíc vypovídající je asi scéna s navrtáváním děr do střechy vozítka. Ve filmu to vypadá ták jednoduše a rychle! :)

11.04.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Půlce věcí v knize vůbec nerozumím, přesto jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinové knihy jsou nesmírně sympatičtí. Nebudu se moc rozepisovat, protože to dost dobře nejde bez spoilerů. Jen tedy napíšu, že je to skvělá jízda. (A plně nehodnotím jen proto, že Marťan byl lepší.)

11.04.2022 4 z 5

Později Později Stephen King

King asi napsal lepší knihy. Ale já se ani na chvilku nenudila, pořád jsem dumala, jak to bude dál. Konec mě dostal, to byla jedna velká jízda!

31.03.2022 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Děj je dobrý, tempo výborné, odborných řečí tak akorát, celkově vzato jsem se dobře bavila. Jen škoda toho přepáleného konce, občas udělal autor z hlavního hrdiny Deadpoola. Slyšela jsem v audioverzi, která není špatná, ale dost mi vadila naprosto špatná výslovnost anglických slov a jmen.

22.03.2022 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Naprosto perfektní, napínavé, nenudila jsem se ani minutu a pořád mi v hlavě šrotovalo, jak to vlastně bylo. Něco mi došlo dříve, něco později, něco vůbec. Bylo by to skvělé jako filmová minisérie, snad se toho někdo šikovný chytí! Poslouchala jsem jako audioknihu, byla výborně namluvená.

26.02.2022 5 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

(SPOILER) Opravdu depresivní, ale přesto plné naděje. I když člověk ví, jak to dopadne, stejně na konci bulí. Jen mě trochu mrzely ty skoky v čase a trochu uspěchaná řešení. Je to dobrý příběh, ale od autorky mám raději jiné knihy.

15.02.2022 3 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Opravdu těžce se mi kniha hodnotí. Svět je vymyšlený úžasně, nápad dobrý. Ale nějak nevím, v jakém věku by mě zaujala. Jako dítě bych byla moc vyděšená - ta spousta smrti by mi určitě příjemná nebyla, deprimovalo mě to i teď. V dospělosti je pro mě zas příběh až moc dětský. Tak nevím, komu byla kniha určena…? Možná je můj zážitek také ovlivněn audioverzí čtenou Terezou Kostkovou, na mě to bylo až moc patetické…

01.02.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Opět naprostá bomba! Miluju to pomalé tempo vyprávění, postavy jsou člověku blízko tak, jako by byl s nimi. Připadá mi, jako bych byla s Lindou na dovolené taky a procházela se s ní a Gerdou po lesích. Nemám knize co vytknout.

27.01.2022 5 z 5

Jak na prevíta. Rady pro tatínky Jak na prevíta. Rady pro tatínky Simon Brett

Je to sranda, taková úsměvná jednohubka. Něco mě minulo, u něčeho jsem dostala záchvat smíchu.

23.01.2022 3 z 5

Jak na prevíta. Rady pro maminky Jak na prevíta. Rady pro maminky Simon Brett

23.01.2022 3 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Poslouchala jsem jako audioknihu (velmi dobře čtenou, mimochodem) a zpočátku jsem měla opravdu problém se do příběhu ponořit, vyloženě jsem se nudila, postavy se mi pletly. Pak se ale něco zlomilo a já se nemohla odtrhnout. Jde o skvělou klasickou detektivku. Někdy trochu víc popisnou a upovídanou, než by bylo třeba, ale tak nějak to k tomu patřilo a já se s tím časem smířila.

19.01.2022 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Pomalejší rozjezd, ale čím víc člověk čte, tím je kniha napínavější. Nemohla jsem se odtrhnout! Prostě paní Klevisová je klenot mezi českými autory a já se těším na každou její další knihu.

08.01.2022 5 z 5

Plác! Tác! Bác! Plác! Tác! Bác! Daniela Fischerová

Naprosto perfektní knížka pro nejmenší špunty. Říkanky jsou krátké, takže si je člověk snadno zapamatujte. Do toho návody na jednoduché pohybové doprovody. A výrazné obrázky, které zaujaly i tříměsíčního prcka, jsou moc povedené. Nemám co vytknout!

26.12.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nápad skvělý, postavy taky. Ale hrozně mi vadila ta snaha za každou cenu šokovat. Vraha jsem tipla, takže to protahování na konci bylo trochu moc. A těch nechutností bylo příliš, musela jsem i přeskakovat. Prostě móda současných detektivek, kterou ale já nemusím.

13.12.2021 3 z 5