haWranka haWranka komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Opravdu napínavé, nemohla jsem se odtrhnout. Celou dobu mi byla zima! A měla jsem chuť na kávu. Příběh je skvělý, výborně napsaný, velmi silný. Paradoxně bych vyčetla tu romantickou linii. Na mě to bylo občas až moc přeslazené. Konec mě trochu zklamal (velké překvapení jsem prokoukla, ale doufala jsem, že autor bude mít víc odvahy zařídit konec trochu jinak). Navíc autor má nějakou zvláštní fixaci na holení nohou, v téhle situaci by to bylo asi to poslední, co by mě zajímalo. :)

21.09.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Opravdu hutná kriminálka plná nechutností, podlostí, ošklivých chvilek. Ale nebylo to vůbec špatné a příběh jsem si užila. Hvězdu ubírám za dost natahovaný konec a klasickou vnitřně rozervanou hlavní hrdinku, která je jak přes kopírák s ostatními detektivy.

24.08.2022 4 z 5

Diagnostika předškoláka - správný vývoj řeči dítěte Diagnostika předškoláka - správný vývoj řeči dítěte Jiřina Klenková

Perfektní kniha plná nápadů, tipů, obrázků a všeho možného, co pomůže při ověření školní zralosti, schopností vašeho dítka, při práci učitele v mateřské škole i v 1. třídě. Využívám ji hojně.

21.08.2022 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Od začátku do konce spousta akce, nenudila jsem se ani na chvilku. Děj byl možná malinko překombinovaný, ale což, není to přece literatura faktu. A alespoň jsem neprokoukla vše. Detektivové byli oba sympaťáci takovým velmi zvláštním způsobem.

09.08.2022 5 z 5

Maminčiny dobroty Maminčiny dobroty Rebecca Wilson

Zatím nehodnotím hvězdičkami, protože jsem všechny recepty nevyzkoušela. Takže první dojem po pročtení? Kniha je plná skvělých tipů a receptů, které by mě ani nenapadly a přitom jsou tak jednoduché. Na druhou stranu jde znát, že autorka není Češka. V receptech jsou využité i trochu exotičtější suroviny. Zaráží mě jen jedna věc. Recepty by měly být vhodné od 6. měsíce, ale těch je tam opravdu pomálu. Vážně nebudu svému mimču dávat slaninu, čedar nebo indii kořeněnou garam masalou. Zkusila jsem zatím hlavně různé tyčinky a sušenky. Hodně bojuji s konzistencí, ale po troše úprav je to dobré. Jen nechápu zázvorové sušenky, když zázvor by děti do 2 let neměly jíst…

05.08.2022

Česko-moravská kuchyň Česko-moravská kuchyň Olga Rothů

Krásná kuchařka. Některé recepty jsou v dnešní době už nepříliš použitelné (přeci jen ty kvíčaly nebo telecí mozečky dnes tolik netáhnou), ale spousta receptů nezestárne. Jsou tu recepty na českou klasiku i “exotiku” jako je pravé italské risotto. Jedna z nejhezčích kuchařek!

19.07.2022 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nesmírně krásný, dojemný příběh. Navíc i poutavě napsaný. Celou dobu jsem měla střídavě pocity plné naděje a úzkosti, byla jsem tolikrát naštvaná na autorku, proč se svými hrdiny tak zachází! Přečetla jsem knihu jedním dechem a moc bych si přála číst dál. Jedním slovem - nádhera!

14.07.2022 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Moc hezký nápad to byl, ale provedení se mě bohužel tolik nedotklo. Příběh Claire byl krásný, dojemný, ráda bych o jejím a Thierryho životě věděla víc. Naproti tomu Anna se mě nijak moc nedotkla, občas mi ani nebyla sympatická. Popisy Paříže, jídla, čokolády, byly báječné a já zatoužila vše vidět a ochutnat. Ale některé pasáže děje mě vyloženě nudily. Podtrženo, sečteno, jde o příjemné čtení, ale když jde o čokoládu a atmosféru kolem ní, raději si pustím film s Julii Binoche.

Poslouchala jsem jako audioknihu, za mě příliš afektovaný přednes někdy hraničící s hysterií, kazil prožitek.

12.07.2022 3 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Klasika všech klasik. Básničky si pamatuji z dětství a teď jsem si je osvěžila pro svou ratolest. K tomu krásné ilustrace pana Trnky. Od dětské knihy si nemohu přát víc.

04.07.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Pro mě trochu méně záživné než exotické lokace. Zajímavé pasáže se střídaly se slabšími. Hodně mě bavily zajímavosti o českých osobnostech, dost jsem si ještě dohledávala. Pan Zibura má skvělý smysl pro humor, takže takovýto cestopis můžu vždycky.

08.06.2022 4 z 5

Podívej se, kdo se schovává v moři Podívej se, kdo se schovává v moři David Crossley

Nápad hezký, okénka zaujmou. Jen za mě škoda těch až příliš nerealistických ilustrací.

27.05.2022 3 z 5

V našem lese V našem lese Otakar Čemus

Krásné a realistické obrázky, které zaujmou děti odmalička. A dospělí se také leccos přiučí :)

27.05.2022 5 z 5

Kam ses schovala, lištičko? Kam ses schovala, lištičko? Sam Taplin

Nádherná knížečka, při každém prohlížení člověk objeví něco nového.

27.05.2022 5 z 5

Jak na Dimlíka přišla Lenóra Jak na Dimlíka přišla Lenóra Jan Kanyza

Veliké zklamání. Asi jsem to nepochopila, ale neobjevila jsem pointu. A leporelo pro děti z měkkého papíru? Velice praktické… Plusem jsou tak jen hezké ilustrace.

27.05.2022 1 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Neskutečně depresivní čtení bez jakéhokoli nadějného nadechnutí. Příběhu by slušelo propracovanější zpracování, spousta otázek zůstala nezodpovězených, což mě štve.

24.05.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Trochu mě zaráží to vysoké hodnocení. Nechápejte mě špatně, kniha není zlá, jen je tu pár věcí, které srazily mé hodnocení. Ale začnu pozitivy. Knížka je opravdu nabitá příjemnou atmosférou a fajn postavami. Naprosto si mě získaly popisy jídel, hned jsem si hledala recepty. Pokud potřebujete vypnout a máte rádi romantiku, je to pro vás ideální. Bohužel jsou i zápory. Příběh je extrémně průhledný. A tím nemyslím hlavní dějovou linku, to už člověk u romantických knih čeká. Ale já tipla dopředu úplně vše! Tahle postava má tenhle problém? Dopadne to takhle. A ono jo. Nepřekvapila mě ani maličkost. Poslední část knihy mi také přišla zbytečně natahovaná, nafukovaná. Největší problém jsem ale měla s hlavní hrdinkou, nebyla mi sympatická. Dám šanci ještě dalšímu dílu, Sophie mě zajímá mnohem víc.

18.05.2022 3 z 5

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Taková roztomilá blbinka, u které se člověk tu usměje, tu zasměje, když se pozná. Ale jde poznat, že jsou to internetové příspěvky, o literaturu moc nejde. Občas se některé vtipy opakovaly.

17.05.2022 2 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Já jsem velká fanynka trpaslíka a líbila se mi i první kniha. Tady už to ale bylo místy moc fantasmagorické i na mě. Super pasáže se střídaly s neskutečně nudnými nebo zbytečnými. A tak dlouhým scénám, popisujícím pro mě nezáživné okamžiky, musely ustoupit vtipné postřehy a myšlenky postav. Asi už další díl číst nebudu a užiju si raději seriál.

10.05.2022 3 z 5

Policisté od Mlýnského náhonu Policisté od Mlýnského náhonu Vlastimil Novák

Jednohubka krátce a jednoduše popsaných kriminálních případů, které jsou smíchané se vzpomínkami policisty a fotografiemi starého Mostu (velmi rozmazaných…). Myslím, že kniha mnohem víc osloví pamětníky tohoto krásného města, já si bohužel pod názvy ulic a podniků toho moc nepředstavila.

28.04.2022 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zpočátku mi byla Eleanor děsně nesympatická, pak se to nějak nenápadně měnilo a najednou jsem zjistila, že bych za ni dýchala, že je to hvězda a já jí přeju jen to nejlepší. Dlouho se mě nějaký příběh tak nedotkl.

25.04.2022 5 z 5