haWranka haWranka komentáře u knih

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Naprosto výjimečný počin. Kniha je psaná na první pohled velmi jednoduchým jazykem, při trochu bližším pohledu ale člověk zjistí, že je to řeč básnická, zasněná, trochu temná - stejně jako hlavní hrdinka knihy. Hned několikrát jsem si při čtení vzpomněla na dokument V síti, kde ovšem všichni věděli, kdo je predátor a kdo oběť. Má temná Vanessa ale ukazuje tu ještě mnohem horší stránku věci, kdy si vlastně oběť neuvědomuje, že je oběť, protože fyzické zneužívání je jen špičkou ledovce a nejhorší je naprosté ovládnutí a deformace mysli.

27.10.2020 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Po mém nadšení z jiných knih od paní K. přišla trochu studená sprcha. Nemůžu říct, že by byla tahle špatná. Ale oproti minulým zážitkům mi chyběla větší propracovanost postav i příběhu samotného. Připadalo mi, jako by si autorka vymyslela začátek a konec a pak trochu bezradně vyplňovala prostředek. Budu se raději těšit na jiné počiny, k tomuto se už vracet nechystám.

18.10.2020 2 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh! Je to sice klasická červená knihovna, ale plná citu, postav, které si člověk oblíbí, a prosta přehnaného patosu. Od autorky jsem toho moc nečetla, ale asi to brzy napravím.

08.10.2020 4 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

První část knihy mě opravdu dostala, dotkla se mě a spolu s hlavními hrdinkami jsem vše opravdu prožívala. Proto mě mrzí, že druhá polovina knihy byla z mého pohledu průhledná, uspěchaná, nedotažená. Asi se mi víc líbila dětská a pubertální léta Alice než její dospělost. To nic ale nemění na tom, že příběh je to silný a stojí za přečtení.

04.10.2020 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět výborná kniha s detektivem B. Líbil se mi návrat do našich končin - úplně jsem se v těch lesích viděla. Tento díl mě bavil velmi - díky menšímu množství postav jsem v nich neměla guláš, motiv měl skoro každý, takže vraha jsem jen tak neprokoukla.

22.09.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opravdu jsem rozpolcená ohledně hodnocení. Je to perfektně vymyšlené, napsané, originální. Ale také pro mě na hranici snesitelnosti. Občas se mi dělalo zle... Před dalším dílem si dám pauzu a sáhnu po nějaké odlehčené a rozjuchané blbůstce.

20.09.2020 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Za mě opět spokojenost. Líbí se mi ten pomalý způsob vyprávění, odhalování niter jednotlivých postav. Žádné velké drama se nekoná, ovšem to neznamená, že člověk není napjatý a nestrachuje se o osud postav. Určitě se pustím i do dalších případů detektiva B.

01.09.2020 4 z 5

Spojeni osudem Spojeni osudem Meagan McKinney

No já nevím, Lvi a krajka to nejsou. Tam sice k sobě hlavní hrdinové dlouho hledali cestu, ale chápala jsem, co je k sobě táhne. Tady mi to bylo záhadou... Chlap je na ženskou hnusnej, uráží ji co to jde, ale jen na ni sáhne, ono se celá rozpustí a děsně ho miluje... No já nevím, fakt jsem jim to nevěřila.

29.08.2020 3 z 5

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Moc milá jednohubka, ale mám raději delší díly série než tyto povídkové.

09.08.2020 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Hodně mi to atmosférou připomnělo Agathu Christie a její Hon na myš. Skvělý díl! Jen Tvrdík by zasloužil už kopanec :)

03.08.2020 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Příjemná oddychovka, která už mě nezaujala tolik jako díl předchozí, ale stále dost na to, abych sáhla po dalším.

14.07.2020 3 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

No, co napsat... Možná jsem necita a umělecký barbar, ale mě to příliš nebavilo. Nesedl mi vůbec styl psaní. Příběhy Huga samozřejmě znám, ale nikdy jsem nečetla originály, takže jsem se rozhodla to změnit. Ovšem asi už to neudělám. Muž, který se směje, je silný příběh. Ovšem nedokázala jsem ho opravdu procítit a některé pasáže (a hlavně závěr) mi přišly až příliš patetické a neuvěřitelné.

10.07.2020 3 z 5

Básně Básně François Villon

Poezii moc nemusím, ale tohle se četlo samo a člověk se musel chvílemi i uchechtnout nad tím, jaký byl Villon asi vejlupek.

03.07.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Dost těžko se mi to hodnotí. Knihu jsem zhltla na dvě posezení, byla velmi čtivá. Celou dobu mě zajímalo, jak to tedy bylo, bude, která z postav je vlastně ta dobrá a která špatná. Konec byl pro mě překvapivý, opravdu jsem to neprokoukla. Přesto se mě příběh nijak výrazněji nedotkl a myslím, že zanedlouho zapomenu, že jsem knihu četla. Proto hodnotím, jak hodnotím.

03.07.2020 3 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Část historie, o kterou jsem se nikdy blíže nezajímala, je tady popsaná tak záživně, zajímavě, že jsem si i vedle začala vyhledávat další informace o době Viléma Dobyvatele. Autorka popisuje politiku a intrikaření čtivě, takže vše pochopí i člověk, který se jindy v podobných tématech ztrácí. Do toho spousta přátelství, trocha té romantiky, skvělé a uvěřitelné popisy tehdejších způsobů. Moc se těším na druhý díl a trnu, jak to všechno dopadne s našimi hrdiny.

23.06.2020 5 z 5

Firma Firma John Grisham

Klasický Grisham, ale takový nadupaný. Celou dobu člověk trne a na konci jsem občas byla napnutá k prasknutí! Film jsem neviděla, takže jsem opravdu byla zvědavá, jak se všechno vyřeší. --- Po nějaké době jsem se podívala na film. No, vlastně s knihou má společná jen jména postav, jinak se děj ubírá úplně jiným směrem, postavy se chovají naprosto jinak a konec je úúúúplně jiný. Takže pokud jste film viděli, kniha vás stále může překvapit.

17.06.2020 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Kniha by chtěla mít hrozně velkou hloubku a význam, ale nějak se jí to nedaří. Podobné příběhy mám ráda, ale tady jsem se nemohla začíst, hlavní hrdinky se mi do poloviny motaly, celou dobu jsem čekala na onu šokující pointu. A když to přišlo, tak mi to bylo ukradené. Prostě tyto ženy se mě nijak nedotkly. Škoda, čekala jsem víc...

31.05.2020 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Začátek mě hodně navnadil - bylo to smutné, byl tam humor, byla tam romantika i erotika. Jenomže po nějaké době jsem začala postrádat děj. Vzhledem k tomu, že bylo od začátku naprosto jisté, jak to se všemi dopadne, musela jsem se ke konci do čtení až nutit, protože žádný zvrat ani překvapení se nekonalo. Ale dám šanci dalšímu dílu, špatně to určitě nebylo.

20.05.2020 3 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

A to mě už nebavilo...

19.05.2020 2 z 5

Příslib lásky Příslib lásky La Vyrle Spencer

Uznávám, že autorčin rozvleklý styl vypravování nemusí každému sednout, ale mně se ta atmosféra líbí. A líbí se mi i myšlenka rozpolcenosti hlavních hrdinů.

16.05.2020 4 z 5