Harry Harry komentáře u knih

Karneval paměťových buněk Karneval paměťových buněk Karel Šíp

Karla Šípa sleduju v TV ve Všechnopárty- líbí se mi jeho styl oproti Krausovi, tahle knížka, kde namátkou vypráví o různých tématech, byla docela zajímavá, kapitola o Shakespearovi k zamyšlení,...

10.03.2019 3 z 5

Křižáci na Západě Křižáci na Západě Stefan Heym

Knihu jsem zvládl, zabojoval jsem si s americkou armádou, která nebyla vylíčena právě kladně (až na cca 2 postavy, z nichž jedna zemřela). Trochu jsem se tomu divil, ale pak jsem se dočetl, že autor je z bývalé NDR, takže je to jasné. Ale líbilo se mi to, spisovatel popisoval i vlastní zážitky a kdo má rád válečnou literaturu a nevadí mu 700 stránek, tak mu knihu doporučuju.

08.03.2019 4 z 5

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

Smetánka se v lázních nudí a jedna z nich, jejíž manžel má starosti jak přijít k penězům, i když jich má dost, se zamiluje - konečně má milence. Ona si myslí, že to bude navždy, jenomže jakmile s ním otěhotní, on se dává na ústup. Autor popisuje mistrovsky vztahy návštěvníků lázní, krásu okolí,...

05.02.2019 3 z 5

Asja Asja Ivan Sergejevič Turgeněv

Příběh o nenaplněné lásce mladíka a dívky Asji - stačilo jen slovo a vše bylo jinak. Kromě příběhu autor popisuje i prostředí německého městečka s přírodními krásami. Jedná se zřejmě o autentický prožitek spisovatele,...

27.01.2019 3 z 5

Červenomodrý Metuzalém Červenomodrý Metuzalém Karel May

Tahle kniha se (tak trochu) vymyká autorově tvorbě, v níž "rudé tváře většinou bojují proti "bledým tvářím" a také humoristických románu May tolik nenapsal. Nebyl jsem ze čtení nadšený, místy se nic nedělo a bylo tam dost zdlouhavého popisování-nemělo to spád.

25.01.2019 2 z 5

O kocourovi a bručounovi O kocourovi a bručounovi Cleveland Amory

Máme doma taky kočku, nikdy by mě nenapadlo o ní psát. Autor byl zřejmě velký milovník zvířat-je to chváli hodné, ale někdy mají tito lidé osobité názory na soužití člověka a zvířete, zvíře je u nich pánem v domě a zvláště kočky toho umí jaksepatří využívat ! Kniha (první díl jsem nečetl) byla místy zajímavá, místy nezajímavá.

14.01.2019 3 z 5

Komisař Bambus a fantóm banky Komisař Bambus a fantóm banky Vladimír Přibský (p)

Velice čtivá kniha s povedenými jmény, chytrým dějem a humornými situacemi-vřele doporučuju mladým i starším čtenářům.

06.01.2019 4 z 5

Hejtman Šarovec Hejtman Šarovec František Kožík

Kniha se četla dobře, autor kraj zná, používá hodně místní mluvu a není to zrovna četba veselá - vždyť se jednalo o začátek 17.století a nebylo lidu co závidět.

02.01.2019 3 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Autorka napsala knihu z prostředí podjedštědské vesnice, které velice dobře znala. Místy je to povídání zdlouhavé, osoby jsou ovlivněny náboženstvím-musí se k četbě přistupovat s tím, že je to psané v 19.století. Jsem docela rád, že už jsem to dočetl, protože to není nic veselého,... je to podobné, jako jsou Klostermannovy knihy ze Šumavy.

23.12.2018 3 z 5

Bazilika Bazilika William D. Montalbano

Kniha se mi četla opravdu dobře, autor znal dobře Řím a přestože se jednalo o román z poměrně komplikovaného prostředí (Vatikán,církev) bylo to psáno ne složitě ,ale s přehledem.

14.12.2018 4 z 5

Přemožená Přemožená Jude Deveraux (p)

Já jsem první díl nečetl, ale tenhle příběh je psán tak, že je jasné, že to psala žena a že to dobře skončí. Zared, hlavní ženská postava, je až úděsná svým chováním vůči Tearlovi - jiný muž na jeho místě by ji už dávno poslal někam... Je to prostě červená knihovna ze středověku.

01.12.2018 3 z 5

Zátoka pirátů Zátoka pirátů Vladimír Henzl

Tahle"dobrodružná" kniha mě moc nezaujala, bylo to neurovnané a jak už to bylo zvykem v edici KARAVANA, na konci knihy jsem se dozvěděl něco více - tentokráte o opiu a dalších drogách.

15.11.2018 2 z 5

Ivan Trojan Ivan Trojan Dana Čermáková

Co se týče hercova soukromí, tak jsem se toho moc nedozvěděl. Většinou to byla rekapitulace filmů a her, kde I.Trojan vystupoval a poté následovala recenze z nějakých novin. Ivan Trojan je můj oblíbený herec, asi s ním není lehké hrát, protože je pedant a zřejmě nejen na sebe.

09.10.2018 3 z 5

Pro kravičku Pro kravičku Jindřich Šimon Baar

Autor -farář - byl velký znalec života na chodské vesnici, kde se na začátku minulého století nežilo zrovna příjemně. Aby si mohli pořídit kravičku, tak museli za prací do Bavor, kde si sice vydělali, ale za jakou cenu. Povídka je psána chodským nářečím.

12.04.2018 4 z 5

Mamuti táhnou do bažin Mamuti táhnou do bažin Bohumír Fiala

Hezký příběh ze "šera dávných věků", jakési pokračování knih Eduarda Štorcha. Hezky se to četlo a dětem by se to mohlo líbit.

08.04.2018 4 z 5

Údolí Sedmi trav Údolí Sedmi trav Leonid Platov (p)

Autor si vymyslel , že někde na Sibiři je místo, které je "vytápěno" z podzemí hořícím uhlím a kde žije kmen Dětí Slunce. Kmen je ovládán šamankou, žije jako v době kamenné a my sledujeme skupinku ruských vědců, kteří se do Údolí Sedmi trav snaží dostat- žije tam totiž jejich kolega. Autor popisuje kruté podmínky tundry .

30.03.2018 3 z 5

Utopený zetor Utopený zetor Jan Kloboučník

Kluci, kteří utopí traktor, celou knihu přemítají, zda se přiznat, či ne - nakonec, protože jsou pionýři, se přiznají. Jo, to byla socialistická mládež- dnes by to dopadlo úplně jinak ...

04.03.2018 2 z 5

Dvojí hra Dvojí hra Alexandr Karasimeonov

Psychologická detektivka z Bulharska-jde o oběšence a jde o to, zda se pověsil sám nebo mu někdo pomohl. Není to špatný příběh, místy snad trochu zdlouhavý, ale celkem to ušlo.

01.03.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechápu dost dobře, že jsem těch 606 stran přečetl : děj v podstatě žádný, holka zblázněná do sexuálního "devianta", od kterého se nechá mlátit a který neví, co z prachama ,...

17.02.2018 3 z 5

Petr Haničinec - Vztekloun s jemnou duší Petr Haničinec - Vztekloun s jemnou duší Jan Herget

Velice dobře napsaný životopis známého herce, který se vyznačoval zachmuřeným výrazem , což se projevilo i na rolích, jež vytvořil.Byl i výborným dabérem a recitátorem. Líbilo se mi, že autor se příliš nezabývá recenzemi jeho her ,necituje kritiky jeho rolí - prostě vypráví a má to spád.

13.01.2018 5 z 5